Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

odesk-kako naplatiti ako si u srbiji

V
japanbug
poruka Feb 28 2012, 18:51
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 5-June 09
Član broj: 30,179

Da li neko ima iskustva sa o-deskom. Trenutno mi je vec duze vreme enigma kako da naplatim svoj rad.
Go to the top of the page

+Quote Post
gStyle
poruka Feb 28 2012, 20:34
Poruka #2

neUrednik™

Grupa: Urednici
Datum reg.: 16-January 05
Član broj: 6

https://www.odesk.com/help/help/payments/pa...withdrawals_tab

+Quote Post
VanDanic
poruka Feb 29 2012, 01:06
Poruka #3

Grupa: Članovi
Datum reg.: 21-March 11
Član broj: 42,773

Moje licno iskustvo sa oDesk-om:
1. otvorio sam moneybookers account i potvrdio ga tako sto su mi poslali pismo na kucnu adresu u kome je bio kod koji sam ukucao da potvrdim (cekao sam pismo 4 dana).
2. otvorio sam devizni racun u nekoj banci koja mi je dala svoj IBAN i SWIFT kod (devizni racun za valutu americki dolar). U pitanju je Erste banka, ali sada vidim da sam mogao verovatno neke bolje opcije da uzmem...
3. Dodao sam ovaj bankovski racun u svoj Moneybookers account koristeci sve podatke koje su mi devojke iz banke dale na papiru.
4. Prebacio sam pare sa oDesk na Moneybookers (novac mi legne odmah i platim 1 dolar po transakciji).
5. Sa Moneybookers prebacim na bankovski racun koji sam dodao u koracima 2 i 3.
6. Konacno, isplatu sadrazim preko Moneybookers na ovaj bankovski racun i pare su spremene u roku od 7 dana najkasnije.

Prosle nedelje sam podigao 205 dolara sa oDesk-a i bas danas sam bio do banke da podignem 200 koliko je uplata na kraju iznosila. Navikao sam se na ovaj sistem, ali sam ubrzo shvatio koliko je komplikovan.
Verujem da moze odmah relacijom oDesk>Moneybookers>Kreditna kartica za devisni racun da se uradi mnogo brze. Ima li ko neko lepse iskustvo?
Takodje sam i video neki Wire Transfer in RSD, ali nemam iskustva sa njegovim koriscenjem.

U sustini svidja mi se opcija da koristim Moneybookers kao neki most izmedju dva sveta jer mogu preko njega direktno da kupujem npr domene i hosting i pruza mi neke druge pogodnosti.

+Quote Post
gStyle
poruka Mar 1 2012, 01:42
Poruka #4

neUrednik™

Wire Transfer je direktan prenos para na tvoj račun u banci čime se eliminiše posrednik (Moneybookers/PayPal/Payoneer...) ali u tom slučaju ti banka skida određen procenat koji je veći od onog koji Moneybookers i drug uzimaju. Za tačnije informacije oko procenta koji banka uzima moraš u svojoj banci da se raspitaš ali mislim da su bile neke cifre i do 10-20%(ta mi cifra u glavi a možda sam i lupio).

Takođe u ćaskanju ima tema posvećena ovome pa iskoristi pretragu.

+Quote Post
japanbug
poruka Mar 1 2012, 13:12
Poruka #5

Hvala puno, postupicu prema vasem savetu!!!
Jedna stvar mi je jos nejasna:
koliko ja znam prema zakonu zabranjeno je da mi pristize novac na devizni racun u Srbiji, iz inostranstva.
Dozvoljeno je jedino da novac posalje rodjak i moje iskustvo je da sam tom prilikom morao u banci da
obrazlozim odakle je novac i za sta je predvidjen.

+Quote Post
japanbug
poruka Mar 1 2012, 13:29
Poruka #6

E da!!!
sad sam pokusao da registrujem moneybookers account i dobio odgovor

Unfortunately the Moneybookers MasterCard is not yet available for residents of your country.

