Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: 5rovic - kafanska fotografija
Dizajn Zona > Fotografski forumi > Fotografske tehnike
Stranice: 1, 2, 3, 4, 5, 6
canic012
090368.jpg[/img][/url]
guru
Tebi prvo treba savet oko fotografisanja biggrin.gif
canic012
Okej biggrin.gif
Elektroničar
Fotografije nema...
Jo Husafet
Znaci potreban je prvo savet kako okaciti fotografiju.

Pa dobro.. evo za pocetak JEDNOG
guru
Pa bile su tri fotke, sad ih odjednom nema smile.gif
f16
jbt guru stvarno sramota oterao si jos jedno nevino detence laugh.gif
smena 8
Ja sam video slike i mogu vam reći, bolje da nisam. smile.gif
Mada, iskreno, ćule su se na keš.
istankov
plakaćemo jedino ako je oterao www.5trovic.com biggrin.gif
Zlatko_KG
http://www.5rovic.com
marvel
Jedan od komentara sa Petrovicevog sajta:

`Anal ti vera kumašine na ove fotos!`
Reply

biggrin.gif biggrin.gif
tehnickolice
CITAT (Zlatko_KG @ Jun 2 2015, 08:29) *

plavusa u crnom sexy kompleticu je zesce atraktivna.

znao sam jednog canica, vozio je snowboard na kopu
Goshke
Koliko god fotografije ovog coveka izgledale smesno, moje misljenje je da su bas dobre, smisljeno odradjene i do predstavljaju srpsku svadbarsku fotografiju - i narav, istinito do srzi.

Pre bih rekao da je ovo danas sto mi radimo kicerica, jer stvarno jeste - fore vec vidjene i prezvakane X puta.

Ozbiljan sam biggrin.gif

ikon
Koliko god to izgledalo bezveze, Goske je u pravu.
Siguran sam i da su ljudi sa slika zadovoljni, tako da se covek vodi kao dobar fotograf.
pis
Fotka br. 12 http://draganpetrovic.rs/fotografi46-60 zakon! Goske je definitivno u pravu smile.gif
pis
Zadovoljstvo ljudi nije neko mjerilo da bi se nekog proglasilo "dobrim".
1odKolega
Meni je Dragan jedan kralj, bole ga ćošak biggrin.gif
nifty fifty
sada gledam ove draganove slike i mogu samo da se slozim sa kolegama koji se slazu sa Gosketom smile.gif

zestoke, autenticne fotografije,
skoro sam gledao radove jednog fotografa sa americkog juga i te slike prilicno lice na ove, valjda su svi rurali slicni jedni drugima iako svaki ima svoju tradiciju
guru
Dal se zezate ljudi, pa kakve veze ovo ima sa fotografijom, covek je samo jurio interesantne stvari i pljusnuo aparatom sta god da je video, to je mogao da uradi svaki prolaznik.
radashin
Ove fotografije potpuno izilaze iz klisea danasnjice .
Konacno nesto drugacije smile.gif
Tako razlicito od sterilnih, fotoshopovanih, "umetnickih"....
Momenti su smile.gif smile.gif smile.gif
marvel
Gde su fotke iz teme?

istankov
CITAT (tehnickolice @ Jun 2 2015, 08:53) *
plavusa u crnom sexy kompleticu je zesce atraktivna.

znao sam jednog canica, vozio je snowboard na kopu

ova?

Zlatko_KG
CITAT (radashin @ Jun 2 2015, 21:33) *
Ove fotografije potpuno izilaze iz klisea danasnjice .
Konacno nesto drugacije smile.gif
Tako razlicito od sterilnih, fotoshopovanih, "umetnickih"....
Momenti su smile.gif smile.gif smile.gif

Naravno da se razlikuju od današnje režirane i fotošopovane weding fotografije neke su nastale i pre 30 godina.

https://sites.google.com/site/fotografpetrovic/
Jo Husafet
CITAT (guru @ Jun 2 2015, 20:27) *
Dal se zezate ljudi, pa kakve veze ovo ima sa fotografijom, covek je samo jurio interesantne stvari i pljusnuo aparatom sta god da je video, to je mogao da uradi svaki prolaznik.

Guru, uz svo duzno postovanje - kenjas k'o mlad tuljan. Ajde jednom, molim te, probaj da sagledas malo "sire" a ne samo iz svoje mikro-nise. Molim te.

Ove fotografije su sve samo ne slucajne. Covek je jebeni Kudelka, samo je potrebno malo ukljuciti mozak i pogledati ih. Kisha je drvio sta je umetnos? Ovo je komotno odgovor na njegovo pitanje. Ovo je umetnost onolika.

guru
Vrh stvarno smile.gif
simazoran
Ovo su odlicne fotografije, podseca me na crni talas.
Jo Husafet
^ Pa to ti kazem.
guru
Pa stvarno je umetnik, niko od nas ovo ne bi napravio ovako dobro da je stajao pored njega smile.gif
unread
Koji put se na ovom forumu pominje gosn petrovuc.

