Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Autoput in germany
Dizajn Zona > DZ diskusije > Ćaskanje
drx
Drugari,

zašto su autoputevi u germaniji dzabe ?
Sarajevac
Da pokazu svima ostalim da se moze. A moze se.
efabrik
...zato što je porez na automobile previsok...prihode od tog poreza država koristi samo za izgradnju i održavanje puteva i nezamislivo je da se prihod od tog poreza koristi za popunjavanje drugih rupa u budžetu...kamioni plaćaju puturanu
drx
Dobro, a zasto se u drugim zemljama isti princip ne bi promenio?

Zasto ni stranci tamo onda ne placaju, a mogli bi lepu paru da uzmu od stranaca!
freehand
Pa biće da se kroz taksu na ulasku u zemlju i to naplaćuje; zaboravio sam za Nemačku konkretno, al znam da su, recimo, u Austriji naplaćivali samo dva tunela - Arlberg i Felbertauern, beše.. Inače platiš na granici  korišćenje puteva na određeno vreme, dobiješ markicu i zalepiš na auto. Bar je tako bilo dok sam ja bio živ i malkice putovao.

Kod nas ti takve stvari naplaćuju kroz registraciju vozila, kroz benzin, kroz razne takse, a onda i na naplatnoj rampi.
Ergo - Nemci su glupi i ostaće večna sirotinje i kokuzi. 
Bolest
CITAT (drx @ Oct 28 2009, 22:52) *
Dobro, a zasto se u drugim zemljama isti princip ne bi promenio?

Zasto ni stranci tamo onda ne placaju, a mogli bi lepu paru da uzmu od stranaca!

Previse si ti znatizeljan, nemo' te uskoro vidimo na listi nestalih biggrin.gif

stormwatch
CITAT (drx @ Oct 28 2009, 22:05) *
Drugari,

Zato sto na vecini Autobanova ne postoji ogranicenje brzine pa Nemacku predjes za tili cas jel...pa onda dolazimo do logicnosti da nema smisla naplacivati tako kratko zadrzavanje a i kad ides vecom brzinom auto maltene lebdi po putu pa se isti skoro nista ne unistava.
asterix
autoputevi u nemackoj su ubedljivo najbolji u evropi. i nadam se da nece menjati pravila u vezi brzine.
drx
CITAT (freehand @ Oct 28 2009, 23:02) *
Pa biće da se kroz taksu na ulasku u zemlju i to naplaćuje;

Koji ulazak u nemačku ? Kod Madjarske :DDD

Vidim ja da vi ovde samo izbacujete vase ideje o ovoj temi...
Niko sa pravim odgovorom :-l
Oliver Brown
od novog sada prema srbobranu imaju samo 2 trake, al se naplacuje putarina!
ljubomir
CITAT (drx @ Oct 28 2009, 22:05) *
Drugari,

Ne mogu sa 100% sigurnoscu da tvrdim da je tacno ali sam procitao u jednom clanku da je razlog za to sto su prvi autoputevi kod njih bili izgradjeni pre drugog svetskog rata izrabljivanjem Jevreja. Tu je posle rata nastao problem da bi se Nemacka drzava nastavila da profitira na necemu sto je dobiveno izrabljivanjem ljudi pa je odluceno da budu besplatni. Kao sto sam napisao ne trdim da je ovo tacno.
Sa1Nt
naravno da nije, taksa se naplacuje kroz gorivo smile.gif
stormwatch
CITAT (asterix @ Oct 29 2009, 08:50) *
autoputevi u nemackoj su ubedljivo najbolji u evropi. i nadam se da nece menjati pravila u vezi brzine.

