Jump to content

Kupovina laptopa

Gizda21
 Share

Recommended Posts

Zdravo, planiram da uzmem neki laptop, naisao sam na Acer laptop Aspire E1-531-20204G50Maks na ovom linku

, pa me interesuje vase misljenje...

Najvise mi treba zbog rada na Photoshopu i Premieru, a ne razumem se oko grafickih kartica, pa ako neko zna, da li je ova graficka ok za to.

Ako imate bolji predlog, kazite mi model i pustite link gde ga ima, hteo bih da ima 4 Gb ram memorije i preko 2,2 Ghz takta procesora..Hard disk nije potrebno da bude velike memorije, bitna je dobra graficka zbog programa za obradu slika i snimaka, cena laptopa do 45.000.

:)

Intel HD graficka kartica ne postoji na mapi istih. Ono, podrum, pa trazis negde ispod. Moze samo da se koristi kao druga grafika za power-saving mod ili ako ces lap da koristis za fejzbuk.

Za te pare....mozda ovo(isprsis se jos 2k), ili ovo (jos 1000), ali realno, za te pare, ne postoji lap za ozbiljan rad u PS i Premieru. U toj klasi nema ni jedan sa Full HD monitorom ili nedaj Bouze IPS panelom.

Ja sam nedavno naleteo na sjajnu ponudu u Emmijevom outletu, Dell 3521 i5, AMD 8730, 6GB DDR3 1600, 1 TB za 46k (i naravno sav srecan ga kupio :D ) mada to zavisi kako ti naleti, koliko imas srece i koliko ti se da da cekas.

... hteo bih da ima 4 Gb ram memorije i preko 2,2 Ghz takta procesora..Hard disk nije potrebno da bude velike memorije, bitna je dobra graficka zbog programa za obradu slika i snimaka, cena laptopa do 45.000.

:)

:) KLIK!

P. S.

... za te pare, ne postoji lap za ozbiljan rad u PS i Premieru.

Mnogo ti trazis za skroman budzet. Moraces neke ozbiljne kompromise da napravis.

Licno, nikada za ozbiljan posao ne bih uzeo Acer-a. Konkretno sam bio izrazito nezadovoljan ekranom i baterijom.

Od budget varijanti, mislim da Asus ima najbolji odnos cene i onoga sto nudi.

Najveci problem u celoj prici je naci u Srbiji ono sto trazis.

Dakle, Acer je rizican...A Toshiba? ili Hp?

Za Lenovo nisam cuo ranije, vidim da i oni imaju neku ok ponudu...

Pokusaću i ja da ti pomognem ili možda odmognem :). Elem, mnogo mi je laptopova proslo kroz ruke, pa ako gledaš po brendu, ja bih ti preporučio Dell, Lenovo, pa onda Toshibu. Tim redom. Dell za većinu laptopova daje 3 godine garancije, ali su se skorije pojavili i modeli sa 2 godine, pa obrati pažnju. Lenovo je bivši IBM (za njih si verovatno čuo) i u većoj meri je zadržao kvalitet IBM-a. Toshiba je standardno dobra, ALI u višem segmentu. U nižem, a taj vidim tebe ipak više interesuje, laptopovi su lošije izrade, pogotovo ako imaju oznaku da su za istočno-evropsko tržište. Toshibu ipak vadi njihova no-matter-what garancija (mislim da jos uvek važi za svaki njihov NB), samo moraš da se registruješ na Toshibinom sajtu da bi važila. Što se same konfiguracije tiče, za taj novac, kao što ti već rekoše, ne možeš da očekuješ da kupiš neku zver. U tom cenovnom rangu su uglavnom laptopovi za internet, office, multimediju i sl.

Ok, povecao sam cifru, sad je do 54.000 din :D

Evo, imam kandidate:

1) LENOVO G580 Core i3 2348M - 59376890

Intel® Core™ i3 2348M 2.3GHz

1TB HDD

4GB RAM

Graficka: nVidia GeForce 710M sa 1GB DDR3 sopstvene memorije

2) Dell Inspiron 15 3521 - Core i5-3337U - Crna - NOT05623

Intel® Core™ i5 Processor 3337U Brzina: 1.8 GHz,Turbo boost do 2.7Ghz FSB: 1600MHz, Kes memorija:Intel® Smart Cache 3MB

500GB HDD

4 GB RAM

Graficka: AMD Mobility™ Radeon® HD 7670 sa 1GB DDR3 sopstvene memorije, maksimalna memorija do 2302MB (1024+1279) deljene sa instaliranih 4GB sistemske memorije.

