Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: neki radovi
Dizajn Zona > Specijalni forumi > Tradicionalne umetnosti i ilustracija
krokodokodil
strip je radjen proslog leta,ilustracije isto,sem ovog diva sa kamenom.inace nisam ljubitelj ultra realnih ilustracija, ali ih uradim ponekad. nove radove postavljam kad budem imao vremena da ih skeniram. pozdrav svima, prvi put sam na forumu.

Christopher Carrion
Dobrodošao. smile.gif

Meni je ovo baš sjajno, jedina zamerka je za lettering na stripu.
Taj font mi uopšte ne ide uz ovakav stil ilustrovanja i samu atmosferu stripa.

Osim toga - super.
Billy
Stvarno sjajno...radovi su ti vrhunski posebno ova prica u 4 poslednje slike.
Cini mi se da sam tu pricu ranije procitao u nekom starijem broju Politikinog Zabavnika.
Da li znas ko je napisao ?
Tvoj stil me podseca na fazon Boba Zivkovica, svaka cast, ocigledno imas talenta...
Daj da vidimo jos radova...
iguana
svaka cast...
3dM@niak
Odlicno... strip mi je bash odlican...
krokodokodil
prica iz stripa je od artura klarka,"povratak predaka". ovo su neki likovi nastali kolazom, temperom, pa ponovo nekim secenjem, fotokopije...

e da, ako neko ima neku pricu za strip od dve,tri strane neka javi. posto nema jos mnogo vremena do salona stripa. odgovarala bi najvise neka psiholoska drama ili nesto slicno, gde bih mogao sto slobodnijim tehnikama da radim.
Christopher Carrion
Uh, ovo je baš sjajno. smile.gif
Meni je, po nekom vizuelnom izrazu, vrlo Dave McKean-ovski, što je fenomenalno.

p.s. Koliko je meni poznato, ograničenje Salona stripa je 4 table. A imam par nekih ideja za priče... blush.gif
dreammachine
..very nice technique! smile.gif
jovbranko
Au, bas dobro!

Strip vuce malo na morbidu, sto licno ne preferiram, medjutim, jako mi se svidja smile.gif Druga slika, sa patuljkom mi je ekstra! Takodje mi se svidja prva iz drugog posta.

Pozdrav i postovanje.
ciro
dobro nam doš'o!

bravo majstore, prevazisao si boba zivkovica smile.gif

svidja mi se sto pazljivo i detaljno radis.
druga serija radova je isto interesantna, samo morbidna mnooogo.

u svakom slucaju, svaka cast.
ludamachka
bravo,

bas mi se dopadaju, ne znam da li su mi bolji aklvareli ili ovi kolazi...
svaka cast i dobrodosao

i postuj jos neke radove smile.gif
krokodokodil
hvala svima na komentarima!
prva strana stripa po prici christophera carriona, jos nisam ubacio tekst. uradjen je tehnikom kao onaj prethodno postavljen(brzo i jeftino se radi). nadam se da cete ceo videti na salonu stripa u beogradu.

moguce da cu nesto i da promenim...
riverlily
S U P E R,

S U P E R

ODLICNO!

Sjajno crtas.Svidja mi se , extra je.
Billy
Opasan je ovaj poslednji crtez!!!
Jos jednom, svaka cast.
krokodokodil
druga strana. nije bas jasna bez teksta.

e da, dal` neko zna zasto kada radim u fotosopu slika je mnogo bledja nego kada isti taj rad pogledam u ACDsee??? radovi su mi svi u rgb-u. sad pojma nemam kako ce da ispadne kad budem stampao.
i dal` neko tacno zna onu deciju pesmu "jarac zivoderac"? secam se da kad sam bio mali da mi je mnogo frka bilo od te pesme i mnogo bih voleo da je ilustrujem. bas mi je potrebna!
Tra-la-la
e choveche svaka cast ... odushevljen sam u potpunosti, bash si radio sve onako shto mojoj dushi prija ...
a shto se tiche jarca ide otprilike ovako:
ja sam jarac zivodarac,
ziv klan nedoklan,
ziv pecen nedopecen
...
zubi su mi kao kolac, pregriscu te kao konac

inache za ovu pesmu je jedan moj drug napisao i muziku (tj. obradio celu pesmu) ... naravno maksimalno perverzno pa ako hocesh mogu da ti posaljem ...

a ilustraciju jedva cekam ...

a da i za photoshop: verovatno ti je u ACDsee promenjena gamma ...
krokodokodil
eee moze, ako staje u mail posalji na gazda_bora@yahoo.com
trazio sam po netu i jedino sto nadjoh u vezi jarca zivoderca je prica onog perverznjaka vuka karadzica. ja zapravo vise nisam siguran dal` je to bila uopste pesma ili prica??? ovo sam nasao ...

