Jump to content

CeeGee

Članovi
  • Posts

    316
  • Joined

  • Last visited

Reputation

0 Neutral

About CeeGee

  • Birthday 05/24/1983

Contact Methods

  • Website URL
    http://

Previous Fields

  • Ime i prezime
    Igor Zanic
  1. Sto se tice kadrova i samo izrade to sve zavisi od jako mnogo faktora nekad 1 kadar moze da bude meseca a nekad i 7 meseci. Evo 2 primera Shark Night 3D - https://vimeo.com/29443942 ove 2 kadra su radjena skoro 6 meseci, stalna izmena animacije, pa simulacije onda neradi pa doteruje pa 300 cuda. Skull and Bones - https://vimeo.com/242981424 Ovde sam pipeline za vodu razvijao oko 2 meseca, i onda obuka aritst kod njih u studiju i nekih meseca dana da se urade kadrovi. Ali ovde nije bilo mnogo ponavljanja simulacija jel je manje vise dosta dobro sve radilo. Tako da stvarno zavisi od kadra, produkcija...
  2. Za sad samo kao workshop. Kasnije mozda budemo prodavali kad vreme malo odmakne.
  3. Pozdrav, QA je jedna od stvari, tu je i sam forum i slack na kojima ljudi mogu da postavljaju pitanja i dobiju support, Naprimer jedana pyro nedelja traje izmedju 2.5-3 sata, za 8 nedelja bude oko 20sati video materijala. I trudili smo se da nema ono pomeranja misa 2 sata i trazenja noda kao sto vecina to radi. Da zna Gnomon i ostale kao sto kazes cena je 500 godisnje, tako da svako ima izbor. Da li hoces samo tutorial da uzmes fajlove i to je to, ili malo vise od toga. Sto se tice web sajta resava se da se ubrza. Hvala na sugestiji.
  4. Sto se tice RebelWay, Posto sam jedan od co-osnivaca, mogu samo da kazem da smo se potrudili da budemo malo drugaciji od drugih sto se tice kvaliteta samih tutoriala i samog supporta. Saber-ov Intro to Houdini koji je radio za CGworkshop je bio jedan od najboljih i najduzih za Houdini. Par godina za redom sto se tice Houdinija na CG workshopu. Evo neki od boljih radova artista koji su pohadjali kurseve https://vimeo.com/253715510 https://vimeo.com/252962274 https://vimeo.com/250639448 https://vimeo.com/194219623 - imate dosta komentara od onih koji su pohadjali ( ovo je bilo za CGworkshop kad je pravio) https://vimeo.com/199176386 E sad sto se tice samog Rebelway-a, evo par informacija: - Kursevi traju od 6 - 10 nedelja - Neki od kurseva su modularni pa nemora svih 10 nedelja, moze po delovima - Na svakom video ima watermark sa vasim podacima, zastita koliko toliko - Forum i Slack za live chat. - Izbor za najbolji rad u tom semestru dobija 100-200 kredita koje mozete da iskoristite u narednoj kupovini. Ovo je promo video za nove kurseve - https://vimeo.com/251079023 Sto se tice same cene posto znam da je mnogima to problem, nadjena je neka optimalna cena zbog samog vremena i trajanja izrade jednog workshopa. Jel naprimer za jednu dobru simulaciju vode naprimer treba dobrih meseca dana rnd-a da bi se dobio dobar rezultat. A to znaci sati i sati simulacije. Evo jedan primer sa moje strane koji sam sherovao na vimeo sve zajedno ima preko mesec dana samo simulacije bez prestanka da bi pokazo kako neki attributi rade u Houdiniju - https://vimeo.com/86802065 - https://vimeo.com/99057854 Pozdrav. Igor
  5. Posto sam radio za obe kompanije i Autodesk ( na razvoju Bifrosta ) i za SideFX ( na testiranjeu flip solvera ), svaki software ima svoje prednosti i mane, ali jedan stvar je da ce na kraju svi imati node based. Max kao sto je prikazano u linku, Maya ce imati svoje node based, koji je trenutno dosta low level ( cak i previse ponekad, pa vidis maltene svaku math funkciju), houdini ima svoje i to je to. Houdinije je usao na velika vrata, posto u Mayi nista nije menjano godinama, opet sa druge strane velikim firmama je lakse da dodaju Houdini u pipline, i nemoraju da edukuju ljude za njihov software, ili samo napisu plugin za mayu ili h, veliki studiju su podelili software sa ostatkom sveta da svima ali ponaosob njima bude lakse na kraju, nuke, mari, katana..... Ali opet prednost zasto je Houdini tako brzo usao u vecinu studija je Linux. Niko tamo nekoristi windows, to je po meni veliki problem za Max, Cinema... sto nema ver za linux. To je neko moje misljenje.
