Jump to content
ZokiRu

Pomoc :(

Recommended Posts

Ako neko ima fotoaparat a da ga ne koristi a hteo bi da pokloni ja nemam novca da bi kupio fotoaparat a zelja mi je da ga imam i da slikam ako bi neko hteo da pomogne pozz

Opet ti :)

I opet manje vise promasen deo foruma...

Pazi, vidi, gledaj... Ovo sto bi ti neko i poklonio, mislim da nece da te sluzi bas kako bi trebalo...

Sa druge strane digitalije malosenzorske imas po oglasima za par crvnih... Npr 2,3 pa do 5K max.

Ko sto rece unread, imas na oglasima poput kupujem-prodajem likove kojima se nakupila kolekcija matorih preveazidjenih digitalaca, pa ih prodaju od 15-30 evrica uglavnom, imas da biras kog ces proizvodjaca.

Imam ja jednog Nikona Coolpixa kog bih rado poklonio ali to toliko nema smisla jer je baterija toliko matora da mislim da ne bi mogao 20 snimaka da ispucas.

Zoki je izgleda saljivdzija ^_^

budi uporan majstore. Nakukaces ti na kraju taj aparat :D

Sto se nas ostalih tice - greota je da se tema ne razvije u pravcu - da li Najkon ili Kenjon, da li FF ili krop, a kasnije mozda kraca debata oko objektiva :lol:

Znas kako Zoki...lepo je to da ti neko pokloni fotoaparat ali ipak moras imati neke standarde... Ne prihvataj nista ispod dslr...preferiraj Nikon ili Canon. Uz njega naravno mora da ide neki objektiv(nikako ne kit!) i da zizna daljina ne bude iznad 2.8! Moras odma na pocetku imati neke standarde, ako to ne uradis odma, kasnije je to vrlo tesko uspostaviti :) ;)

Sto se mene tice mozemo i da napravimo fond...dovoljno je da svako da po 100 dinara i da kupimo decku neki lep polovan digitalac... po meni je to dobro delo :) a 100 dinara nikom ne znaci toliko puno!

a što lepo ne zaradi? Recimo neka kaže evo nemam aparat, voljan sam da učim uz nekog i da pomažem npr 3 meseca uz nadoknadu za neki aparat.

Je ne dam ni 1 dinar, jednostavno mi se ovakav pristup ne dopada, ne pada u životu ništa sa neba

Zato sto su ljudi izvalili da je u srbiji najbolje da se naprave sirotanima i da izmole da se svi skupe i da im pomognu.

A kad im ponudis da rade, pa da lepo zarade te pare, odmah izgovori. Zato i jesmo tu gde smo.

Btw, ja nisam jeo u pola osnovne i godinu dana srednje skole i radio razne fizikalije primerene tadasnjem uzrastu da bi kupio motor od 1000e, jer sam to jako zeleo.

Mozes i ti da ne jedes i odradis par dnevnice za 200e i da lepo sebi kupis aparat ;)

Sunce ti al je skočio standard,

Meni je kao priučenom srednjoškolskom fizikalcu dnevnica bila 11 maraka. E sad, u to vreme tih jedanaes maraka dobrom delu srednjoškolaca je bilo ko danas 110€. Ona sretna vremena kad si za sto maraka mogo da pazariš pola Beograda i još ti ostane kusur...

ja sam i dalje u fazonu da mu pomognemo. diskusija tipa.. "on moze da radi i zaradi" meni nije dovoljna da bih odustao da nekome pomognem. na neki nacin sve ovo sto ste izneli ima opravdanje, ali cesto pravednost nije dovoljna. shodno tome, smatram da mozemo da mu pomognemo ako hocete. pare dodju i odu i tako u krug.

u fazonu sam da skupimo pare i kupimo neki polovan dslr do 150e. sto vise ljudi, to bolje. ako ne uspemo da skupimo 150, onda da gledamo nesto jeftinije, ali svakako da radi, tj. da je u ispravnom stanju.

molim vas, ako hocete da pomognete, ucestvujte u ovome u dobrom duhu diskusije, ako iz nekog razloga necete, ili ne mozete i to je ok, samo nemojte da naglasavate razloge zasto ne mozete ili necete.

upisivacu nadimke-imena ko hoce-moze da pomogne:

nkls

Ja se slazem da pomognemo svi zajedno ako je to ideja. Samo bih voleo da to bude proverena akcija, da ne bude fazon decko seta airmax od 100 evra i ubija flajku viskija nedeljno na splavovima, al nikako da se skupi za aparat, ako me razumete sta hocu reci...

Pazi lik se nije ni predstavio. Ako se trazi bilo koji vid sponzorstva red je napisati makar ko si i sta si. Ovo ovako mi je totalni besmisao. Podrzavam humane ideje ali ovo mi ne lici na jednu od njih.

Aj uzdravlje.

Koliko vidim svi smo za ono sto smo zeleli i mnogo voleli zasukali rukave pa preko omladinske zaradili za taj svoj hobi.