???

+Quote Post
DEDA_RUMA
poruka Mar 2 2012, 00:11
Poruka #7

Datum reg.: 1-October 08
Član broj: 24,096

CITAT (gStyle @ Mar 1 2012, 01:42) *
Wire Transfer je direktan prenos para na tvoj račun u banci čime se eliminiše posrednik (Moneybookers/PayPal/Payoneer...) ali u tom slučaju ti banka skida određen procenat koji je veći od onog koji Moneybookers i drug uzimaju. Za tačnije informacije oko procenta koji banka uzima moraš u svojoj banci da se raspitaš ali mislim da su bile neke cifre i do 10-20%(ta mi cifra u glavi a možda sam i lupio).

Takođe u ćaskanju ima tema posvećena ovome pa iskoristi pretragu.

U raiffeisenu uzimaju nesto sitno, cini mi se manje od 1%...

+Quote Post
gStyle
poruka Mar 2 2012, 02:24
Poruka #8

neUrednik™

Onda sam neshto gadno pomeshao. Definitivno sam lupio cifru.

+Quote Post
johnny.
poruka Mar 2 2012, 09:01
Poruka #9

Urednik

Grupa: VIP
Datum reg.: 21-November 05
Član broj: 2,346

Ja nisam nikad proučavo koliko tačno me zakinu kod direktnih bankarskih transfera, pomirio sam se da su skinuli koliko su skinuli i to je to, ne mogu ja ništa tu, ali znam provereno da mog poslodavca svaki transfer košta oko 30$, a i meni kad legne keš, legne manje za nekih od 10 do 40 evra, a pri tom to nije tih 30$ jer to on plati, video sam dokaze smile.gif. Tako da ne znam ništa konkretno ali znam da kod mene nije ni tih 10-20% što G reče a nije ni 1% što deda reče. Doduše tu sad ima caka sa menjačnicom, jer ovaj uplati u AUD a meni legne nekad u EUR a nekad u USD. Ko tu šta konvertuje i koliko zakida, nemam pojma.

+Quote Post
SreckoM
poruka Mar 2 2012, 15:22
Poruka #10

Datum reg.: 21-May 06
Član broj: 4,714

Da, oko 40 dolara uzmu obe banke. A sto se tice zakona, da i ja mislim da to zakonski nije najcistije, . Ali eto prolazi biggrin.gif

+Quote Post
DEDA_RUMA
poruka Mar 2 2012, 18:33
Poruka #11

Datum reg.: 1-October 08
Član broj: 24,096

kako? meni su uzeli tacno 0,6% na ovoj prosloj transakciji.

+Quote Post
Bolest
poruka Mar 4 2012, 14:20
Poruka #12

Datum reg.: 4-June 05
Član broj: 831

U Intesi bi loro doznake trebale bi trebale biti min 300 dindzi ili 0.25% za sume manje od 10K Evara. A koliko uplatioca oderu, to vec zavisi od drzave u kojoj se nalazi smile.gif

CITAT
Ko tu šta konvertuje i koliko zakida, nemam pojma.

Tvoja banka ti konvertuje po njenim povoljnim kursevima biggrin.gif

+Quote Post
BanjaLuka87
poruka Apr 14 2012, 14:12
Poruka #13

Datum reg.: 2-January 12
Član broj: 46,270

Da ne otvaram novu temu. Kakve su cijene na odesku-u? Ja sam na elancu i poslovi se pogadjaju po cijenama znatno visim od onih na freelanceru, koji ima zaista smijesne cijene. Nisam nesto puno citao o odesku, ali na par tema sam isto cuo da su relativno niske cijene.

+Quote Post
VanDanic
poruka Apr 15 2012, 02:11
Poruka #14

Zavisi čime se baviš, koliko si dobar, kakav je poslodavac...milion stvari...