Ja jedino skidam kapu za muda i zivce da se "radi" na ovakvim mestima...

Fotke...pa... Da hocu tesko bih ponovio, ozbiljno...ako je zbog svoje autenticnosti genijalan... Ok. Mene ne zanima taj pravac kao i neki drugi, do duse to je individualno...

Homer
Ovo jeste UMJETNOST

unread
Slazem se...

Svi se slazemo, iz ovog ili onog razliga
istankov
CITAT (guru @ Jun 2 2015, 23:24) *
Pa stvarno je umetnik, niko od nas ovo ne bi napravio ovako dobro da je stajao pored njega smile.gif

hellenic
CITAT (Jo Husafet @ Jun 2 2015, 23:11) *
Ove fotografije su sve samo ne slucajne. Covek je jebeni Kudelka, samo je potrebno malo ukljuciti mozak i pogledati ih. Kisha je drvio sta je umetnos? Ovo je komotno odgovor na njegovo pitanje. Ovo je umetnost onolika.

AMIN!

Ne bih lenj i pregledah sve fotografije sa onog linka. Ne samo Kudelkin stil vec sam siguran i da je Robert Capa radio svadbe u boji, ovako bi ih radio.
Pazi sta kaze u intervjuu u ``blog Zvrcka``:

-Promenio se stil rada. Fotografija je postala modna fotografija. Fotografija mladenaca strašno liči na modnu fotografiju. Ne snima se kao ranije, autentično. Ne snima se onako kako jeste, nego se trudi da se ulepša, da mladenci liče na manekene....
unread
Ma ok je da se razlikuje dokumentarna od fesn...ali i dokumentarna fotografija vrlo cesto lici na nesto.
Ovo lici na bezdusno "polivanje", a po ovakvim mestima de god da okines bude ludilo...

ono, svaka fotka se moze gledati i sa "tako je teo" il "tako je ispalo"...

U svakom slucaju vrlo zanimljiva kolekcija.

Porediti koudelku i ovo mi nekako...
-NJS-
Petrović pokid'o.
Kome nije jasno zašto nek' slika bolje za stock.
ikon
CITAT (guru @ Jun 2 2015, 22:24) *

Time si upravo sebi odgovorio, ovo sto ti pricamo a ti ne vidis drvo od sume..
AlexLex
Fenomenalno, dokumentarizam u najboljem mogucem svetlu.
rastamon
Svojevremeno sam se, sticajem okolnosti, naslikao svadaba ... mnogo više nego što sam 'teo, ali ovakve krš fotke nikada nisam pravio ... Od mene nikad umjetnik, jbg. biggrin.gif
dzonivajsmiler
Kao neko ko je kao mlađi sudjelovao u preko nekoliko veselja pod šatrama u raznim krajevima drage nam majčice Srbije moram da potvrdim da su fotografije, iako liče na snepšotove, apsolutno autentične i originalne. Ne što se tehnike tiče, već zabeleženih detalja i momenata sa evenata smile.gif .

Apsolutni vremeplov koji te instant vraća nazad u jedno drugo vreme. Bar mene, nisam u skorije vreme bio na venčanju ovakvog tipa, što ne znači da se ne održavaju.

Sad, da li je čovek Rambo ili nindža, ne znam, ali ono što je okačio na stranicu je super.
yagodinac
Svi vi koji kažete "mogao je to da opali bilo ko, samo da se tamo našao", tako je.
Samo se niko nije našao. Zato je to umetnost.
I Kapu je ladno mogao da zaseni neko drugi samo da se našao na plaži Omaha, al_yebga, nije se našao.
RUMUN
Umetnost je kada napravis dobru fotku smile.gif
Abdee
Nije. To je umesnost.
Kisha
CITAT (Jo Husafet @ Jun 2 2015, 22:11) *
Guru, uz svo duzno postovanje - kenjas k'o mlad tuljan. Ajde jednom, molim te, probaj da sagledas malo "sire" a ne samo iz svoje mikro-nise. Molim te.

Ne znam da li je ovo umjetnost, ali moram priznati da ima dosta dobrih fotografija i da mi dopadaju, što bi se reklo raw life, a ne stock life.

Ima tu još jedna stvar - vrijeme.

Nostalgija je čudna stvar, a generalno živimo u hardship vremenu, pa nam se svako drugo čini bolje.

Vidim da neki ismijavaju čovjeka, ali po meni ovdje ima dosta odličnih fotografija; e sad što neki misle da su najbolji, to je njihov problem.
istankov
Ovo što je Petrovic napravio nije nimalo naivno.