Ja sam prvi da se da al samo ako je decko invalid pa stvarno ne moze. . .

micko |

hvala sto si pomenuo ovo.

ako iz nekog razloga imate sumnje [sumnje su opravdane. jbg. svedoci smo svakakvih prevara, ali takodje smatram da ne treba da otupimo zbog toga] bolje da ne ucestvujete, tj. da nikako ne ucestvujete, jer u tom slucaju davanje nece biti od srca nego protiv sebe, a to nikako nije dobar efekat, prvenstveno za tebe koji dajes.

sto se mene licno tice, ja nisam imao sumnje kada je napisan ovaj post, poceo sam da razmisljam u pravcu kako se nesto deli na zoni, i kako bi bilo super da svi ucestvujemo, da se stvori neka pozitivna energija oko toga, i moram da priznam da mi je zesci bedak zbog atmosfere koja se stvara. nekako.. ne osecam da pripadam ovde, tj. sta ja trazim ovde onda. jbg. iskreno govorim.

gagygenije |

slazem se sa tobom, ali ako se predstavi [btw, ja sam saznao neke stvari iz privatnih poruka, ali necu da ih iznosim ako on ne zeli] i dalje nema volje da se pomogne, sta onda?

ako bi neki clan koji je ovde prisutan dugo, napisao isto ovo, iskreno meni je to isto jer ja ne znam nikog od vas. to sto vas znam preko foruma nema mi neke razlike bitne od onoga ko je prvi put ovde. takodje mislim i na sebe. sta znate o meni? nista! mislim, znamo onoliko koliko procitamo i tako stvorimo neki uvid. takodje, neki ljudi iz javnog zivota za koje smo mislili da cine nesto dobro-korisno, ispostavilo se na kraju da je bila cista prevara.

Canon 350d moz da se nadje i za 100-150 evrica, a skoro je mislim micko kupio d70 za 50 evra.

Ta ,,nemam pare, a mnogo volem'' prica je super, al takodje ako se nesto mnogo voli, tad se snađe i stekne. Lepši je osećaj,

Ja sam se odrekao prevoznog sredstva zbog aparata, a pritom sam imao posao. I nijednom nisam zazalio zbog toga jer sve se to nadoknadi kad tad :)

Nisu aparati jeftini, niti ovo je jeftin hobi, ali nisu ni lajke novčano nedostižne.

Unapred te molim da se ne ljutis na mene. On trazi pomoc a ti mu dodjes posrednik ili glavni organizator ili sta god? Msm decko ako je nepismen ili mu manjka "mudiju" cemu onda sve ovo.

Da se ja predstavim kad on nece.

Zovem se Dragan, prezivam Djukic rodjen sam 1976 godine u Zemunu, zavrsio sam srednju elektrotehnicku skolu. Od svoje 16. godine radim u domenu stampe i pripreme stampe. Od 18. god sam u radnim odnosima za firme koje su se bavile stampom i prodajom hardvera. Zadnjih 12 godina sam zaposlen u stampariji Simbol i na mestu sam sefa pripreme stampe i zamenik sam direktora. Otac sam dva maloletna muska deteta starosti 7 i 10 godina, razveden, deca zive uz mene. Fotografija mi je ljubav, a od pre par godina i vikend posao.

Tokom zivota i rada sto privatno sto pod okriljem stamparije vrsena su sponzorstva raznoraznih vrsta bez ikakve ocekivane reklame, mada iste nisu ni odbijane mada to nikada nije bio uslov, tako da nam pruzanje pomoci nikako nije strano.

Nekako mi dodje glupo sto bilo sta i pisem, ali da se zapocne tema e meni treba aparat nemam para a slikao bih, meni ne pije vode definitivno. Treba i meni gajba pa aj da odem na neki sajt sa nekretninama pa nek se sazali neko da mi ustupi cisto da se ne guram u 30kvm sa kevom i dva klinca. Mislim da je dosta decurlije naviklo da svasta s neba pada pa i fotoaparati al jbg izgleda je takvo vreme doslo.

Eto toliko od moje malenkosti a ko razume shvatice. Uz to ako se uspe sa organizacijom prikupljanja za nekoga za koga to iole ima smisla, pridruzicu se naravno. Takodje znam i jako dobre ljude clanove foruma koji nisu u stanju da priuste opremu sebi, pa se ne secam da smo preduzimali bilo sta po tom pitanju....

Uzdravlje

gagygenije |

ne ljutim se, ali necu da budem posrednik ili organizator. jeste da se trudim da se pokrene nesto povodom ovoga, iz razloga koji sam napisao kako sam ja video celu situaciju. zelim samo da ucestvujem ako ima volje da se uradi nesto povodom ovoga.

edit:

njegov post je sasvim na mestu, i ja sam se zaneo. pomislio sam kako bi mogli da podignemo ovu situaciju na visi nivo, tj. ako neko nema da pokloni foto kameru, da se skupimo oko toga i uradimo nesto vise. meni nije zao sto sam se zaneo. da se bilo ko drugi zaneo, i ja bih to uradio.