Bio starac i baba, pa imali dva sina i dvije snahe. Oni su bili vrlo siromasni i nijesu nista imali do jednoga jarca. Jedan dan poslje starac mladju snahu da vodi jarca u sumu, da mu nakrese da ne bi krepao od gladi. Ona po zapovijesti otide s jarcem, ali malo cas, eto ti jarca kudji, pa se stane drekenjati oko kuce: "Mehehe!" Starac izidje i zapita ga sta mu je i sta je dosao kuci." A on odgovori: "Poslao si snahu da mi krese da brstim, a ona mi natakla guzvu na gubicu, pa ne mogu." Onda starac poslje drugu snahu; ali jarac onako uradi i kod nje. Poslje starac sina mladjega, ali jarac onako uradi i njemu; poslje starijega, i starijemu ucini jarac onako. Sad podje baka, uzme u rukavicu osjevina, i stane prosipati za sobom, vabeci jarca: "Jac, jaco, jac, jaco!" Jarac idjase za babom, dokle tecijase iz njezine rukavice osjevina, a kad nestade, on se onda vrati kuci po svome obicaju i stane ga dreka oko kuce: "Mehehe!" Opet ga starac zapita, sto mu je, a on odgovori: "Poslao si baburinu da mi krese da brstim, a ona mi natakla guzvu na gubicu, pa ne mogu." Starac misleci da je istina, sto jarac govori, podje sam s njime; a jarac isto onako uradi i njemu. Tada se starac razljuti, i kako dodje kuci, odmah jarca zakolje, odere ga, osoli, natakne na razanj i pripece ga k vatri, a moj ti jarac skoci s raznja, pa bjezi! bjezi! te u lisiciju jamu, a lisice ne bjese kod kuce. Kad lisica dodje, cuje da ima netko u njezinoj kuci, i ne smjedne uljeci unutra, nego podje do svoje kuce nevesela i zalosna. Iduci tako eto ti pred nju zeca, pa je zapita, sta trazi tuda tako nevesela. A ona mu kaze da se netko uvukao u njezinu kucu, pak sad ne smije unutra. Onda zec rece: "Hajdemo nas dvoje, da vidimo, tko bi to bio." I tako podju. Kad dodju pred jamu, povice zec: "Tko je u tetinoj jami?" A jarac iznutra odgovori: "Ja sam jarac zivoderac, ziv klan ne doklan, ziv soljen ne dosoljen, ziv pecen ne dopecen! zubi su mi kao kolac, pregriscu te kao konac." Kad to cuju zec i lisica, poplase se pa pobjegnu bez obzira. Bjezeci tako naidju na vuka, medjeda i lava, pa ih ovi zapitaju, sta im je, sto bjeze. Kad lisica i zec vide ovako drustvo, oni se zaustave pa im pripovjede, sta je i kako je. Onda se dignu svi zajedno, eda bi kako uveli tetu u njezinu kucu; ali im zalud bjese muka, jer im jarac svakome odgovori kao i zecu. Hodajuci tako neveseli po polju i brinuci se tetom, sretvu jeza, i on ih zapita, sta rade u drustvu toliki, a oni mu kazu sve sta je i kako je. Onda rece jez: "Hajde da i ja srecu pokusam, da vidim tko je to." Kad dodju pred jamu, povice jez: "Tko je to u tetinoj kuci?" Jarac odgovori: "Ja sam jarac zivoderac, ziv klan, ne doklan, ziv soljen nedosoljen, ziv pecen ne dopecen! zubi su mi kao kolac, pregriscu te kao konac." Na to mu jez rece: "Ja sam jez, svemu selu knez, savicu se u trubicu, uboscu te u g... .u" A moj ti jarac bjezi!

e da, jos jedna stvar! veoma bitno! mozda sam ovo trebao da postavim negde drugde... da li neko mozda ima bukvar sa onim komunjarskim ilustracijama(ptica sa sfrj krilima, macka sa jezivim ocima, deca sa glavama ko iz kinder jajeta itd...)??? ja sam generacija `85 pa ako neko ima bukvar iz tog perioda nek skenira i okaci par najboljih ilustracija! hvala
shizma
dalje, tongue.gif

tvoji radovi su jedni od najboljih koje sam videla na zoni. imas strasan talenat za crtez i stilizaciju, mislim da bi mogao da posvetis malo paznje kompoziciji na ilustracijama (dosta bolje ti to ide na strip tablama, iako bi mozda moja zamerka i za njih bila da je svaki "window" sam za sebe dobro ukomponovan, ali sama kompozicija table je , kad malo zazmuris i pogledas haoticna i teze citljiva. odlican primer bas za tu stvar je po mom misljenju Cages od Dave McKean-a (ciji uticaj vidim na postu o "povratku predaka") ako imas prilike pogledaj). Takodje volela bih da vidim stvari koje nisu toliko stilizovane, jer iako je tacno da dobru stilizaciju moze da uradi samo prekaljani umetnik, ipak moze da sluzi da zamaskira dosta stvari.

