Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Preps 6 Kodak Program, Kako Radi I Gde Se Mogu Pronaci Tutorijali

V
karaburmac
poruka Mar 1 2012, 16:38
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 6-March 10
Član broj: 34,774

Ja se stvarno izvinjavam ako je o ovome vec bila vodjena rasprava.... Uglavnom postao sam pripravnik i potrebno mi je da naucim nesto o ovom programu (Preps 6 Kodak). Jako siroman je izbor na netu tutorijala za ovaj program gotovo o i da nemam ,bar za nas pocetnike... Interesuje me da li nekom moze da mi preporuci neki sajt gde se mogu nesto vise obavestiti o ovom programu? Moze li mi neko nesto vise reci o njemu? Ja sam tek danas poceo da ga ucim , i skinuo sam neki tutorijal gde mi govori da prvo mora da podesim klinove i cajtene po zelji...Da li taj program tako i funcionise bar posle sveze instalcije na hardu. Ne znam nista,kako da uvezem PDF i da ga postavim . Za neupucene govorim o montazi stranice knjige na tabaku i ploci.... Ma skroz sam zbunjen moze li mi neko pomoci tek sam danas poceo da ucim ovaj program? Inace znam vrlo dobro cak i odlicno vektroske programe Illustrator, In Design, ali za ovo sam....
Go to the top of the page

+Quote Post
nisam_ja
poruka Mar 2 2012, 00:20
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 18-October 06
Član broj: 6,830

ovo je potpuno druga priča od Adobe-a

prvo template nema druge

evo jedan jednostavniji ali samo za vježbu:
->new template
za knjigu ti treba perfect bound
kod signature za početak odaberi shetwise
ukucaj dimenzije arka i OK

sad bi ti se trebao pojaviti arak s prve i zadnje strane
->template->create imposition
unesi dimenzije knjige
uradi numeraciju osnovnog arka (model si prije napravi svinut)

dodaj linije za rezanje:
->template->add smart marks-> crop marks

spremi template. zatvori template

montaža:
new-job ->pdf to pdf

u runlust odvuci svoj pdf, ctrl+A, i iz signature list odaberi svoj template i odaberi auto select.

print->pdf

e, sad se treba igrat s smart marks i posložiti geometriju prema pravilima, dakle grajfer, paseri, oznake arka, oznake za sabiranje, uvlačenje, klinovi....

Imao sam manual nekad za početnike i advanced, ali davno je to bilo.
Pa Kodak bi trebao dati support s obzirom na cijenu izvjesnog dry.gif
http://www.scribd.com/doc/7187470/Preps-50-Pro-UserGuide-En
počni od 8. poglavlja

uživaj zabavljajući se s prepsom

pošalji pp za gotove templates da imaš za proučavati

+Quote Post
gervasius
poruka Mar 2 2012, 10:32
Poruka #3

Grupa: Urednici
Datum reg.: 27-February 06
Član broj: 3,548

U vreme kada se preps 6 pojavio skinuo sam sa kodakovog sajta sve tutoriale koje su postavili. Posto ih na njihovom sajtu vise nema uploadovao sam ih na http://depositfiles.com/files/jb1tqw1l4
Ako mozes da prodjes sa starijom verzijom prepsa, imas na ovoj temi uputstvo za 5.3 verziju.

+Quote Post
karaburmac
poruka Mar 2 2012, 15:17
Poruka #4

CITAT (nisam_ja @ Mar 2 2012, 00:20) *
ovo je potpuno druga priča od Adobe-a

prvo template nema druge

evo jedan jednostavniji ali samo za vježbu:
->new template
za knjigu ti treba perfect bound
kod signature za početak odaberi shetwise
ukucaj dimenzije arka i OK

sad bi ti se trebao pojaviti arak s prve i zadnje strane
->template->create imposition
unesi dimenzije knjige
uradi numeraciju osnovnog arka (model si prije napravi svinut)

dodaj linije za rezanje:
->template->add smart marks-> crop marks

spremi template. zatvori template

montaža:
new-job ->pdf to pdf

u runlust odvuci svoj pdf, ctrl+A, i iz signature list odaberi svoj template i odaberi auto select.

print->pdf

e, sad se treba igrat s smart marks i posložiti geometriju prema pravilima, dakle grajfer, paseri, oznake arka, oznake za sabiranje, uvlačenje, klinovi....