Pa bas se i ne bi slozio...potez Passau -> Nurnberg -> Heilbron -> Mannheim -> Kaiserslautern -> Saarbrucken bas i nije nesto extra reprezentativan. Bolji autoput je npr Roszke -> Budimpesta -> Hegyeshalom, Austrijanci isto imaju bolje puteve a evo sad kad sam bio u Parizu vidim da je ceo potez od Metza do Pariza skoro kompletno obnovljen.
Meklaud
Ja sam primetio da su u Austriji bolji autoputevi...cene goriva u Nemackoj su vece nego recimo u Djarmi, mislim da deo toga ide i na puteve koji se ne placaju
pailhead
Koliko znam po istocnoj nemackoj su ostali delovi auto puteva koje je jos hitler gradio. Ako se ne varam imaju cak i one spojnice jer je drugacija tehnologija koristena. Elem, zar nije svuda u evropi besplatno? Odnosno, placaju se putarine ali one traju po 6 meseci, i tipa duplo su jeftinije od jednog naseg izlaska u jednom pravcu na beograd-nis?
stormwatch
CITAT (pailhead @ Oct 29 2009, 21:30) *
Elem, zar nije svuda u evropi besplatno? Odnosno, placaju se putarine ali one traju po 6 meseci, i tipa duplo su jeftinije od jednog naseg izlaska u jednom pravcu na beograd-nis?

Nije...ja kad idem za Pariz od ulaska u Francusku do Pariza ima 6 naplatnih rampi. smile.gif Oko 15 eur za kola te izadje put od tih 400 km u jednom pravcu kad ulazis sa Istoka. U Madjarskoj kupis vinjetu koja traje 4 dana i kosta oko 5 eur a u Austriji vinjeta za 10 dana izadje oko 8 eur.
borko
Nemačka nema bolje puteve nego ostatak evrope, ima bolje vozače. Ko što je već neko rekao, u dobrom delu zemlje se i dalje koriste Hitlerovi putevi od betonskih ploča. Za automobile su autoputevi besplatni zato što predstavljaju javno dobro, a grade se i održavaju iz budžeta koji se puni (između ostalog) prilikom registracije i sipanja goriva smile.gif pošto su Nemci malo analni oko tog svog ustavnog prava da besplatno voze 280km/h po autoputu kao što su Ameri analni oko prava da neko ko ne sme da kupi cigarete, popije pivo ili iznajmi auto sme da kupi mitraljez, u doglednoj budućnosti se tu neće mnogo šta promeniti
pailhead
CITAT (borko @ Oct 30 2009, 03:29) *
Ko što je već neko rekao, u dobrom delu zemlje se i dalje koriste Hitlerovi putevi od betonskih ploča.

Ih Borko, pa zar sam ti ja neko?

sad.gif
freehand
Jok. Ti si mu niko.
Što je značajno bolje no da si mu brat od strica sa Žabljaka.

BTW - ni u Crnoj Gori se ne naplaćuju auto putevi?!

Sarajevac
Pa kad smo kod tog.. ni u Bosni se ne placaju putevi, tek se obrecnuh laugh.gif laugh.gif
borko
CITAT (freehand @ Oct 30 2009, 17:53) *
BTW - ni u Crnoj Gori se ne naplaćuju auto putevi?!

Ne, ali naplaćuje ekološku taksu za svaki auto koja je otprilike beskonačno eura po metru autoputa 003.gif

A zove se ekološka taksa jer je to taksa ekološke države. Naime, pošto je vodeća ekonomska sila jugoistočne evrope, Crna Gora je zabranila upotrebu vozila koja ne zadovoljavaju Euro 5 norme, tako da su jedini izvor zagađenja zapravo bednici iz okolnih država smile.gif
freehand
CITAT (borko @ Oct 30 2009, 21:00) *
Ne, ali naplaćuje ekološku taksu za svaki auto koja je otprilike beskonačno eura po metru autoputa 003.gif

A zove se ekološka taksa jer je to taksa ekološke države. Naime, pošto je vodeća ekonomska sila jugoistočne evrope, Crna Gora je zabranila upotrebu vozila koja ne zadovoljavaju Euro 5 norme, tako da su jedini izvor zagađenja zapravo bednici iz okolnih država smile.gif

Sine Borko, sedi 2.

Odgovor je kraći: "Koje autoputeve?!"

kobayashi
Pa ne placa se putarina ni u Pozeskoj nahiji, ni u Beogradskom pasaluku wink.gif

Ali ako posle NIS-a rusi rese ovde da grade i neki autoput, placacemo Putinarinu laugh.gif
pailhead
1/beskonacno = 0
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.