Inace, jako jako pozitivno, plus si dosta mlad, ako nastavis ovako, ima da razbijas.
Necu nikog da reklamiram, ali teraj malo i po stranim forumima, ovde je nazalost frekventnost jako mala, tako da mozes da dobijes puno dobrih kritika i sugestija koje mogu da ti pomognu.

Sve najbolje,
Jelena
Esdy_11192
CITAT (krokodokodil @ Sep 5 2006, 12:52) *
e da, jos jedna stvar! veoma bitno! mozda sam ovo trebao da postavim negde drugde... da li neko mozda ima bukvar sa onim komunjarskim ilustracijama(ptica sa sfrj krilima, macka sa jezivim ocima, deca sa glavama ko iz kinder jajeta itd...)??? ja sam generacija `85 pa ako neko ima bukvar iz tog perioda nek skenira i okaci par najboljih ilustracija! hvala

I ja sam '85, ali sam siguran da negde imam Komi bukvar [+ jos dosta slicne literature kao sto su "revolucionarno slikarstvo" sa nacionalnim herojima itd]... Ali ne radi mi skener na XPu.. sad.gif

edit: A RADO YEBU KEVU.... biggrin.gif Cisto da ne ponavljam tudje komentare...
Urbana_Legenda
CITAT
odlican primer bas za tu stvar je po mom misljenju Cages od Dave McKean-a

Sve si mu rekla... Zna se ko je MCKean... wink.gif
Takodje bih se slozio oko stilizacije.

Za strip bih imao vise zamjerki, osim da je tehnicki dobro odradjen... Medjutim, kao jezik stripa, tu si kratak za citav jezik...wink.gif
Veoma je vazno da objasnis na cijeloj jednoj tabli pricu o cemu se radi... pogotovu ne ide ti nijedna odbrana samo zato sto si imao cak 18 slika da objasnis ono sto si htio... Kad bi pogledao MCKeanove stripove, svaka tabla ima pricu, ima ideju, nevazno je kako je ona nacrtana, mislim na tehniku, ali svaakko je da je to jasno...
Samo naprijed i tjeraj!
P.S. Pokusaj da rad snimis kao neki file, recimo TIFF ali u mode-u CMYK...
krokodokodil
shizma,
e hvala, naso sam na domacem sajtu cene.
jeste istina to za kompoziciju. to cu valjda da postignem vezbanjem. iskreno, zbog fakulteta nemam bas mnogo vremena za ovakve stvari, al se trudim. da, mlad sam i nikad mi nije padalo na pamet da se uporedjujem sa svetski poznatim crtacima. tu ne samo da je bitan talenat, vec i godine i godine iskustva. a ja da mogu da se uporedim sa mckean-om verovatno ne bih imao potrebe da svracam na forum i diskutujem o radovima smile.gif
hvala jos jednom na komentarima(od takvog ilustratora stvarno znace)
e da, okacicu neke radove ozbiljno crtane kad skeniram, posto su veci pa mora iz delova
pozdrav
Christopher Carrion
E, dobri su ti ovi crteži. wink.gif
braknur
Auuuuuuu. Opasni crtezi
krokodokodil
e, hvala biggrin.gif
DanDzi
sedi 5+

stvarno super stil.....very profi....lepo iznenadjenje...welcome!

poz! smile.gif
Urbana_Legenda
Cestitam na nagradi koju si dobio na Salonu stripa! Sasvim je drugacije kad se vide originali okaceni na zid nego li na monitoru!
Svaka cast jos jednom!!!
Christopher Carrion
CITAT (Urbana_Legenda @ Sep 29 2006, 13:22) *
Cestitam na nagradi koju si dobio na Salonu stripa! Sasvim je drugacije kad se vide originali okaceni na zid nego li na monitoru!
Svaka cast jos jednom!!!

Pa što ne reče da si bio... smile.gif

Evo ja i zvanično da čestitam Borisu, iako sam to lično učinio na Salonu.
Dobio je prvu nagradu za najbolji crtež a strip kao celina je ušao u prva tri za Grand Prix Salona.

