Jump to content
Sign in to follow this  
vekac

Rasterski ugao

Recommended Posts

Vidim da ima mnogo clanova koji se dobro razumeju u raster pa me zanima sledece:

da li postoji trik da na polovini ploce dobijem jedan ugao rastera a na drugom delu poloce drugi. Npr duoton na jednoj ploci, okretanjem ploce stedi se jedna cela ploca...

oprostite ako zvucim konfuzno, nadam se da ce me neko razumeti sta mi je potrebno :)

nije problem da razdvojim separacije pod uglom koji ja hocu, i da ih poredjam na plocu, ali problem nastane kad se fajlovi posalji u rip, jer ih rip onda gleda kao crnu i menja ugao...

Nisi dobro razumeo. Misli na vec izripovan jednobitni fajl. Kod harlequin baziranih ripova izlazni fajl ka ctp-u je u tiff formatu. Te fajlove bi mogao u photoshopu da izmontiras na jednu plocu po dve izripovane separacije i pustis na ctp. Naravno, samo ako rip radi sa jednobitnim tifovima

na rip šalješ 2 boje, separirano, kompozit, baš svejedno.

rezultat su 2 TIFF-a koje rip šalje na CTP. (0 i 22.5°)

ta dva TIFF-a pokupiš s CTP-a i spojiš u jedan (photoshop), i vratiš u CTP u isti folder.

@gervasius: Prinergy EVO isto radi s 1bit TIFF

Edited by nisam_ja

Ukapirao sam, samo nisam siguran kako da manipulisem sa tim tifovima, photoshop izbacuje poruku: Photoshop can only decode FAX encoded images up to 32767 pixel wide or tall.