Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Kućica za ptičice
Dizajn Zona > Specijalni forumi > Industrijski dizajn
Denis Dsgn
Poštovani rođaci,

U cilju reanimacije zombi ID Zone, otvaram novi crtački sešn. Pripremite svoje olovke, bojice, digitalne table, ugalj, četkice, sprejeve ... Šta god da koristite i bacite se malo na razmišljanje. Da se ne bi gađali obavezama, opravdanja ne primam. Čak ni overena od strane doktora, fakulteta ili poslodavca ...

Dakle tema ovog crtačkog sešna je : Kućica za ptičice
Trajanje: do kraja Septembra

Pravo učestvovanja imaju: svi, pogotovu oni koji nas prate iz senke, oni koji se plaše da ostave post, oni koji nas mrze, oni koji nas obožavaju, oni koji ne znaju da crtaju ( njima je vežba najpotrebnija ), oni koji znaju da crtaju, oni koji imaju skener i oni koji nemaju skener ... Akreditovani dizajneri i oni koji su totalni udnergorund.

Nagrada: Gajba piva

Hvala Vam na vremenu izdvojenom za ovaj sešn.
Denis
Denis Dsgn
Poklanjam Mustek1200P A4 Color skener, malo je stariji pa nije kompatabilan sa Vista, Win7 operativnim sistemima, inace je potpuno ispravan.

Reciklaža - smeće afterlajf, plastična flaša u funkciji kućice za ptičice.
Denis Dsgn
DYNABLASTER
super crtezi, nego to ce vetar da oduva hahahaaa, ima da bude pre ljuljaska nego kucica, al mozda im je to feeling biggrin.gif
Denis Dsgn

Izvini Dyna burazere, stvarno ne znam kako sam mogao to da propustim wink.gif Primi moje skromno izvinjenje.
chu-des
Evo nekih skica i jedan brzinski render sto sam sad nabacao za vreme koje mi je preostalo od pauze za ruchak laugh.gif
to je nekih 20min pa cu da bacim josh koje kad nadjem neku rupu.
kritike i komentari uvek dobrodoshli wink.gif

COMBINE
evo, ja tek sad vidjeh temu.. pa da pitam.. jel neko zna kakav enterijer vrapci traze? ono zapremina sobe u odnosu na njihovu zapreminu, itd? biggrin.gif
COMBINE
Evo (jos ih stizu u toku dana):

matai
Opa, ovde je opasno zezanje... Pa da uskočim i ja.

Bez skica, malo max-a i ps-a. Kućica za pekinške ptice, koje slušaju Kanye West-a, znaju kung-fu, vole clubing i zgodne ptičice. ph34r.gif biggrin.gif

Btw, skice su vam fenomenalne. Kako to radite? Papir, pa sken? Tablet?

Denis Dsgn
Hehehhe, super su ideje smile.gif Drago mi je da ste se odazvali i sto ste u dobrom raspolozenju smile.gif Samo nastavite tako. Moze ovo super da ispadne.

Skice su Sketch Book Pro - digitalna tabla + photoshop editing.
Chu je radio na papiru - Copic pretpostavljam.
chu-des
nije copic, ja vishe koristim tria al isti djavo...u sustini papir olovke i dva tri markera i to je to za brzinske skice, sketch rendering nisam radio nego samo brzinski da bacim ideje.

ostali predlozi su extra, ide ovaj session u odlichnom smeru i obecava dobru zabavu

jako mi je drago sto ima ljudi da se prikljuchuju......da li ce konachno da zivne zona?!........aja da pokushamo svi zajedno jbg
ArchiPirat
evo i jednog od "pratioca iz senke"
moj doprinos blink.gif lp
kasapa
uf bre ..........evo i ja saljem danas .....svoj rad.........
COMBINE

Denis Dsgn
smile.gif Jesu ti ovo DoDo ptichice smile.gif di su im kvivca?
COMBINE
DoDo Evo X
COMBINE
ovo je juce uradjeno, tako da ga zvanicno proglasavam - u roku! biggrin.gif

Denis Dsgn
Predlažem da se ovaj session nastavi iako je počeo oktobar. Pošto je odziv bio dobar i nadam se da će oni koji nisu stigli do sada da se priključe.

Očekujte još crteža sa moje strane.