Koliko smo vremena imali super je ispalo. smile.gif
ciro
Bravo vas dvoj'ca - zasluzeno!
Uzivo mnogo bolje 'zvuci' smile.gif
krokodokodil
hvala svima smile.gif
i ja da cestitam i zahvalim nikoli na sjajnoj prici. moglo je jos bolje sve to da ispadne da je na vreme krenulo da se radi. ja se na dodeli skroz oduzeo, pojma nemam sto rolleyes.gif mene je licno odusevio onaj mali sa pricom o pekaru i kiflama. procitao sam strip pedeset puta. bas pozitivno.
evo sve tri strane

nisu se sve nijanse odstampale kako treba.
Christopher Carrion
Hm, interesantna veličina fajlova... 666... ohmy.gif
krokodokodil
aha. probaj tek da strip procitas unazad! laugh.gif
Christopher Carrion
CITAT (krokodokodil @ Sep 30 2006, 01:44) *
aha. probaj tek da strip procitas unazad! laugh.gif

Pa, šta misliš kako sam pisao priču? smile.gif
vajarka
Sve cestitke!
Zasluzeno!
3dM@niak
wow biggrin.gif great job biggrin.gif
krokodokodil
hvala smile.gif
evo nesto skroz digitalno.
sve je radjeno misem. ilustarcija mi i nije bila toliko bitna koliko da isprobavam cetke, efekte...

DanDzi
krokodokodil slobodno otvori novi topic za nove radove.

me like smile.gif

poz!
Dimče
Primi sve pohvale za radove. smile.gif
Kristijan
Dugo već odlažem da napišem komentar, sve se bojim da ću da budem preopširan kao što inače jesam. Evo sad ću da se potrudim da ne smorim...

Meni su tvoji radovi vrlo zanimljivi, toliko zanimljivi da više uopte ne ulaze u razmatranje šta bi moglo bolje, spretnije, zanatski sređenije... jednostavno su skroz sugestivni, i zato treba da budu baš ovakvi i nikako drugačiji... Nadam se da sam jasan... Inače strip mi je zanimljiviji od ilustracija. Iskreno se nadam da ćeš redovno da nam prikazuješ nove radove.
Christopher Carrion
CITAT (Kristijan @ Oct 10 2006, 13:16) *
Iskreno se nadam da ćeš redovno da nam prikazuješ nove radove.

O da. smile.gif

Radimo na nečemu jako zanimljivom, samo ovog puta lagano i detaljno tako da mislim da će biti dosta ozbiljno i kompletno. Međutim, pošto je u pitanju komercijalna stvar ne bih dalje o tome dok neke stvari ne budu definitivne.

Ali, u svakom slučaju biće još svačega.
I ja jedva čekam. smile.gif

p.s. Gde si bre Kristijane, kako su klinci? Pune ruke posla, a? smile.gif
Kristijan
Pune ruke posla, nego šta... Ali ne zbog klinaca, nego zato što sam tokom poslednjeg meseca trudnoće moje supruge malo više posvetio pažnju kući, a manje poslu... pa se nagomilalo... Inače mi iskusni roditelji nemamo neki stres oko toga, a očevi u prvih par meseci više služe kao kurirska služba i fizički radnici, sa detetom slabo imaju posla, jer jednostavno nisu "opremljeni" da bebi obezbede hranu, odnosno mamino mleko...

Šta sam ja to propustio, što se ti ovde predsravljaš kao PR za krokodokodokidikodila... ? 'Ajde jedan brzi update za mene, da ne moram baš mnogo pažljivo da čitam ceo thread...
Christopher Carrion
CITAT (Kristijan @ Oct 10 2006, 14:18) *
Šta sam ja to propustio, što se ti ovde predsravljaš kao PR za krokodokodokidikodila... ? 'Ajde jedan brzi update za mene, da ne moram baš mnogo pažljivo da čitam ceo thread...

Ma daleko od PR, nego smo bili na Salonu stripa (on je crtao strip po mojoj priči) i tamo dosta lepo prošli a sada se saradnja nastavlja.
Urbana_Legenda
Jeste, dobar su tim... wink.gif
Kristijan
CITAT (Christopher Carrion @ Oct 10 2006, 14:41) *
Ma daleko od PR, nego smo bili na Salonu stripa (on je crtao strip po mojoj priči) i tamo dosta lepo prošli a sada se saradnja nastavlja.

Ahaaaa, odlično! Kao što rekoh, obaveštavajte nas redovno!
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.