Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

8 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > »   
Closed TopicStart new topic

kampanja 2012

V
.Milos
poruka Mar 27 2012, 11:24
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 13-August 10
Član broj: 37,058

PRS je po meni definitivno pobedio

Slogani ko da su bili u stanju kome 40 godina

Go to the top of the page

+Quote Post
artintact
poruka Mar 27 2012, 11:47
Poruka #22

Datum reg.: 9-August 06
Član broj: 5,749

Botaničari i Mlad Jad su do jaja, a PRS je vr' smile.gif

Nisam još video sve, ali ono malo što sam video su čini mi se poprilični promašaji, posebno od onih od kojih se očekivalo nešto više. Ili su političari totalno pogubili kompase, ili im savtenici-promoteri neznaju posao, ili ne žive ovde ili ih namerno zahebavaju.

Recimo ZASTAVA ISTINE

Kome se spot obraća, koja je ciljana grupa, polugrupa, pojedinac, bilo šta? Brate, to traje i traje i traje... Svi mi pomalo volimo da recitujemo i da se slikamo, al nas Čeda izgleda debelo šije smile.gif Narator sredjene bradice koga je neposredno pre seta prepeglala armanijeva presa, sedativski recituje o buntu, revoluciji, istini... Spot kao da je radjen za atmosferu neke Švice ili Norgije koje su decenijama propisno utabane i upeglane, gde dodje super osveženje jedan ispeglani mladi buntovnik koji cepidlači i traži dlaku u jajetu u vezi nekih ekoloških ili zakona o zaštiti kućnih ljubamaca. Ovo će čini mi se da iritira čak i njihov na mišiće skupljeni kružok pristalica, a bojim se i one potencijalne neopredeljene iz urbanih sredina koji se još traže, koji su realno mogli da im budu jedina meta. Mogu samo misliti kakve će biti reakcije na ovaj spot na jugu i istoku Srbije gde ljudi izdržavaju porodice platom od 150 evrića smile.gif

+Quote Post
mirtodor
poruka Mar 27 2012, 11:56
Poruka #23

Datum reg.: 29-June 06
Član broj: 5,248

Prs', laugh.gif
Je l' ovo neka Astroturf-stranka, ono: kripto-satelit za rasipanje glasova, il' je za stvarno?

CITAT (tjah @ Mar 27 2012, 10:17) *
obecaj mi da je ovo fo'reelz laugh.gif

"Zrelo je" im je bila kampanja za parlamentarne izbore 1992-ge, ovo su njihovi skojevci reciklirali, mislim, dok je DrVK bio premijer, pa je stranka fintirala proevropsku opciju valjda zato shto se lakshe dobijaju strani zajmovi kad ne emitujesh izolacionistichki program,

"Prkos" je, koliko se secam, bio motiv kampanje u vreme kad je posle 2000-e medjunarodna zajednica trazila "razreshenje kosovskog pitanja",

ona mouse pad livada je, ako se ne varam, iz vremena jedne od Kostunicinih kampanja za predsednika Srbije...

Meni je i dalje fascinantniji Mlad Jad (my previous post), biggrin.gif

+Quote Post
akki
poruka Mar 27 2012, 16:00
Poruka #24

Datum reg.: 27-April 06
Član broj: 4,387

Ja sam sve vreme mislio da se ljudi sprdaju sa razlickom dok nisam danas na autokomandi video p®oster i jos uvek sam pod utiskom...

Izgleda da je stanje svesti takvo da vise nema potrebe da se krije ona stara narod jebete nego je to vec postalo javno... samo je izgleda sada trka ko ce vise da se isprda sa biracima...

