Jump to content
Dr Bouz

Di ste bili ove godine?

Recommended Posts

dakle ove godine sam bio u kini, kao i prosle godine, i vise puta po hong kongu. koji je isto kina, samo dosta tih hongljana kongljana (kineza) zavedenih od strane imperijalnog ex okupatora misli da nisu. al nije problem, jos 20ak godina - i bice im jasno. vrlo. :D

https://scontent.fbeg4-1.fna.fbcdn.net/v/t1...amp;oe=5B7D6824

kina je jedna interesantna zemlja - da tako kazemo "svoji na svome" - kojom upravljaju i vode je ljudi sa vizijom, a prvi krug sprovoditelja, a i prvi krug savetnika vladara su geniji. prilicno sam siguran.

i prilicno sam siguran da ce proslaviti za jos 500 i 1000 godina ono "dan drzave" - sto recimo za nas, a i za ceo zapad ukljucujuci tu i tamo i rossia - nisam siguran.

^

Slazem se tobom, sve sto si napisao, narocito ovaj deo "kojom upravljaju i vode je ljudi sa vizijom, a prvi krug sprovoditelja, a i prvi krug savetnika vladara su geniji. prilicno sam siguran" jedina nacija koja ima gen mudrosti, mudrost na nacionalnom nivou koja ih nenasilno vodi ka svetskoj dominaciji... Kada ovi nasilni shvate ste se desava bice kasno za njih, nece imati dovoljno sile da to zaustave.

Pa već niko na planeti nema dovoljno sile da ih silom nagazi. Statistički svako šesti koga ikada upoznamo u svom životu - je kinez. Vredi za celu planetu.

Inače njihova prava snaga su - žene. Koje rađaju decu je l'.

Njihova snaga

^

Radjaju deci i u Indiji, al sem sto se mnoze na nacionalnom nivou nema neka vajde od toga :P U svakom zitu ima kukolja, tako i medju kinezima, ali je ocigledno da vecinski deo drustva cine mudri ljudi, cim su mudri ljudi na vlasti... Dovoljno je da pogledamo sto se u Rusiji i drugim komunistickim zemljama izrodilo iz komunizma, a sta u Kini... Neko je tamo bio vidovit, dovoljno mudara, i na vreme predupredio slican scenari, shvatio i prilagodio sistem relanim okolnostima.

^

Sta mislis zasto je tako ? To je onaj gen mudrosti sto sam ga pomenuo, koji se konstano razvijao, gen koji je jednu naciju da bi sacuvala to sto si naveo "preko 90% monolitna, i traje već par hiljada godina pod jednim imenom i pismom" naterao da sagradi kinseki zid, istera tenkove ne ulice i pregazila svoje studnete, nacija koja je jos mnogo toga uradila kroz istoriju, lepog, i ruznog, da bi kroz taj proces evoluirala u drustvo kakvo je sada, i kakvo ce tek da bude, dominantno drustvo.

Ma nije to tamo baš tako. Treba biti malo tamo i zaći neprimetan u raju :) i posmatrati ih. Nema tu nikakve mudrosti, samo nedostatak testosterona :) :)