Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Cufon i IE8 problem
Dizajn Zona > Tehnike > Client scripting
bigcat
Mucim se vec 2 dana da vidim u cemu je problem i ne uspeva mi. Naime evo o cemu se radi:
Kodiram sajt za Spec. Rezervat Prirode Zasavica, i mucim se da mi Cufon proradi kako treba. Koristio sam Jquery baziran dropdown menu: simple dropdown menu jquery 1.5.2 i cufon. I sve je bilo ok dok nisam testirao sta sam uradio u IE8. kad se otvori podmeni, nema texta :s probao sam da ubacim i cufon.Refresh u open funkciju misleci da se ne osvezava prilikom otvaranja, medjutim nista. buljim u kod kao blesav i ne vidim zasto nece.

Razvojnu verziju sajta mozete videti na : Zasavica temp.

pomagajte ko ima ideju

P.S. Submeni se otvara na "vrednosti"
webarto
Kod mene radi na IE8. Aha, ne radi smile.gif Ček.

Zašto ne postaviš selector na "#primary-nav li a", mislim da on zamjeni text unutar "li" koji je prazan. Možda i nije radi toga ali se drugačije ponašaju.
Uradi update Cufona da radi i u IE9.

edit zamjeni visibility:hidden sa display:none, to je to...

FF & Co

IE8
bigcat
E bzvz bas! znam da cufon ne radi sa visibility i sklonio sam ga svuda, ali ne videh d ami je na ul ul ostao... ispravljeno, hvala. doduse sad imam problem kad mi na mouse out prvo skloni sve na absolute 0 0 poziciju pa ga onda sakrije, ali to traje nekih 50ms pa ga ne uzimam za ozbiljan problem tongue.gif
hvala. postujem sajt da se kritikuje kad zavrsim sve smile.gif
webarto
Ja IE uopšte ni ne gledam, bilo koji, ovaj #menu je onako OK (tehnički), ali slider ti koči opasno, postavi Nivo Slider, mnogo je brži i bolji.
bigcat
Jest u pravu si. dvoumio sam se izmedju nivo i coin-a, al reko iz lokal patriotskih razloga da ubacim coin (s obzirom d aje domace proizvodnje) smile.gif
ali u pravu si, koci opasno, moracu da menjam. Na IE mi koci dok na ostalim radi ok, ali svejedno mora se menjati.
bigcat
Ubacih ja nivo, laksi mi je za custimizaciju, i lepsi od coina, slazem se. ali i On mi usporava. Izgleda da se meni i on kolju :S moracu da vidim to sta je
webarto
Ja bih ukinuo Cufon, i koristio @font-face. #meni je po meni loš, ono je neko zbrljao. Da li je obavezno da ima 3 levela? Nisi postavio online pa ne mogu da vidim Nivo.
bigcat
sad sam updateovao ovo do sada uradjeno. online je. Meni ce imati 3 levela, nazalost obavezno je. zato sam i koristio ovaj meni.
A sto se font-facea tice, nisam ga koristio zbog opere, IE-a. za sada radi parcijalno a ja ne bih to, zato cufon (koji je updateoavan).
Trunks
Radi font-face i u IE, Cufon je užas, ja bih ga izbegao gde god je moguće. Ne treba ti više od 20 minuta da ga zameniš font-face-om pa isprobaj.
bigcat
A to sto je font-face u 95% slucajeva nelegalna upotreba fonta to nema veze je l da? biggrin.gif
ne moze type-face iz upravo tog razloga: "The font Segoe UI Negreta was created by Microsoft. We do not allow you to convert fonts from Microsoft for legal and performance reasons"
taj koristim i dzaba...
vili
CITAT (Trunks @ Apr 4 2011, 12:55) *
Cufon je užas, ...