mlad jad, pobedio definitivno biggrin.gif

+Quote Post
Bolest
poruka Mar 28 2012, 11:28
Poruka #25

Datum reg.: 4-June 05
Član broj: 831

CITAT (artintact @ Mar 27 2012, 12:47) *
Recimo ZASTAVA ISTINE

Kome se spot obraća, koja je ciljana grupa, polugrupa, pojedinac, bilo šta? Brate, to traje i traje i traje... Svi mi pomalo volimo da recitujemo i da se slikamo, al nas Čeda izgleda debelo šije smile.gif Narator sredjene bradice koga je neposredno pre seta prepeglala armanijeva presa, sedativski recituje o buntu, revoluciji, istini... Spot kao da je radjen za atmosferu neke Švice ili Norgije koje su decenijama propisno utabane i upeglane, gde dodje super osveženje jedan ispeglani mladi buntovnik koji cepidlači i traži dlaku u jajetu u vezi nekih ekoloških ili zakona o zaštiti kućnih ljubamaca. Ovo će čini mi se da iritira čak i njihov na mišiće skupljeni kružok pristalica, a bojim se i one potencijalne neopredeljene iz urbanih sredina koji se još traže, koji su realno mogli da im budu jedina meta. Mogu samo misliti kakve će biti reakcije na ovaj spot na jugu i istoku Srbije gde ljudi izdržavaju porodice platom od 150 evrića smile.gif

Cak ni onaj muzicki laksativ koji mu je Vlada Divljan sklepao nema toliki efekat na kontrakcije u crevima. Mlad Jad je bolje odradio pos'o

+Quote Post
Christopher Carr...
poruka Mar 28 2012, 12:03
Poruka #26

Mr. Wolf

Grupa: Supermoderatori
Datum reg.: 24-January 06
Član broj: 3,067

Mlad Jad je uspeo da napravi ne brown sound nego čitav brown song...
btw. Ono nije Divljan nego Cole Porter, "Don't Fence Me In".

+Quote Post
kobayashi
poruka Mar 28 2012, 12:21
Poruka #27

Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

Ma smejurija sta se radi.
Pre neko vece vrtim kanale, kad na jednom zakupljen termin, Dinkic na nekom salasu (bar tako izgleda), postavili 5 redova stolova i klupe/stolice, i drzi neko 'predavanje' sta i kako treba u poljoprivredi, subvencijama, porezima... pa cak doveo onu Dulicku zahvaljujuci kojoj su hrvatske firme kuple hiljade hektara u Vojvodini!
Sto nije pricao o subvencijama u poljoprivredi kad je bio ministar finansija?????

I ne znam sta su se sad svi setili poljoprivrede????
A jos da bude najcrnje, sve vam je jasno kad kod DS-a o poljoprivredi prica presednik strane/drzave, a aktuelnog ministra poljoprivrede nema nigde, makar da kaze 'zapoceli smo ovo ili ono, i planiramo to, to i to...'

Ovo je bukvalno ostvarivanje onog 'vica' iz 90-ih kog se ne secam tacno, osim da su bili poredjani izborni slogani SPS/JUL sa prvih visestranackih izbora, drugih, i na kraju je za prestojece izbore predlozen slogan "BEEEEEEE".

Znaci, sad mogu da bleje sta god hoce, narod vise ni u sta ne veruje. Samo jos fale oni joga letaci i ostala svita iz nekih tamo izbora 90-ih (kad se cak i Arkan bio kandidovao), pa da cirkus bude kompletan.

A o kvalitetu reklama i promocija necu da pricam. Pa cim idu po selima i farmama da promovisu te svoje 'programe', jasno je da su svesni da svako ko ima malo skole zna da ta obecanja o kojima pricaju nije moguce ostvariti.

Da ne pominjemo sto nema pomena o onome sto ime EU najvise zamera - borba protiv korupcije i reforma pravosudja.

+Quote Post
artintact
poruka Mar 28 2012, 14:33
Poruka #28

Datum reg.: 9-August 06
Član broj: 5,749

Najpametnije je da samu politiku ostavimo po strani jer je jasno kao dan da svi manje više presipaju iz šupljeg u prazno.

Mene u kampanjama više zanima realizacija tv spotova i print materijela. Sinoć sam navatao jedan DS blok. Grafika mi je ok, sveže, jasno, čvrsto, čisto, razigrano i optimistički. E sad, o TV spotovima iskreno ne znam šta da mislim na prvu loptu, očigledan igrano-dokumentarni tretman, očigledno preglumljivanje, očigledan studijski prepeglani OFF za koji kao da su se trudili da se prepozna da je doradjen. Kapiram da će kultivisanijim ciljnim grupama ovakav pristup izgledati izveštačeno, dok će onim drugima blago rečeno biti čudan, možda grešim, šta mislite o tome?

Nisam navato Naprednjake, jesu li se uopšte pojavili ili taktiziraju i čekaju da se prvo svi ispucaju pa da onda utrče psihološki klizeći kao neko nazovi osveženje...

