Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Prirodno usporiti layer ?, After effects pitanje

V
hektor2
poruka Mar 21 2012, 11:46
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 4-March 08
Član broj: 19,585

Ni sam ne znam kako da objasnim pitanje (zato nisam uspeo nista da izgooglam)

Znaci, imam jedan npr. list koji ide od tacke A do tacke B prostom keyframe animacijom (Add key). Kako da postignem da kad list stigne do tacke B, ne stane u mestu nego da polako uspori i da lagano nastavi da se zaustavlja, kao i automobil u realnom zivotu, kada se stisnu kocnice, ne zaustavi se u mestu nego lagano usporava....
Go to the top of the page

+Quote Post
LuckyBug
poruka Mar 21 2012, 12:53
Poruka #2

Datum reg.: 16-April 06
Član broj: 4,235

Podesi kifrejm na easy in u graph editoru.

+Quote Post
hektor2
poruka Mar 21 2012, 13:02
Poruka #3

Probao sam sa F9 (posle i sa ostaliom - easy in/out) ali nista se nije desilo, probacu ovu tvoju kombunaciju

smile.gif
Pa to mu dodje to smile.gif samo sto se u graph editoru malo bolje vidi i moze dodatno da se našteli.
tnx

Da li moze, umesto bazier da bude linear. treba mi ravna linija od tacke A do B. Ovako dobijem neki veliki stomak smile.gif od krive.

+Quote Post
J_PG
poruka Mar 21 2012, 14:22
Poruka #4

Datum reg.: 29-June 07
Član broj: 11,883

Pa ako zelis da imas taj "suptilni" zavrsetak onda ne moze da bude linear...podesi sam krive, ostavi pocetni frejm kao linear tj. da pocinje s pravom linijom, a zakrivljenje odradi na zadnjem frejmu.

+Quote Post
hektor2
poruka Mar 21 2012, 15:40
Poruka #5

Na to sam i mislio smile.gif
Posto nekoliko lejera koristi samo 2 key frejma (pocetni i krajni) da li je moguce da prvi bude linearan a zadnji bezier. Meni nikako ne polazi za rukom

PS. Evo kako bi ja to zeleo da izgleda, kao ova roza kriva nacrtana u PS.

+Quote Post
J_PG
poruka Mar 21 2012, 19:29
Poruka #6

Datum reg.: 29-June 07
Član broj: 11,883

Sa krivom koju si iscrtao,pocetnom brzinom od 100px/s i trajanjem animacije od 10s neces postici zeljeni efekat,

Eksperimentisi malo sa zutim linijama.
Pokusaj da napravis ovakvu krivu kao na slici i obrati paznju na vrjednosti u lijevom uglu graph editora. Smanji trajanje animacije, a digni prvi frejm ka gore(tj.povecaj mu pocetnu brzinu, nek ne bude 100px/s, nek bude recimo 500px/s).
Prikačen fajl  Picture_3.png ( 52.59K ) Broj download-a: 32
.

+Quote Post
hektor2
poruka Mar 21 2012, 20:16
Poruka #7

Uspeo sam da dobijem efekat koji sam i sanjao biggrin.gif zahvaljujuci vama, naravno. Sada animacija izgleda bas onako prirodno i fluidno.
E sad, jedino sto treba da se došteluje je kolorit. Nikad ne umem da potrefim da izgleda bas onako. Nekako mi se cini da su boje nakalemljene, nisu bas prirodne odn. nisu bas povezane kao celina....
Ako ima neko neki predlog....

+Quote Post
Tra-la-la
poruka Mar 21 2012, 20:39
Poruka #8

Datum reg.: 5-September 05
Član broj: 1,608

Choose graph type (pored ikonice oka u Graph Editor-u)/Edit Value graph. I isključi Auto graph type wink.gif .

Edit: Preteče me.
Ne možeš da imaš naturlisch lens flare i cartoon objekte i da očekuješ seamless comp, enivej, proba da ubaciš valere na objekte preko gradient-a: level, value, sat.. Ubaci i inner glow da ih omekšaš. I na kraju ukloni lens flare i pročitaj neku knjigu o kompoziciji boja. wink.gif

+Quote Post
hektor2
poruka Mar 21 2012, 21:04
Poruka #9

Lens flare uklonjen iz nove animacije smile.gif, u potrazi sam za kompozicijama boja, e sad, jedino nisam apsolutno razumeo ovaj deo: "proba da ubaciš valere na objekte preko gradient-a: level, value, sat.."

Inace, inner glow da ubacim na SVE objekte u animaciji ?

+Quote Post
Tra-la-la
poruka Mar 21 2012, 21:54
Poruka #10

Datum reg.: 5-September 05
Član broj: 1,608

Probaj da ubaciš valere tj. da primeniš Hue, Val, Sat filter i s. ali da ih ograničiš sa gradijent maskom - na taj način dobijaš valer(pretapanje boja) u teksturi i eventualno to stapanje, mada ako preteraš završićeš sa onim buđavim smooth glow izgledom (inače jako popularnim icon8.gif ). Mislim da bi bilo bolje da kreneš da uradiš nešto sa „solidnim bojama” i da smanjiš količinu detalja (po lišću, travi, grančicama - proporcionalno velčičini elementa), nešto tipa Angry Birds...

A glow brej ubacaj gde nađeš za shodno - to ti je olakšica da ne kombinuješ filtere i praviš maske. Aj, srećno.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 25. October 2014 - 19:12

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.