Molim obrazlozenje... posto zaista nisam imao nikakvih problema do sada.
webarto
Nije žasu ako nema alternative. Ja ga koristim na svom siteu za navigaciju, i prikaže font kako sam i zamislio, dok je na @font-face žasu. Druga stvar je što sad neko nareda milion nekih JS gluposti onda koči/trza/blinka itd...

bigcat
Ja nikad do sada nisam imao problem sa cufonom takodje... nekad me je malo mucio da ga doteram, ali je uvek radio ok. Renderovao se dobro, nije pravio probleme kao font-face da li ima tog fonta ili ga nema... Da li sam prekrsio licencu ili nisam... Do sada nisam koristio ni coin ni nivo i kapiram da je u tome problem. Ako ne uspem da ga doteram kako treba da radi, bez kocenja, vracam se ja oprobanom receptu (kombinacija cufon + anything slider) smile.gif
Mada, korsina diskusija se razvija ovde koliko vidim smile.gif
webarto
Možeš i neki Flash slider ubaciti da rasteretiš JS, mada nema potrebe. Ovaj menu čini me radi i bez JS?
bigcat
Necu flash nikako. odustao sam od nejga pre x godina i necu da se vracam smile.gif
koji meni radi bez js? ovaj moj ne. trigger ide na jquery..
webarto
Izbaci Cufon.refresh() iz doOpen().
bigcat
izbacio odavno... ne uploadujem svaki cas posto radim na localu wink.gif
Trunks
Koristio sam i ja Cufon kad apsolutno nema alternative, ali to je vrlo retko danas. Ako vi (web dizajneri i developeri) ne gurate standarde ne znam ko će.

Zašto je Cufon nepraktično rešenje:
- tekst ne može da se selektuje/kopira - veliki usability hendikep
- renderuje se tek na DOMready što može dovesti do flicker efekta nestilizovanog fonta (nadam se da su ovo ispravili ili bar popravili u međuvremenu)
- JS koji usporava učitavanje strane
- sajt zauzima više CPU cycles
- ne radi u slučaju da je JS isključen
- generiše đubre od koda kad se učita (<cufon> tag i gomilu <canvas>-a)

Poenta je da Cufon treba koristiti samo kao poslednju alternativu i to ako klijent apsolutno insistira na njemu.

CITAT (bigcat @ Apr 4 2011, 13:15) *
A to sto je font-face u 95% slucajeva nelegalna upotreba fonta to nema veze je l da? biggrin.gif

Ti si nešto pomešao, ako nemaš licencu za embedovanje fonta na sajt, ne možeš ni Cufon da koristiš sa tim fontom.

CITAT (bigcat @ Apr 4 2011, 13:15) *
ne moze type-face iz upravo tog razloga: "The font Segoe UI Negreta was created by Microsoft. We do not allow you to convert fonts from Microsoft for legal and performance reasons"
taj koristim i dzaba...

Nije fontsquirell jedini način da koristiš font-face. smile.gif Osim toga, nisu u pravu, Segoe je napravio Monotype. Kupiš npr. ovde licencu za web embed ili ga generišeš preko njihovog servisa. Ili u krajnjem slučaju nađeš sličan font koji je dostupan za embed, za Segoe i nije toliki problem, nije da je neki egzotičan font. smile.gif
vili
CITAT (Trunks @ Apr 4 2011, 21:32) *
Koristio sam i ja Cufon kad apsolutno nema alternative, ali to je vrlo retko danas. Ako vi (web dizajneri i developeri) ne gurate standarde ne znam ko će.

Zašto je Cufon nepraktično rešenje:
- tekst ne može da se selektuje/kopira - veliki usability hendikep
- renderuje se tek na DOMready što može dovesti do flicker efekta nestilizovanog fonta (nadam se da su ovo ispravili ili bar popravili u međuvremenu)
- JS koji usporava učitavanje strane
- sajt zauzima više CPU cycles
- ne radi u slučaju da je JS isključen
- generiše đubre od koda kad se učita (<cufon> tag i gomilu <canvas>-a)

Poenta je da Cufon treba koristiti samo kao poslednju alternativu i to ako klijent apsolutno insistira na njemu.

Ma naravno da sam i ja za standarde i podrzavanje istih... pricam "retroaktivno", posto zaista nikada nisam imao ni najmanji problem sa koriscenjem cufona. Ne racunajuci font-face, sve ostale alternative su mi mnogo vece djubre od cufona.
Nisam nikada preterivao sa koriscenjem istog, pa usporenja i flickere nisam maltene ni primecivao ili su bili beznacajni. Uvek sam gledao da koristim neki "slican" nekom web-safe fontu, kako bi i nedostatak js-a bio manje primetan. Jedino priznajem neselektabilnost kao ozbiljnu manu. Sve u svemu, zavisi kako ga koristis wink.gif
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.