Jump to content
ZokiRu

Pomoc :(

Recommended Posts

Gosin Genije je sasvim lepo obrazlozio problem, jeste treba pomoci, ali.....

Nisam bas u toku koliko se lako danas mogu zaraditi neke parice, ali svojevremeno smo to radili preko studentskih zadruga.Posle srednje skole me je cale otkacio kada sam ga pitao da mi kupi Praktiku.Smatrao je da je Yashica koju smo imali dovoljno dobra za pocetnika.

Malo sam fizikalisao i zaradio koliko mi je trebalo, ne kazem da sam vredan, realno i nisam, ali imao sam motiv.I neki od mojih ucenika rade i snalaze se kako bi dosli do stvari koje zele, a imao sam i neke koji su uz skolu jednim delom izdrzavali porodicu, ili danas izdrzavaju svoje studiranje.

Tesko mi je da zauzmem stav u ovom slucaju, a nedostatak informacija je kljucan.

Super je sto decko voli da fotka...a trazi aparat..

Uvek sam za pomoc. Ali ovde ne vidim to. Ovde vidim e aj ako neko ima dajte mi da se malo zejebavam.

Cak i to kapiram, da imam neki aparat koji mi bleji godinama cak ni to ne bi bio problem. Bilo bi mi drago cak da ga poklonim, ali jbga nemam...

Pare skupljati... Mi je malo...

Na primer i ja volim mnogo da fotkam sa "el" staklom a nemam para... Pa ako moze ...ima nas dosta...mislio sam.,.daaaaa.... Khm...

Ako treba nekom ne daj bouze za lek, 'ranu...tu sam...UVEK.

Pfff, šta znam, meni pokretanje teme deluje baš neozbiljno, u fazonu ''ček da bacim kosku pa kako bude''. Slažem se u potpunosti sa predlozima da se pokretač lepo predstavi (Gagygenije je postavio i šablon), da se stekne kakav-takav uvid u situaciju pa da se vidi šta i kako dalje. Fotografija je jako skup hobi i traži velika odricanja kod nas običnih smrtnika... Inače, i ja sam za pomoć ako se sve kockice slože mada za sada nisam nešto ''dirnut''.

Naravno da sam uvek za pomoc, ali ne ovakvu. Ako mu neko pokloni aparat bez punjaca, onda je verovatno dobio aparat od nekog lopova koji nije imao punjac, a ne daj Bouze da mu se pokloni aparat sa AA baterijama, jer ce onda morati da mu se poklone i baterije posto ni za njih nema, a kako bi mu duze trajale trebalo bi da budu bar Eneloop-ke, sa originalnim punjacem, jer se ne pune na maksimum na nekom kineskom, onda naravno da ne zaboravimo i karticu od bar 8 GB, jer manja je - mala, a to dovodi i do citaca kartica jer mu je jednostavnije da umetne karticu u njega, nego da povezuje aparat na PC(pod uslovom da na nekom drugom forumu ne trazi neki laptop)...

Neki ljudi ne shvataju da je hobi u stvari - HOBI. Ja volim da fotkam i kupih sebi aparat, nekako. Volim pse, kupih jednog (a drugog sam dobio na poklon od bivse devojke - citaj "sadasnje zene")), ali se nisam usudio da trazim od nekoga da mi pokloni psa jer sam znao od pocetka da je kao i u ovom hobiju nabavka u startu najjeftinija investicija.

Ima kod mene 2 dana riljanja, pa ako hoce moze da se javi da se dogovorimo oko dnevnica i ostalih detalja, pa ce zaraditi nesto para.

Ima kod mene 2 dana riljanja, pa ako hoce moze da se javi da se dogovorimo oko dnevnica i ostalih detalja, pa ce zaraditi nesto para.

Najpostenije :)

Jeste li pogledali ostale postove ovog člana?

http://www.dizajnzona.com/forums/index.php...sult_type=posts

Malo se čudno ponaša. Što mi se čini da, ili jeste čudan, ili je trol.

јест' и мени помало чудњикаво - овако можда изгледа мој пост на форуму где већина говори и пише енглески, појма немам... :P

било како било, уместо да трошимо туђе и своје време, боље закључати тему него наставити са спрдњом ... пишем ово са позиције онога који је до сада углавном добијао на поклон и осећа потребу да захвали сваком / за сваку ролницу филма, кап развијача/ ко дарује искрено, без стварања осећаја обавезе код оног коме помаже. то је данас реткост, будући да већина људи рмбачи тешко за живот и разумем да је логичан став : '' Па нисам ја све у животу на грани убрао, нека се мало помучи и он''.

