Pomoć - Pretraga - Članovi - Kalendar
Puna verzija: Pitanje
Dizajn Zona > Specijalni forumi > Arhitektura > Arhitektonski fakulteti
slemloaz
Mene zanima koliko ima crtanja slobodnom rukom na arhitekturi u inostranstvu? Zelela bih da idem van, ali mi je crtanje slobodnom rukom slabija strana, pa ako neko ima iskustva ako bi mogao da mi kaze, cenila bih smile.gif
Zigs
CITAT (slemloaz @ Jan 29 2015, 04:01) *
Mene zanima koliko ima crtanja slobodnom rukom na arhitekturi u inostranstvu? Zelela bih da idem van, ali mi je crtanje slobodnom rukom slabija strana, pa ako neko ima iskustva ako bi mogao da mi kaze, cenila bih smile.gif

Jedan moj drugar i kolega, kad je bio u Parizu jednom prilikom pricao je sa jednim francuskim arhitektom i ovaj ga pitao da li znas da crtaš slobodnom rukom i da li moze da mu demonstrira. Srecom drugar crta brutalno slobodnom rukom i rekao mu je Francuz da ako tako dobro crtaš rukom, da mozes jako dobro da zaradjujes kao concept design architekta tj. od crtanja konceptualnog dizajna u arhitekturi. Ima dosta firmi koje imaju posebna odeljenja za to i oni svakako cene tako nesto i dobro placaju. Ali ako nemas bas dobru ruku i smisao za crtanje, nije toliko strasno, jer se u arhitekturi ceni jos mnogo toga nego samo free hand crtanje. Ako imas dobre ideje i smisla za kreativnost onda i nije strasno ako nisi talenat za crtanje.
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da biste videli punu verziju, sa svim informacijama, formatiranjem ili slikama, molimo vaskliknite ovde.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.