Jump to content

arch viz demo reel

Recommended Posts

Odlicni su renderi.

Montaza je jako lose uradjena.

"efekti" brza i spora kamera pa "slice" su nepotrebni. Tako se ne dobija efekat "dinamike". Vise je neka greska pri renderovanju.

Ono sto meni kao gledaocu smeta jeste nedostatak informacija. Utisak je da je sve nabacano jer onaj slauf koji nesto odasilje, odakle se on pojavio i koja je njegova "uloga" u reelu?

Slaganje stola od dasaka. Staro selo...

Vise informacija o svakom projektu koji ste radili bilo bi od pomoci. I tu bih ja pravio tranzicije izmedju projekata.

Toliko o mojim utiscima.

Dobri radovi, dobar rel... osim te kamere. Predpostavljam da ste hteli da dobijete onaj efekat sa periodicnim ubrzanjem ( na vr" jezika mi ingleski izraz <_< ), ali ispalo je da se cima, secka. To ne bi trebalo da bude tesko da se ispegla ako hocete.

Mnogo ozbiljniji propust je sto na onim sankovima imate samo po neku flajku, u ime svih lecenih antialkoholicara izrazavam gnusanje i javnu osudu :P

Da budem iskren video kao video vam je loš... vidim da ste htjeli samo da se sto prije to izbaci...

Sto se tiče reel efekta ili kako ga već ovdje zovu je takodje isti kao video , tj samo da se sto prije izbaci render.

Vidim da je video na vimeu , sto koliko toliko umjetnicki sajt , a ovaj vas rad je čista komercijala.

I jos kako vidim imate jake kompove sto je pohvalno.

Eto to je to. Nadam se da cijenite iskrenost.

otkad to na vimeu nema komercijalnih stvari? Druga stvar je sto se za relove prepeglaju stari radovi, uklope sa sajdzijskom preciznoscu, ne bi li se firma-pojedinac predstavio u sto boljem svetlu. Video sam odlicne relove sastavljene od sasvim prosecnog materijala... neko u opisu ukaze na koga se odnose pojedine sekvence, neko ne... valjda nema nekog pravila.

Postojala je dilema oko ispisivanja detalja o nazivu projekta, lokaciji i klijentu ali bi to jos dodatno povecalo kolicinu informacija koje se prikazuju.

Ovaj demo ima konkretnu namenu i ciljnu grupu. Za relativno kratko vreme da informise sve potencijalne klijente, kojima je potrebna arh viz usluga, sa kim tacno imaju posla i koji nivo kvaliteta mogu da ocekuju. Kada gledam video prezentacije paznja me drzi prvih par minuta i dugo zadrzavanje na istom projektu ili prikazi istih motiva iz vise uglova me navode da nastavim kliktanje dalje... Sem toga ovo nije umetnicko delo i nije ni postojala tendencija nominacije za oskara za montazu. Osnovna ideja je bila prikazati najrazlicitije odabrane projekte u odredjenom vremenskom intervalu. Zato nazalost dosta projekata nije uslo u uzi izbor, a ima i onih koji su u confidential statusu...

Danas se brzo zivi pa zato i brzi reel ;)

Postojala je dilema oko ispisivanja detalja o nazivu projekta, lokaciji i klijentu ali bi to jos dodatno povecalo kolicinu informacija koje se prikazuju.

Ovaj demo ima konkretnu namenu i ciljnu grupu. Za relativno kratko vreme da informise sve potencijalne klijente, kojima je potrebna arh viz usluga, sa kim tacno imaju posla i koji nivo kvaliteta mogu da ocekuju. Kada gledam video prezentacije paznja me drzi prvih par minuta i dugo zadrzavanje na istom projektu ili prikazi istih motiva iz vise uglova me navode da nastavim kliktanje dalje... Sem toga ovo nije umetnicko delo i nije ni postojala tendencija nominacije za oskara za montazu. Osnovna ideja je bila prikazati najrazlicitije odabrane projekte u odredjenom vremenskom intervalu. Zato nazalost dosta projekata nije uslo u uzi izbor, a ima i onih koji su u confidential statusu...

Danas se brzo zivi pa zato i brzi reel ;)

Postoji razlika izmedju brzog reel-a, i reela koji izaziva morsku bolest dok se gleda. Razumem argument, ali ne odrazava se na materijal.

Milion caka koje se koriste u arh-vizu su suptilne, ali cine razliku izmedju dobrog i loseg rada. Primera radi, pre vise godina, na bilbordima bi video neki fantastican render, ali izbliza, vidim da recimo nema GI i da su materijali prilicno jednostavni, ali kompozicija (sa jednostavnim svetlom) i dalje je cinilo fantastican render.

Video sam isto tako i dosta nasviranih rendera koji su jednostavno lose kadrirani, lose (iako kvalitetno) kadrirani.

Tako je i sa ovim videom - letenje kroz stan sigurno moze da se prikaze mnogo bolje i prijatnije, u istom vremenskom okviru. Ovo seckanje je suvisno - mene je to prvo navelo da 3-4 puta vracam video i refreshujem stranicu, jer sam mislio da mi je net trokirao, kad sam shvatio da je efekat... malo sam bio annoyed :)

sta se desava na 1:40, isti kadar dva put, sa drugacijim automobilima?

Druga stvar, ne znam koliko ovde ima vasih klijenata? Mozda nije trebalo da kacis ako nisi spreman za kritiku.

Ove tehnicke animaije su mi mnogo bolje od same arhitekture (tipa ovo sa podovima, sastavljanje zgrada i sl)

Tako da, koja je poenta svega ovoga? :)

Ne samo da je trebao da kaci ovde, nego cak sta vise, trebalo je prvo ovde pa posle u beli svet ^_^ Normalno je da kada si dugo u nekom projektu gubis iz vida neke stvari, zato i sluzi taj nepristrasan posmatrac. Manje vise svi se slazu da su radovi ok. ( dosta ih je vec kaceno ovde ) ali da prezentacija skripi, glede kretanja kamere. Potencijalni klijent, ako je iz struke, profesionalac, ce videti traljav rad, neko sa ekonomskim fakultetom ( ili jetrvin mali :P ) ce verovatno pomisliti da je u pitanju ostecen video. U svakom slucaju steci ce pogresan utisak. Verovatno treba par dana da se to dovede u red, a rel ce visiti koju godinu na vimeu i ko zna gde jos.