Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Pocetak u web design vodama
Dizajn Zona > Poslovi > Posao.info
Valerij Zajcev
Mali problem smile.gif Bavim se programiranjem uglavnom sam radio C# i Adobe Flex/AIR aplikacije radio sam u firmi oko 2 godine. Sada usled nemogucnosti da nadjem posao kao C# a kamoli Flex programer poceo sam da prelazim polako na PHP i web design. Zanima me kakav je pocetak u ovom polju, kako se uopste probiti? Mislim, ako se javim na oglas za posao i nemam neke reference ko bi me realno zaposlio kada vec moze da nadje nekog PHP developer-a koji ima par sajtova iza sebe. A on je onda odmah ispred mene, kao ja kada bih negde konkurisao za Flex, c# poziciju sa nekim ko nema dan rada u ovome (profesionalnog).
Gubim vreme truckam u mestu radeci paralelno sve zivo, a ne znam ni sto to radim sto radim sad.gif
markoni.cfe
Svako mora da pocne od nule, zar ne?

Mozes za pocetak da uradis neke templejtove, i to bi mogao da postavis kao svoj rad. I naravno svoj sajt uradi da izgleda lepo.

Ne mora da znaci da ce svaki klijent da ti trazi jake reference, zavisi, kako kad. Za jace poslove sigurno hoce, ali uvek ima onih koje i prosecan koder moze da odradi. Naravno, moras da ubedis potencijalnog klijenta da znas da uradis posao, a da bi to uradio, onda stvarno moras da znas biggrin.gif sve u svemu, kreni polako, ima tutorijala na netu, pa onda radi u praksi za sebe, budi uporan, i doci ce i prvi poslic.
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.