P.S. Predlažem da se odredi ko je zaslužio nagradu sa Septembar ( gajba piva ) i nastavljamo dalje sa sešnom.
matai
Realno, da je odziv bio dobar, ne bi bilo potrebe za produžavanjem session-a. biggrin.gif
Šalu na stranu, evo šta ja mislim:
Mislim da bi bilo bolje početi novi session. I da to postane praksa, da svaki mesec bude rezervisan za jedan session. Na kraju meseca se glasanjem odabere "pobednik", koji bira temu za sledeći mesec. I to je to. Prosto, treba odrediti pravila (jer bez njih je svaka priča neozbiljna) kojih se treba držati, a "uspeh" će doći vremenom, kada se napravi nešto što traje i živi svakog meseca. I mislim da se toga treba držati, makar propala prva 2-3 session-a. I naravno, kada kvalitet radova bude na određenom nivou, napraviti galeriju, koja će se update-ovati svakog meseca jer, što bolja galerija i što ozbiljnija priča, veće su šanse da se uključi i više ljudi.
Jasno je da je jako teško animirati ljude da se uključe, ali ne treba očajavati zbog toga, samo treba istrajati. Inače, kao neka početna "referenca", mogao bi da posluži primer organizovanja "DZ lighting challenge-a" na forumu "3d i modelovanje". Tamo je kolega Watson to jako dobro organizovao, i po meni to jako dobro funkcioniše.

Elem, da ne filozofiram više, što se ovog session-a tiče, moj glas ide Chu-des-u. Mislim da je imao najkompletniji predlog.
chu-des
Ma mi smo probali vishe puta, da idemo svakog meseca ali uvek se odazivaju iste osobe pa smo se malo bili smorili, pa onda o5 i sve tako. U svakom sluchaju da ne filozofiram mislim da si u pravu da treba da organizujemo svakog meseca pa i da radimo samo mi isti nebitno radimo sa svoju dushu sto bi se reklo, a najvishe zbog vezbe.
Drago mi je da si nam se prikljuchio sa 3d-a jer svakodnevo gledam vas podforum i stvarno kidate tamo, u svakom pogledu.
Valjda ce se vremenom prikljuchiti vishe ljudi pace biti josh bolje.
moj glas ide Crayzee-ju jer je poslao skice a ovo je trebao da bude sketch session, naravno ako ima 3d josh mnogo bolje al terbalo bi da se vide i skice kako bi ljudi vishe vezbali ruke, jer je nama industrijalcima to preko potrebno.
Denis Dsgn
Poštovane kolege dizajneri,

moram se složiti sa Matai-em i ovim putem bih mu poželeo dobrodošlicu. Ja bih pored svega ovaj sešn označio kao uspešan iz jednog jedinog razloga a to je što je konačno došlo do pomaka. Kakvog, takvog, ovde na ID-u. Nije bio uspešan sa aspekata što su ljudi slali rendere a ne crteže i sa aspekta broja radova koji su poslati. Ali kao što rekoh ipak ga smatram uspešnim. Ja ću takođe glasati za Čudesa ovaj put iako mi se svi predlozi sviđaju.

Ovi sešni su zamišljeni da se družimo i razmenjujemo ideje, zato nemojte obrađati pažnju na kvalitet radova. Važno je da učestvuje što veći broj ljudi. Zato u ovim narednim predlažem da svako koristi tehniku koju želi, bilo to digitalno ili tradicionalno, kolaž ili vajanje. Važno je da se prezentuju ideje.

Nek ostali učesnici sešna iznesu svoje glasove pa da odredimo ko je 'pobednik' iako smo ovde svi pobednici koji se trudimo i radimo nesto.

Pobednik neka odluci koja je nova tema, pa da krenemo dalje.

P.S. Galerija ili izlozba radova to cemo vec da vidimo kroz koji mesec. Ali smatram da cemo imati materijala na kome mozemo da poradimo kasnije i ispeglamo prezentacije ...

Pozdrav, Denis
matai
Ja sve neću da se raspišem, ali... smile.gif

1. Hvala na dobrodošlici . wink.gif Nije baš da sam sa 3d foruma, na svakom visim podjednako, ali ako moram da se deklarišem, onda bi bilo najlogičnije da sam sa "arhitekture" (koja je inače gotovo pa mrtva, na moju veliku žalost).

2. Lepo reče Chu-des, radimo ovo zbog sebe i zbog vežbe. Makar se niko i ne uključio. Važno je da session-i imaju konstantnost, jer mislim da je to pravi način i da zažive.