Generalno, veliki broj poslova se plaća nisko i namenjen je jeftinoj radnoj snazi. U ovu grupu spadaju ljudi koji plaćaju 15 centi za članak od 150 reči, 10 dolara za logo i 5 dolara za 100 blog komentara i misle da time postižu nešto. Nažalost, ovoga ima i previše.

Ipak, oni poslovi koji se dobro plaćaju definitivno vrede truda. Isto tako očekuj da nađeš ljude koji ulažu oko 500 dolara u stvaranje brenda svog projekta, plaćaju 10 dolara po članku od 500 reči za svoj blog ili traže prave SEO stručnjake koje dobro plaćaju.

Mislim da je najbolja praksa da nađeš nekoga ko pruža dugotrajnu priliku za saradnju. Ja sam poprilično zadovoljan koliko izvlačim iz oDeska i imam previše dobru reputaciju da bih se prebacio na, kako sam čuo, bolje servise koje si ti naveo gore. Ili barem sam sebe ubedio da je to dobar postupak sa moje strane.

Primetio sam da ljudi koji dobro znaju raditi sa WordPress-om mogu zaraditi lepe cifre, ali se nisam i sam oprobao. Koje te oblasti konkretno zanimaju, možda ti mogu dati objektivne cifre?

+Quote Post
BanjaLuka87
poruka Apr 15 2012, 08:28
Poruka #15

Datum reg.: 2-January 12
Član broj: 46,270

CITAT (VanDanic @ Apr 15 2012, 03:11) *
Zavisi čime se baviš, koliko si dobar, kakav je poslodavac...milion stvari...

Generalno, veliki broj poslova se plaća nisko i namenjen je jeftinoj radnoj snazi. U ovu grupu spadaju ljudi koji plaćaju 15 centi za članak od 150 reči, 10 dolara za logo i 5 dolara za 100 blog komentara i misle da time postižu nešto. Nažalost, ovoga ima i previše.

Ipak, oni poslovi koji se dobro plaćaju definitivno vrede truda. Isto tako očekuj da nađeš ljude koji ulažu oko 500 dolara u stvaranje brenda svog projekta, plaćaju 10 dolara po članku od 500 reči za svoj blog ili traže prave SEO stručnjake koje dobro plaćaju.

Mislim da je najbolja praksa da nađeš nekoga ko pruža dugotrajnu priliku za saradnju. Ja sam poprilično zadovoljan koliko izvlačim iz oDeska i imam previše dobru reputaciju da bih se prebacio na, kako sam čuo, bolje servise koje si ti naveo gore. Ili barem sam sebe ubedio da je to dobar postupak sa moje strane.

Primetio sam da ljudi koji dobro znaju raditi sa WordPress-om mogu zaraditi lepe cifre, ali se nisam i sam oprobao. Koje te oblasti konkretno zanimaju, možda ti mogu dati objektivne cifre?

Hvala ti na ovako opsirnom odgovoru. To za wordpress mi odgovara.

U sustini ja se bavim web dizajnom i kodiranjem, ukljucujuci wordpress kodiranje. Na elancu se bavim prebacivanjem iz psd-a u xhtml(5)/css(3)/wordpress teme, kao i doradjivanjem/popravljanjem istih. Sa strane radim sa par firmi kada trebaju custom made wordpress temu.

+Quote Post
VanDanic
poruka Apr 15 2012, 19:29
Poruka #16

Mislim da bi sa tim znanjem mogao da ulovis lepe poslove. Evo trenutno vidim da ima preko 400 otvorenih poslova čiji je budžet preko 500 dolara, a traži se često full desgin i kodiranje u WordPressu. Jedini problem je to što ljudi na oDesku izbegavaju da te intervjuišu ako nemaš nekoliko pozitivnih skorova, što znači da bi morao da odradiš neke dosta slabije plaćene poslove da taj skor dobiješ. Osim ako nemaš već moćan portfolio pa te to izvuče. oDesk je free u svakom slučaju pa ne boli probati.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 18. April 2014 - 06:36

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.