Jump to content

Recommended Posts

Juče dok je padao sneg natera me sestra da okinemo koju fotku. Pa da postavim jednu koja je po meni najbolja iz te serije, a ja i nisam baš neko merilo...

Kritike i sveti uvek dobro došli.

natasa.jpg

Znam da može mnogo bolje, ali je slikano nekako spontano, na brzinu pogotovo što je još bilo hladno pa sam žurio i zbog toga.

ako bi mogao da vratis malo detalja iz pozadine bilo bi sjajno. Cudnjikav je pogled, tj. mislim da je uhvaceno na pola treptaja, u stvari na trecini jer na pola ljudi uglavnom izlgedaju.. pa... ne bas najbolje :)

Sta znam... ako vec ne gleda direkt u tebe (sto bi u ovom slucaju bila apsolutna pobeda da mene pitas), onda bi trebalo ostavit' u tom delu fotke malo vise mesa.. cisto da se ima osecaj strane u koju gleda. I dalje mislim da bi centralni kadar ovde, sa anfas licem bio pobednicki.

P.S. Nemo' da te seka juri po kuci da je slikas nego se ponudi sam.. lenstino :lol:

Jap, ovako u ovoj idealnoj kosmičkoj geometrijskoj sredini možda da gledi u tebe. Mrdaj malo subjekta po kadru nemoj samo da zadržiš kadar tamo de ti je centriro fokus (na nosu EDIT na oku), imaš i onu foru da na prvom "kolenu" zadržiš i prekadriraš, samo ne mrdaj puno fotoaparat da ne oteraš subjekta iz ravni fokusa.

Hvala na krtitikama, uvek su dobro došle. Da li je ova slika bolja za obradu od prethodne?

@Jo Husafet, ranije ja vijao nju, ali mi se tad baš nešto i nije išlo. :)

@nkls, dsc0979.jpg

^

pa, da. bas me zanima ako bi hteo da pokaze ovu varijantu drugarici i sta bi ona rekla. tj. da li bi izmedju prve u prvom postu izabrala ili ovu koju sam ja uradio.

Ne treba uopšte da te zanima šta bi ona ili neko deseti izabrao. Bitno je šta si ti hteo da postigneš. Ako ne znaš ili ne umeš ili, još gore, ne nalaziš na razumevanje, onda imaš problem. Prva ne velja ništa, a original je isuviše srednjie siv.

ivuletic |

pa, eto... mene zanima. zbog toga sam i uradio ovo. da li ce postavljac teme da vidi izmedju ove i njegove obrade razliku. koja ce da mu se dopadne vise: njegova ili moja? ako mu se dopadne moja, mozda se zainteresuje za drugaciju obradu, nauci nesto novo.

jos jedan primer, sada mnogo vise svetliji nego predhodna dva.

primerdz3.jpg

Podeksponirano je najstrasnije pa je boju bilo cega pa i lica (koze) grozno tesko potrefiti. Evo moj doprinos sveopstom editovanju, a pokusaj je da se dobije najblize "neutralnom".

i9ku.jpg

@nkls, pokazao sam sestri tvoju obradu, ali se njoj više sviđa moja. Dok se meni više sviđa tvoja druga, kao i većina ostalih koje su ljudi okačili.

Work je u pravu, za celu tu "seriju" da je podeksponirana. Jbg, valjda će sledeći put biti bolje.

Hvala svima.