All Activity
- Yesterday
-
Armend joined the community
- Last week
-
Kad je rec o tome, ja iskreno od kada sam nabavio ovog malisu, nisam ni pozeleo nista bolje od tada... Ni sto se tice IQ, a posebno ne sto se tice dimenzija.. DR mu je egal ili bolji od Canon mk3, a dvojku sije onako opusteno i ladno. Tek mk4 i noviji pokazuju osetniju prednost.. imao sam prethodno Canon 1000d, 40D, 7D, Nikon 750 i sl, ali sto se tice mogucnosti obrade puno je slicnijiji D750 nego tim starijim cropovima.. Nedostatak AA filtera je takodje prednost.. Nemaju ga a6300, a6400 i novi a6700, koji kapiram da je jos bolji, nego ne kapiram sta ce mi bolji od ovog koji je vec bruka dobar, al ajd... Svi ostali a6000,a6100,a6500,a6600, imaju koliko znam AA filter.
-
Cool, nego nešto a propo opreme: fascinantno je koliko oštro i detaljno crtaju ti sonijevi kropovi sa kit objektivima. Znam da nemaju AA filter, ali ipak ovo je baš upadljivo.
-
Ove fotografije su nastale uglavnom u Utrechtu, Karkdrielu i Kinderdajku gde se i nalaze ove vetrenjace. Utrecht inace, izgleda kao omanji Amsterdam bez onih guzvi i gomile raznorazne emigracije. Sa druge strane Karkdrielu je oko 50km juzno u odnosu na sam grad i pretstavlja poznato odmaraliste sa jezerom , nesto vecim od nase Ade Ciganlije npr. Kinderdajku je pak blize Roterdamu, i pretstavlja mesto gde je najkoncentrisaniji broj ovih vetrenjaca. Napravljene su u 18 veku da bi vodu iz kanala odvodili u vece obliznje jezero i to prvo jedna, pa onda njih par, da bi na kraju taj broj dosao do 19kom... Jos da smo imali lepse vreme, gde bi nam bio kraj, ali dobro... Oprema sad vec standardno spartanska u skladu sa postojecom doktrinom...filtera nema, stalka nema, pomocnika nema, objektiva od 2kg isto nema, ...samo covek i mali fotoaparat.. 😉 DSC02812 + by Saša Dragišić, on Flickr 20260601_174001 by Saša Dragišić, on Flickr DSC02814 + by Saša Dragišić, on Flickr DSC02838 + by Saša Dragišić, on Flickr DSC02839 + by Saša Dragišić, on Flickr DSC02849 + by Saša Dragišić, on Flickr DSC02877 + by Saša Dragišić, on Flickr DSC02900 + by Saša Dragišić, on Flickr DSC02929 + by Saša Dragišić, on Flickr
-
Colors In The Storm by Millan Milloradovic, on Flickr
-
20) Age Of Enlightenment by Millan Milloradovic, on Flickr
- Earlier
-
Rile17 joined the community
-
ove fotografije su sad vec velicine fototapeta...moram da skrolujem gore-dole po nekoliko puta da bih video jednu jedinu..🙂 (pod uslovom da ne zaboravim gornji deo dok pregledam srednji ili donji...) Ali dobro... dok ne uvedu PDV na to, samo rokaj ..🙂
-
Hvala, ostala jedna još
-
Evo radi poređenja veličina, u odnosu na lišće od drveća ... za malo je veći od gliste ..
-
Paa .. on je mali, 10 - 15 Cm, a od zuma na telefonu odustao sam po savetima odavde sa foruma, tako da sam morao dobrano da se približim za fotku, pa mi najviše vuklo na makro .. a gušter je pa nije mnogo strašna zver da ne bi .. a evo još jedna gušter koji glumi zmiju ima čak i račvast jezik da sve bude verodostojno .. :)
-
amaNS started following Refleksije .. otvoreno za sve .. and Slepić
-
Ovo ti je vise za ovaj podforum , tj. nije makro fotka iako je mozda radjena u nekom makro modu na telefonu. Svakako, nije lose ispala (s tim da bih je kropovao suzavanjem iz donjeg desnog ugla dok oko zmije ne dodje u centralnu vertikalnu osu. Samo ideja, mozda i ne bi izgledalo dobro...), plus uvek skidam kapu svakome ko se ovim "zverima" tolliko priblizava radi fotkanja 🙂
-
Stork, Moon And Venus by Millan Milloradovic, on Flickr
-
Odlicno je kolega... Ovako nekako treba da izgledaju fotke tipa putpis sa nekog mesta od turistickih klasika do fotki urbanih detalja karakteristicnih za odredjeni grad.
-
Hvala Jok, skroz običan UW. Samo ima close focus, a cvijeće je u suštini dosta malo i onda dobiješ i bokeh.
-
Startrails, Milky way i ostali nebeski andrmoljci
yagodinac replied to Duh sa sekirom's topic in Ostale fotografske teme
Venus, Jupiter, Castor, Pollux by Millan Milloradovic, on Flickr -
Super serija, moj favorit je Sunset in Lisbon. Nego je taj viltroks tilt-šift? Ili si nešto radio u procesingu... Malo mi čudno da na f4.0 bude široki onako blurovan, mada štajaznam, možda grešim.
-
Bejah malo u Portugalu, pa evo neke neuredjene skupine fotografija: Seagulls Handyman in Porto Porto sunset Riders Hanging clothes to dry Smoke Lisbon pedestrian Sunset in Porto Sunset in Lisbon Flowers over Porto Colors Lisbon pedestrian II Lisbon Glow in the grass
-
Opposite The Sun by Millan Milloradovic, on Flickr
-
Manje makro a vise makro apstrakcije...
simazoran replied to Foto turista's topic in Makrofotografija
Zanimljiva je ovako sa ograničenim dof-om, ali pokušaj i varijantu sa focus stacking-om pošto imaš opciju u aparatu. Prethodno pauka ohladi u frižideru kako bi bio miran. Bilo bi lepo videti dva pristupa, jedan do drugog. -
Eo još jedn skorija ..
-
Da, a ti si prvi primetio .. 🙂
-
Tri(po)logija
-
Prva je autoportret? 😄
-
Што Јагодинац рече, битна је тематика. Овако треба сликати ако хоћеш да ти слика заврши у сталној поставци. Надам се да сте уочили да на овој слици постоји само једна жена, индијанка која је јако болесна док јахач одапиње розе стрелу а ,,пријатељ" га благо приджава за кукове. Ево једне са старомоднијом тематиком. Китоловци whalers by nebojsa lukic, on Flickr
-
Priroda, pejzaži. . . (otvoreno za sve)
little onion replied to banejuga's topic in Priroda, pejzaži
Black Forest by nebojsa lukic, on Flickr Black Forest by nebojsa lukic, on Flickr