+Quote Post
Christopher Carr...
poruka Mar 28 2012, 20:09
Poruka #29

Mr. Wolf

Inicijalno sam zaboravio pa ću sad iskoristiti priliku da ponovim staro uputstvo:

Kao i u prošlim temama o političkom advertisingu, molba/upozorenje ostaje - ni najmanji flejm nije dozvoljen. Politike na forumu nema, kao što znate, i ovde se bavimo samo stručnim analizama kampanja. Ko to ne može i ne želi da prihvati biće udaljen sa foruma. Hvala unapred.

+Quote Post
MIODRUG
poruka Mar 29 2012, 00:13
Poruka #30

Datum reg.: 4-November 08
Član broj: 25,028

A samo što sam spremio varijaciju na temu "Mlad jad"...

(Na slici je Mlad jad sa vampirskim zubima uz tekst: "Mlad, Jad, Vlad".)

+Quote Post
kobayashi
poruka Mar 29 2012, 01:02
Poruka #31

Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

E pa izvinjavam se, necu vise o politici vec samo o kampanji i advertajzingu u istoj. U tom smislu, evo ovo je mozda interesantno za strucnu analizu (preporucujem da to bude neki psihijatar):
http://www.youtube.com/watch?v=wF-vGnOSs8E

[OFF]
Sad, neki komentatori snimka pitaju da nije u pitanju snimanje 'Bele ladje', a mnoge je odmah asociralo na ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=P7vHk5yB-d0
Ali, iako ga avioni nisu gadjali, valjda ga odnela voda, pa su po obecanju za cela TRI sata napravili novi i uprilicili svecano otvaranje:
http://www.youtube.com/watch?v=ebWvrtbL6v8
[/OFF]

+Quote Post
Christopher Carr...
poruka Mar 29 2012, 02:16
Poruka #32

Mr. Wolf

Pazi kad uopšte nisam siguran da je Živadin Zmijanac Šuntavilo svestan da ovo nije Milošević...

+Quote Post
Bolivar
poruka Mar 29 2012, 09:32
Poruka #33

Datum reg.: 4-December 06
Član broj: 7,774

Pratim ja te naše izbore odavno, smejuljim se ja pre, smeju se oni posle. Evo tuce mojih fotki...

http://s135.photobucket.com/albums/q122/Mi...d%20-%20izbori/

+Quote Post
istankov
poruka Mar 29 2012, 20:20
Poruka #34

Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

a u mome divnom gradu:

a braća makedonci su fino poručili
http://www.youtube.com/watch?v=2syZ4YpRkrE

+Quote Post
mirtodor
poruka Mar 29 2012, 22:58
Poruka #35

Istorijska "anegdota" kaže da je knjaz Miloš, kad mu je zafalilo novaca da kupi kamenje za svoju pokajnicu - Hram svetih apostola Petra i Pavla na Topčideru kod Beograda, raskopao staro groblje iza crkve i upotrebio nadgrobne ploče. (Natpisi na kamenim pločama u fasadi crkve daju za pravo "anegdoti".)

Ovo niško "deblo" izgleda kao da je u pitanju reverzibilni postupak - kao da je neko odvalio zid škole ili crkve (ako je savremenija, tj. betonska), pa ga pravalio preko potoka.

Čini se da niški neimarski poduhvat nije izuzetak koji potvrđuje pravilo, vec da je u pitanju redovna pojava:

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphoto...607732791_n.jpg

OK, za razliku od onog betonskog debla na kojem čak mogu da se mimoiđu dva kartinga, na ovom metalnom brvnu bi se Palma i Mrka zaglavili između (ovde pak postojećih) ograda mosta... dakle, ovo više nalikuje funkcionalnosti debla.

Elem, ima ovde još nešto.

"Žućko". Divno. Šteta što mu nisu nadenuli i prezime. Recimo, Žućko Plavšić. Da se ne pitaju oni što nisu videli sliku, već samo čuli "zvanični naziv".

Mislim da u KTC-u (Kakvoj-Takvoj Civilizaciji) uglavnom ne postoje propisi koji sankcionišu ovakvo ponašanje.
Tamo skoro da niko ne preduzima ovakve radnje koje zalaze iza domena neukusa, to jest u bezukus.