Pogledajte "Hori ma panenko"

Ne može ovo da se napravi čistim škljocanjem. Za ovo treba imati neku dozu lucidnosti u glavi - biti tamo, raditi i na kraju uraditi i predati sve tako da si veći ludak od svih ludaka koji su tamo bili, a da te ne provale. Jebeno tanana nit. Morate sebi na bilo koji način reći "Ja - ovo - ne bih mogao da izvedem".

Goshke
CITAT (Kisha @ Jun 3 2015, 12:44) *
Ne znam da li je ovo umjetnost, ali moram priznati da ima dosta dobrih fotografija i da mi dopadaju, što bi se reklo raw life, a ne stock life.

Ima tu još jedna stvar - vrijeme.

Nostalgija je čudna stvar, a generalno živimo u hardship vremenu, pa nam se svako drugo čini bolje.

Vidim da neki ismijavaju čovjeka, ali po meni ovdje ima dosta odličnih fotografija; e sad što neki misle da su najbolji, to je njihov problem.

Lepo receno.

Druga stvar, ko nije iz male sredine, nece ovo razumeti.

Ja jesam mlad, ali dovoljno star da pamtim svadbe u mom selu i okolini bas ovako kako ih je doticni prikazao.

Sada toga vise nema ni u manjim sredinama, tu su sale, niko ne pravi svadbu pod 'šatrom'.

Sto rek'o jedan moj rodjak, drugar i komsija - "Za mene svadba nije svadba ako se nisam pijan uvaljao u blato i povracao sa glavom naslonjenom izmedju račvi šljive" biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
DeepBlue
Petrovićeve fotke su skontavaju ili na prvu loptu ili nikako.
ikon
CITAT (Goshke @ Jun 3 2015, 17:47) *
Lepo receno.

Druga stvar, ko nije iz male sredine, nece ovo razumeti.

Ja jesam mlad, ali dovoljno star da pamtim svadbe u mom selu i okolini bas ovako kako ih je doticni prikazao.

Sada toga vise nema ni u manjim sredinama, tu su sale, niko ne pravi svadbu pod 'šatrom'.

Sto rek'o jedan moj rodjak, drugar i komsija - "Za mene svadba nije svadba ako se nisam pijan uvaljao u blato i povracao sa glavom naslonjenom izmedju račvi šljive" biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Neko ce pomisliti da smo se zadnjih decenija produhovili kao nacija, postali fini i kulturni. Naravno, stidimo se svojih korena(sljivik, kukuruzno polje, planine sa ovcama itd), jer je cela srbija zasigurno seljacka pretezno(citat jednog naseg pozn.pisca).
Sticajem okolnosti znam se dugo sa nekom gospodom Norvezanima i Austrijancima. Kada su dosli kod nas u Srb pre nekoliko godina, na veceri koju smo im priredili su se toliko napili, da su cascavali cigansko/sremacki kafanski orkestar tri pita bolje nego mi(videli su da se pare trpaju u trube (a oni su imali samo evre-cige poludeli i upisali se od srece)).
Na kraju oko 03:30 su igrali kolo ispred skadarlijske kafane skoro kao srbi.
Sutradan na zavrsnom sastanku, pomalo se stideci, ali ocigledno prezadovoljni hepeningom, potpisali su ponudjeni nacrt ugovora bez reci(koji je uzgred bio prilicno bolji za nas).
Jedan od tih likova je bio(i danas je) CEO nad preko 1700 ljudi, i vazi za vrlo zajebanog lika.. On je u trubu strpao preko 350€.
Tada sam video da svi ljudi vole vrlo obicne stvari, i da je ta Gosketova sljivova racva jedna mlogo fina stvar ko zna sta znaci( a znaju svi samo nece da ispadnu seljaci)..

.Milos
Ja sam imao priliku da vidim ovakvu satru a la Petorovic fazon i to usred Beograda, nedaleko od centra, ispraznjen parking i tutnut sator, scenografija ko Kusta da je snimao.

Doduse to je bio ispracaj za vojsku u zajebana vremena.

Btw Norveska, tacnije Oslo je tek od osamdesetih dobila svoj prvi restoran. Pre energetske ekspanzije, glavna izvozna delatnost im je bila riba i cizme.

Zato danas u istom je retko videti sportski automobil tipa Ferari, jer narod je naucio da zivi sa malo i to ceni. Danas i sami znate kako je tamo.
Elektroničar
Ja bih samo da kazem da je 5rovic napravio jednu mnogo genijalnu stvar. Svesno ili nesvesno, to me apsolutno ne interesuje niti meni kao gledaocu nesto znaci. Mnogo mi lici na Times2 fotografije, a Times2 je jedan mega car, mada on pokida na jos nekoliko nivoa. Znam da ovo nije tema o njemu, ali mene podsetilo i opet mu pregledao fotografije i moram negde da napisem da je mega car. Mega car je.
puckons
kad sam video prvi put asocijacija mi je bila - filmovi Jiri Menzel-a, nema to veze sa nostalgijom, jednostavno odlično
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.