Jump to content

Smoking

bamby

Recommended Posts

ako mene pitas ne znam. pretpostavljam da svi koji proizvode na vece koriste i E250.

Zasto? pojma nemam. Znam sigurno da njihovi ocevi i dede nisu nista dodavali u so.

najbolje je da svratis

http://www.zlatibor.rs/srl/vest/14-sajam-s...ada-2014-godine

i pronadjes nekog ko ne koristi aditive :D

ja koristim samo od nekomercijalnih proizvodjaca :D tj familije

pretpostavljam da svi koji proizvode na vece koriste i E250.

Zasto? pojma nemam

Pa koriste ga zbog E250:

ny09_mercedese250.jpg

Ne znam tačno za ovo sušeno, ali znam tačno za šunku u crevu. Šunka u crevu je 50% led + 25% soja + 25% svinjski but + nitritna so kao vezivno sredstvo i konzervans = E250 sa slike.

U "suseno" tj. pecenicu, prsutu, suvi vrat i sl. se ubrizgava salamura sa sve vestackom aromom dima i raznim drugim sranjima. Ali najbolje od svega je to sto kad istu kupis negde u megamarketu postoji sansa da je proizvod "recikliran" tj. da mu je davno prosao rok trajanja ali da su ga oprali da skinu budj...

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
guru, znam neke koji srecno zive svoje 90te jeduci prsut, punomasni sir i nalivajuci se kvalitetnom lozom (plus 2 pakle svercovanih pljuga). Doduse zive na moru pa ih prilicno zabole :)

Samo da dodam...

Takođe, jedna od mojih baba koja je umrla u 95oj godini je jela sve ovo plus punomasno mleko sa kajmakom i inače kupila je seno do svoje 90te godine. Jednom je meni i burazeru obična gumena lopta otišla u šumu (jako strm i nepristupačan teren) i nije je mrzelo da se spusti i da je nađe. Sve je individualno. Ovo je svakako zdravije od onih napumpanih pečenica i suhomesnatog sumnjivog porekla gde se od 700 grama svežeg mesa pravi kilo suvog. (sa aditivima naravno)

Jedino Guru ako nisi prešao na totalno vegansku hranu. :)