први диџи апарат који сам држао у рукама добио сам на поклон управо од једног д.зонаша, који је још тада желео да остане анониман. у први мах и мени је све било необично, све док нисам упознао чо'ека лицем у лице - дати било шта на поклон, без остатка, без могућности да ти буде узвраћено - то је мало чудо.

јест' и мени помало чудњикаво - овако можда изгледа мој пост на форуму где већина говори и пише енглески, појма немам... :P

било како било, уместо да трошимо туђе и своје време, боље закључати тему него наставити са спрдњом ... пишем ово са позиције онога који је до сада углавном добијао на поклон и осећа потребу да захвали сваком / за сваку ролницу филма, кап развијача/ ко дарује искрено, без стварања осећаја обавезе код оног коме помаже. то је данас реткост, будући да већина људи рмбачи тешко за живот и разумем да је логичан став : '' Па нисам ја све у животу на грани убрао, нека се мало помучи и он''.

први диџи апарат који сам држао у рукама добио сам на поклон управо од једног д.зонаша, који је још тада желео да остане анониман. у први мах и мени је све било необично, све док нисам упознао чо'ека лицем у лице - дати било шта на поклон, без остатка, без могућности да ти буде узвраћено - то је мало чудо.

Ja ipak mislim da je Nikon bolji :P :D

meni ovo nije cudnjikavo, ovo sto je vama cudnjikavo. clan je nov. postavio je pitanje na mestu koje nije adekvatno. dok se snasao, vec je ostavio nekoliko istih poruka na razlicite strane, jbg. nista strasno, meni barem.

drugo. meni je poruka koju je napisao bila u ovom fazonu: "ako neko ima fotoaparat i ne treba mu, ako hoce da pokloni ja nemam novca da kupim, a rado bih voleo da imam fotoaparat" i tu sam ja pomislio da su ljudi cool, da ce neko isto da odreaguje kao i ja. da podignemo ovo na visi nivo, i samo sam poceo da jurim svoj rep. da ne pricam o tome da mi je zasmetala sprdnja na njegov racun. pocelo je lose, dok se razradjivalo bilo je lose, i ne vidim hepi end.

@simazoran - Ima i drugih nacina. Da taj nerad kompenzujemo malom obukom za stock fotografisanje, ili da mi platis hranu i pice koju si utrosio. :D

Stojim na raspolaganju, ako ti trebaju informacije i pomoc slobodno se javi.

meni ovo nije cudnjikavo, ovo sto je vama cudnjikavo. clan je nov. postavio je pitanje na mestu koje nije adekvatno. dok se snasao, vec je ostavio nekoliko istih poruka na razlicite strane, jbg. nista strasno, meni barem.

drugo. meni je poruka koju je napisao bila u ovom fazonu: "ako neko ima fotoaparat i ne treba mu, ako hoce da pokloni ja nemam novca da kupim, a rado bih voleo da imam fotoaparat" i tu sam ja pomislio da su ljudi cool, da ce neko isto da odreaguje kao i ja. da podignemo ovo na visi nivo, i samo sam poceo da jurim svoj rep. da ne pricam o tome da mi je zasmetala sprdnja na njegov racun. pocelo je lose, dok se razradjivalo bilo je lose, i ne vidim hepi end.

Kako ne vidis happy end?

Jesam li mu ponudio 2 dnevnice? Jesam. Jel prihvatio ili bar da se javio? Pa i ne bas. Sve to te ne vodi do nekakvog zakljucka?

Pa kad se pominje happy end, onda ovako:

Eto onaj Hju Hefner (kako li se vec pise na engleskom), sebi je obezbedio i omogucio da istovremeno zivi sa nekoliko plavusa 50 godina mladjim od njega. Covek je car, a ja nisam i ne mogu to sebi da priustim a mnogo bih voleo :lol: , pa molim da mi neko to pokloni (ako ima viska i ne koristi). I nkls nek ne brine za happy end :D

Kako ne vidis happy end?

Jesam li mu ponudio 2 dnevnice? Jesam. Jel prihvatio ili bar da se javio? Pa i ne bas. Sve to te ne vodi do nekakvog zakljucka?

izvini, prevideo sam tvoj post. svaka cast!