  6. Mislim da je ova tema malo otisla predaleko, od onog sto je 3D_SFx hteo. Evo ja bi da podelim jedno licno iskustvo vezano za Houdini a pogotovo za Naiad. Evo prvo za Naiad, naiad kad se pojavio samo par studija u svetu ga je koristilo i to u alpha verziji, najvise je razvijan u Weti na Avataru. Posto sam bio prvi freelancer koje je dobio sansu da ga proba, help maltene nije ni bilo samo 2 scene i par inputa od developera. Prvi test sam napravio za 5 dana jel mi je poznavanje Houdinija pomoglo. Posle dosta truda i vremena sam licno pomagao vecim studijim da nauce naiad, i to praveci demo scene koje su posle bile na internetu da se skidaju. Posle je sve teklo svojim putem. Svakim testom sam podizao svoj limit i svoje znanje. Kasnije sam to znanje preneo na Houdini posto su termini slicni, SDF, field-ovi, i slicne stvari i jako sam brzo naucio novi Flip solver u Houdiniju. I napravio mnogo testova isto u Houdiniju, i to pored svojih projekata. Zato nevidim cemu ovolika rasparava i negativni komentari. Mislim da ti netrebaju milioni, niti Amerika i neki veliki fakultet. Najbitnija je istrajnost u onom sto radis i uvek ces doci to zeljenog cilja. Evo ako nekog interesuje i ima vremena da pogleda naiad i houdini radove - https://vimeo.com/igorzanic A na samom vimeo mozete videti dosta kopiranih radova ili radovi koji su radjeni uz moju pomoc.
  7. Evo jedan link - steta sto nikad nije izasao u javnost sa ovim pluginom. http://audenmedia.com/michael/?p=78
  8. Hvala na linku ka mom intervjuu Igor
  9. Hvala Sto se tice poredjena, Naiad je trenutno mnogo brzi od RealFlow-a 2012, jel Naiad koristi FLIP fluid solver, a RF koristi stari SPH i njihov Hybrido (GRID) solver koji je dosta spor u poredjenju sa FLIP-om. Novi Realflow 2013 ce imati flip solver u sebi tako da ce biti mnogo bolji nego starije verzije. Isto tako i Houdini 12 koristi flip sovler za fluide.
  10. Kao sto je LuckyBug rekao cekajuci na sate i sate simulacije, najbitnije je da konstantno radis, da sam sebi zadajes zadatke. A od informacija za ucenje forumu, tutoriali i to je manje vise to.
  11. Sto se tice Houdinija trebace ti dosta vremena da posvetih samom nacinu rada i njegovom logikom. Jel neke stvari nepostoje kao u Mayi manje vise na klik, nego moras sam da pravis, ali ces razumeti kako neke stvari zapravo rade. Max je dosta brze resnje i ima odlcne rezultate, Fume, TP, RayFire, VolumeBreak, Krakatoa.... Evo neki moji radovi uradjeni sa Houdinije ili kombinacija Houdini - Naiad fluid solver https://vimeo.com/44867519 https://vimeo.com/47354136 https://vimeo.com/47354138 https://vimeo.com/47484061 https://vimeo.com/50006651 https://vimeo.com/50747033
  12. Zdravo Tonco, Pretpostavljam da pravis reel za FMX, evo par nekih informacija od mene kako stvari tamo funkcionisu. Za reel najbolje da ti bude Sorenson3 ili h264, rezolucije 960*540,1027*436 ili 1280*720, za ove vece rezolucije proveri kako se pustaju sa DVD-a, da nema kocenja i seckanja tako da nemoraju da se kopiraju da desktop. Najbolje napravi jedan sa S3 i jedan sa h264 codecom, i obavezno CV na dvd-u. Nema potrebe za pravljenjem fensi omota ili bilo ceka drugog, najbitnije je da imas neku nalepnicu na disku, tvoje ime, email, tel i cime se bavis ( fx artist, animator, modelar.....), ja savetujem ova dva kodeka jel vecina koristi MAC laptopove za gledanje. Sto se tice samog FMX-a, stvari stoje ovako: Svaki dan do 12 sati imas prezentacije firmi koje zaposljavaju, tu ti savetujem da ides cisto da vidis koja firma sta trazi tako da nemoras da gubis vreme cekajuci u dugim redovima ako firma netrazi tvoju profesiju, naravno ako su slobodni predaj i ti. Posle predavanja od 12 do 6-7 je recruting. Zavisno od kompanije i naravno koliko ljudi ceka ovo su neke procedure: - predas reel popricas malo sa recruting ljudima i to je to, - Predas svoj reel i ako imaju nekog od Lead ili supervisora sednes sa njima, malo popricas, pogledate zajedno tvoj reel, uvek budu neka pitanja i to je to - neke kompanije imaju zakazivanja razgovora, tipa dodjes do njih, stave te na listu tipa dodji u 13:15, dodjes doneses reel, popricate i to je to. Neke kompanije budu samo jedan dan, neke ostaju i vise, tako da moj savet je prvo otidji kod njih jel za ove druge ces imati vremena.
  13. CeeGee

    FMX

    Vidim da ce ove godine biti dosta nasih ljudi, uvek nas je bilo 20tak sad vidim da ce biti vise. Najbolje mesto je preko puta FMX-a, extra pivo, extra pomfrit, naravno i ostala klopa, nasi konobari...
  14. CeeGee

    FMX

    Evo jedna mala informacija za sve koji ide na FMX, Na malom trgu na samom ulazu na FMX, ima jedna kafana, nasa kafana, konobari su super likovi (tj bili do zadnja dva puta kad sam bio), klopa je odlicna, najbolja kombinacija je pivo i pomfrit.
  15. Evo i nekih rig videa:
×
×
  • Create New...
powered by