3. A vezano za skice... Naravno, i ja sam ih imao, ali ne imadoh priliku da ih skeniram, ili "elektronizujem" na bilo koji način, a i zbog toga što sam jedna velika lenčuga... I 'ajde da se i to definiše (i na to sam, između ostalog mislio kad sam rekao "pravila"). Neka se definišu i prilozi koji će se postavljati, npr:
-prvi prilog neka budu raw skice (koje će prikazati ideje, koncept, "razvojni put")
-drugi prilog neka bude "prezentacija" odabranog rešenja-render/kolaž/tehnički crtež/vajanje/maketa, šta god. Da ne dužim, otprilike onako kako je to Chu uradio. Treba ostaviti slobodu prezentacije, ali treba definisati priloge. Na taj način se "izjednačavamo" i lakše je ljudima koji glasaju.
Tako će se zaokružiti priča, imaćemo i skice (proces vežbanja, razmišljanja), a imaćemo i "prezentaciju" kakva god ona bila.

Eto, nadam se da nisam smorio. I 'ajde, što pre pobednik, pa da se krene sa novim session-om !
Denis Dsgn
Evo predloga :

matai
Bravo.
:HGT:
Evo i jednog sa 3D odeljka smile.gif

Svaka cast za ideju i nadam se da cete nastaviti sa ovakvom praksom, dobra je za sve... za vas kao vezba, za ostale kao inspiracija ili learning stivo...

Ja nisam toliko u ID svetu i nisam imao priliku da koristim digi table za svrljanje, ali nameravam da to promenim... ako nista drugo dobicete papper sketch i 3d model od mene smile.gif Nisam imao bas vremena da ucestvujem u ovom sessionu, ali za sledeci nadam se da cu naci wink.gif

Sto se predloga tice > Da nije mozda preobimno? Nisam siguran koliko bi vremena trebalo da se odvoji za sve to, ali meni deluje kao puno posla... takodje obim zavisi i od kompleksnosti zadatka, kucica se relativno brzo izmodeluje i prezentuje, ali ako se namerava nesto poput auta, mislim da bi rok od mesec dana bio prekratak narocito ako se ljudi bave jos necim pored ucestvovanja na DZ sketch sessionima smile.gif

Keep good work wink.gif
chu-des
Dobrodoshao HGT,
pa znash kako auto nece sigurno biti, upravo zbog toga sto je preobimno, tako da ce biti product design tipa kao sto je i ovo sad bilo, znachi kucice za ptice, fen, gadgets....... tako da jeste da je obimno ali za mesec dana imaju 4 stage-a tako da je dovoljno po sat vremena nedeljeno izdvojiti ko moze i da se uradi kako valja.

Drago mi je da se i ti prikljuchujesh

iskoristicu ovu priliku i da ti chestitam za dz lightnig chalange wink.gif
banne
prikljucujem vam se i ja od sledeceg seshna smile.gif
Denis Dsgn
Dobrodošao! smile.gif
djodjodesign
Pozdrav svima staroj i naravno novim snagama ID!!! wink.gif
Tu sam i ja naravno pratim sve,samo nisam trenutno u mogucnosti da bacim skice pod sken,moracu da sacekam sledecu nedelju za to (nista bez faksa) smile.gif a renderi su mi za dalji proces dizajna,ipak je sketch kao prva faza!!!
Sto se tice ideja ima dosta zanimljivih - inovativnih resenja,a prvenstveno mi je drago da se konacno sastaju ideje i ljudi na ID
Jos jedan pozdrav
chu-des
evo postavljam nov session kako bi nastavili dalje:D
Ilijevski
Алооо... smile.gif

Ево и мене на овом форуму, након 99 година biggrin.gif

Много ми се допала ова тема везана за кућице за птице, па ме је ''испровоцирала'' да се огласим... smile.gif

И поред лепих дизајнерских решења која се могу добити, кућице за птице ипак не могу да се праве као већина производа који се користе рецимо у кући и сл... Основно код сваке кућице је да буде чврсто постављена, да буде недоступна предаторима (мачкама, кунама и сл), да не прокишњава, буде у хладу већи део дана, има довољно простора за живот птичица, да не буде превише светла у њој...

Поред кућице, за птице се могу правити и хранилице, појилице и купатила! Овакве стварчице не морају да буду толико стабилне као кућица, па могу да се вежу за неку грану жицом, канапом и сл...

Као дугогодишњи члан извиђачке организације, бавио сам се мало и израдом кућица smile.gif . Овде ћу вам приказати један делић извиђачке литературе везан баш збрињавање малих птичица smile.gif smile.gif ... Овај додатак углавном описује шта је битно да човек треба да научи о птицама , бла, бла, бла... али има и један технички додатак (последње две сличице) који и дизајнерима може бити користан у проучавању кућица smile.gif ... Ја сам га ипак поставио целог, јер некоме може бити од користи... Од вишка глава не боли....

А да.... Мој дизајн....?

Мој ''етно'' дизајн кућице за птице постављам за дан-два (само да је фотографишем) tongue.gif !

Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.