Imao sam manual nekad za početnike i advanced, ali davno je to bilo.
Pa Kodak bi trebao dati support s obzirom na cijenu izvjesnog dry.gif
http://www.scribd.com/doc/7187470/Preps-50-Pro-UserGuide-En
počni od 8. poglavlja

uživaj zabavljajući se s prepsom

pošalji pp za gotove templates da imaš za proučavati

Pre svega veliko hvala na pomoci, uopste nisam ocekivao da cu imati ovliku pomoc od svih vas.... Za new template jasno mi ali ja u sestici nemam tu opciju. Trazio sam svigde po svima padajucim menijima gde je ta opcija i NEMA... Slican takav tutorijal kako si mi rekao postoji sa sajta kodaka. Tutorijal je onako malo zbunjujuc jer je interfejs sa meka, a kao navedno je da je to tutorijal za PC.. Pogledacu ovo sto si mi poslao (Hvala biggrin.gif ), kada se jos malo iskobeljam iz ovoga gde sam sada. Ovi moji mi dali dve nedelje da savladam taj program,ali sve mi se cini.... unsure.gif

+Quote Post
karaburmac
poruka Mar 2 2012, 15:21
Poruka #5

CITAT (gervasius @ Mar 2 2012, 10:32) *
U vreme kada se preps 6 pojavio skinuo sam sa kodakovog sajta sve tutoriale koje su postavili. Posto ih na njihovom sajtu vise nema uploadovao sam ih na http://depositfiles.com/files/jb1tqw1l4
Ako mozes da prodjes sa starijom verzijom prepsa, imas na ovoj temi uputstvo za 5.3 verziju.

O hvala zaista.. Pa u principu u kompaniji ( ne zelim nikoga da reklamiram) u kojoj sam prpravnik rade u petici ali nemam instalaciju za pet.... Samo imam jedno pitanje jer se zaista toliko razlikuje petica i sestica huh.gif. Na osnovu ovog mog iskustva od dva dana rolleyes.gif , to se izgleda zaista razlikuje....

+Quote Post
gervasius
poruka Mar 3 2012, 10:52
Poruka #6

Grupa: Urednici
Datum reg.: 27-February 06
Član broj: 3,548

Dosta se razlikuju. Sestica je potpuno drugacija. Obzirom da ces morati da se u ukljucis u tekuce poslove u toj firmi moraces da savladas peticu. Srecna okolnost je sto program nije tezak i za par dana ozbiljnog ucenja mozes dobro da ga savladas.

+Quote Post
karaburmac
poruka Mar 3 2012, 14:11
Poruka #7

CITAT (gervasius @ Mar 3 2012, 10:52) *
Dosta se razlikuju. Sestica je potpuno drugacija. Obzirom da ces morati da se u ukljucis u tekuce poslove u toj firmi moraces da savladas peticu. Srecna okolnost je sto program nije tezak i za par dana ozbiljnog ucenja mozes dobro da ga savladas.

Evo tutorijala sa sajte kodaka kako kreirati templates uprepsu sestici:
http://services.kodak.com/app/answers/deta...ates-in-preps-6

U princip u samom programu je sve vec odrađeno i samo provalcenjem iz levog panela u centralni, ti ubacujes sve po tvojoj zelji(klinove,cajtene, tekstualne marke ili kako vec da ih nazovem....). Dok cini mi se da u petici to si sve morao sam da odredis. U sestici imas samo opciju kao nove marke u kojima sam odredjues mere koja nisu pod difolt i sve je vezano za format stranice koju uzimas za reper.... Ne znam mozda gresim na kraju krajeva zato sam i otvorio ovaj topik i neke stvari podelio sa ljudima koji ima mnoooogo vise iskustva u svemu ovome od mene..... I hvala na tome wink.gif biggrin.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 2. September 2014 - 12:32

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.