Eto, na primer, ovih dana u Londonu predizborna kampanja za gradonačelnika, i žešća se frka digla što je aktuelni gradonačelnik Boris Johnson 'ladno preimenovao svoj #MayorOfLondon Twitter nalog u predizborni apel. I, naravno, svi se bave analizom da li je nalog otvorio Mayor of London, ili političar Boris Johnson na mestu Mayor-a, pa analizom da li je on lično postovao na nalogu, ili neko iz Mayor-ovog ofisa u njegovo ime, dakle za platu javnog službenika, te da li je na bilo koji drugi način ijedan beli peni otišao na taj nalog iz gradonačelnikove kase...

Naravno, kinta se, što realno iz štednje, a što faktički iz džepova građana, preliva u "bonuse" i "profite" finansijske kakistokratije u londonskom Sitiju, ali - stvar dobrog ukusa je i dalje stvar dobrog ukusa. Zato je to još uvek Kakva-Takva Civilizaicja...

Srbija?

CITAT (akki @ Mar 27 2012, 16:00) *
Izgleda da je stanje svesti takvo da vise nema potrebe da se krije ona stara narod jebete nego je to vec postalo javno... samo je izgleda sada trka ko ce vise da se isprda sa biracima...

+Quote Post
MIODRUG
poruka Mar 29 2012, 23:39
Poruka #36

Datum reg.: 4-November 08
Član broj: 25,028

^ Kad smo već kod "anegdota", dobrog ukusa i neukusa...

Pre nekoliko dana, Čedomir Jovanović bio u Smederevu,
održao miting podrške građanima, i posle mitinga krenuo
sa svitom u šetnju. Usput stao kod prodavca kokica.

- Kako ide posao? zainteresovano će Čedomir.
- Mnogo slabo, nema narod pare ni za kokice, reče prodavac.
- Biće bolje, ohrabruje ga Čedomir.
- Je l' hoćeš da kupiš jednu kesicu? veselo će prodavac kokica.
- Nemam ni ja pare, onako uparađen, reče Čedomir istinu u koju su svi poverovali.
I grohotom nasmejali. Jedni su se smejali slatko, a drugi gorko. Gorko kao pregorele kokice.

+Quote Post
Christopher Carr...
poruka Mar 30 2012, 00:35
Poruka #37

Mr. Wolf

CITAT (mirtodor @ Mar 29 2012, 23:58) *
OK, za razliku od onog betonskog debla na kojem čak mogu da se mimoiđu dva kartinga, na ovom metalnom brvnu bi se Palma i Mrka zaglavili između (ovde pak postojećih) ograda mosta... dakle, ovo više nalikuje funkcionalnosti debla.

Od debla do debila kratak je put.

Ontopić, ne sećam se da su kampanje skoro bile ovako ružne i neuke. OK, DS i LDP malo izvlače ali nema ničeg za čim bi se vredelo okrenuti. Mislim, DSS outdoor kao da je Koštunica lično dizajnirao. U Wordu. SNS sad krenuo sa nekom tragedijom, različita zanimanja/demografske grupe na belom. URS isto samo nije na belom...

+Quote Post
Tpojka
poruka Mar 30 2012, 11:44
Poruka #38

Datum reg.: 30-October 09
Član broj: 32,575

Praktičnost prije svega?

+Quote Post
mirtodor
poruka Mar 31 2012, 13:49
Poruka #39

^^
Domisljato, mora se priznati...

Josh jedan zanimljiv, i opet skoro njuznetovski momenat:

http://www.e-novine.com/entertainment/ente...io-bilbord.html

Zakljucak?

Ne d'o Bog da se nekad u Srbiji zaglavim u liftu, a da nije u toku predizborna kampanja. A da zashto bi komunalni serviseri radili svoj redovan posao, ako ne postoji potreba da politician in charge nasmejan da izjavu u kameru dok me tapshe po ramenu nakon shto sam se, prestravljen i iscrpljen, iskobeljao iz metalnog sanduka?

EDIT: Sad sam tek vid'o da je redakcija portala ovu vest stavila u rubriku 'Entertainment', laugh.gif

+Quote Post
mirtodor
poruka Apr 2 2012, 19:57
Poruka #40

http://pescanik.net/2012/03/pescanik-30-03-2012/

cca 07:05 - cca 31:40

EDIT:

Tumaranja po tumachenjima:

http://www.b92.net/info/izbori2012/vesti.p...p;nav_id=594005

+Quote Post

8 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 25. October 2014 - 19:56

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.