Ovaj Lenovo ima jaci procesor, a kapiram da Dell graficku...Sta moze da bude bolje od ova dva, najvise za PS CS6?

Ovaj Lenovo ima jaci procesor, a kapiram da Dell graficku...Sta moze da bude bolje od ova dva, najvise za PS CS6?

Khm, nema. Dell ima jaci i bolji procesor, a i bolju grafiku, kako si i sam rekao. Jedino sto Lenovo ima veći kapacitet HDD-a. Koliko sam shvatio tebi su ipak performanse bitnije, tako da nema šta da se dvoumiš - Dell :). Proveri eventualno za garanciju da li je 3 ili 2 godine, mada i da su dve, opet je bolja kupovina od Lenova.

• 4 months later...

Pozdrav dobri ljudi :) Treba da se kupi novi laptop za gotovo svakodnevnu obradu videa i fotografija, dakle, intenzivno korišćenje programa tipa Premier, Photoshop, Lightroom pa i Illustrator, InDesign i slično. Mora da bude laptop jer putujem, ali nije mi problem da bude i nešto teža mašina s obzirom da ga ne bih "šetala" svakodnevno.

Svaka pomoć/savet je preko potrebna jer se stvarno ne razumem u procesore, grafičke itd. Ono što su mi preporučili jeste da bude obavezno 8gb RAM-a. Takođe, ne bih znala da se opredelim za proizvođača pa bi mi smernica i u tom pogledu mnogo značila. Budžet je 1000e.

Merciii!

Pa recimo Asus N750JV ili HP ENVY 17 - jako su slicni po specifikacijama i po ceni, a uklapaju se u tvoj budzet.

Alternativa bi bila da zrtvujes 17" ekran, u korist SSD-a umesto HDD-a. Pitanje je samo da li ti je bitnija velicna ekrana ili brzi rad sistema.

Get a mac

Klik

MacbookPro 13.3", 2009, Core2duo, RAM 4Gb, 320Gb HDD, fiskalni racun, uputsva, garancija, full - 389e

Stavis CS4, nakačiš neki monitor i pevaš. To je to što možeš za te pare, a seti se da su 2009 ljudi svašta radili na ovakvim mašinama. Još da mu dodaš rama i bogdatevidi.

Miss Sunshine.

I za tebe isto.

Get a mac

Klik

Jasno mi je da si raspamećen Mekom kao svež svičer, al ne moraš da ga poturaš i tamo gde nema smisla. Prvo, to nisu full garancije (ne mogu biti full za mašinu staru pet godina), drugo, moraće vrlo brzo da ga menja za hevi djuti varijante, a treće, ima još i dodatni trošak za monitor. Plus u startu obavezan apgrejd rama, što je drkanje a i košta.

Sve si u pravu Henriče, al ne možeš da kažeš da se moj alternativni predlog ne uklapa u njegov zahtev i budžet.

Ja nemam straha da kažem moje mišljenje. Gizdine i Bambijeve opcije su super, al posle svog iskustva u kom sam celog života radio na PCju mišljenja sam da polovni mid range notebook može da donese neke prednosti u radu sa Adobe aplikacijama, pa makar imao i malo starije komponente od ovih novih entry level PCjeva.

Pre svega kvalitet izrade, OSX, touchpad, ekran, osvetljena tastatura. Emocije vs racio. jbg

Ali ja uopšte nisam odgovarao na ovo što se tiče postavljača teme, to je staro već skoro pola godine i kontam da je imao fore već deset puta da završi priču. Ovo moje se odnosi na Miss Sunshine, za taj budžet bi eventualno mogla da uzme neki 15" star nekoliko godina, i opet da se drnda sa apgrejdom memorije, a svejedno joj treba veći monitor, koliko sam razumeo, pošto nema nameru nešto preterano da cima spravu.

Mislim, i ja koristim isključivo Mekove već 10 godina i nemam dileme što se tiče svog izbora, ali ne razmišljamo svi isto i nemamo svi iste potrebe.

Ma i ja sam ljubitelj i korisnik OSX-a i MBP-a, ali bih za 1000€ i zahteve Miss Sunshine ipak pre odabrao nesto novo, sa garancijom i vecim ekranom, nego polovan MBP koji ipak ne ispunjava sve uslove. Racio vs emocije jbg