Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!

Reply to this topicStart new topic

INFRACRVENA Djavolja varos, Dva razlicita stila obrade.

Ocena 4 V
V
nokin
poruka Apr 29 2011, 23:00
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 11-September 07
Član broj: 14,530

Bejah u dane praznika do Djavolje varosi , setih se da ponesem i prepravljenu kameru za IR. Jes idiot ali lepo moze da posluzi. Evo dva motiva sa tog fotkanja pa me zanima koji od ova dva stila vam se vise dopada (ukoliko vam se neki uopste i dopada).
Kadrovi nisu bas najsrecnije odradjeni ali svetlosna i meto situcija su mi pomogle da bude bolje nego sto je moglo da bude.
Kako to izgleda prosudite sami.
Go to the top of the page

+Quote Post
MissionVao
poruka Apr 30 2011, 21:30
Poruka #2

Datum reg.: 9-June 07
Član broj: 11,334

Svesan si mana kadrova tako da necu da pljujem, samo se nadam da ces sledeci put uraditi bas 'kako treba' slike smile.gif

+Quote Post
jijang
poruka May 1 2011, 08:54
Poruka #3

Datum reg.: 11-September 05
Član broj: 1,655

Meni se strane IR dopadaju.ali da,kadrovi su obicni previse.A koja kamera je u pitanju?kako si uradio konverziju?sam ili si dao nekome?

+Quote Post
nokin
poruka May 1 2011, 13:20
Poruka #4

Datum reg.: 11-September 07
Član broj: 14,530

Dakle ovako,
Kadrovi: Nisam imao priliku da svu tehniku ukomponujem u celinu, tj, filtere koje imam ne mogu da se navrnu na neki sony kompakt koji imam. Tako da jednom rukom drzim filter a drugom aparat pa kako ispadne. Prepravku aparata sam uradio sam, tj rasturio, skinuo IR filter sa ccd senzora i sklopio ga ponovo. VAZNO!!! (MOZE LAKO DA SE DESI DA SE APARAT TRAJNO OSTETI)Aparat posle toga ne moze da se koristi za normalno fotkenje jer su boje poremecene sasvim. Dok sa SLR kamerama da postoji mogucnost da se vrati nazad na CCD filter koji je skinut.
Eto, zeleo sam samo da se fokusiram na vrstu obrade , sta je ono sto vise lezi vasem ukusu, malo se dvoumim.

+Quote Post
slavke1976
poruka May 1 2011, 13:35
Poruka #5

Datum reg.: 6-April 06
Član broj: 4,089

Vise mi se svidja plava varijanta. ja sam nasao na internetu turotijal da ipak malo zadrzim neki kolorit, da nije sve monohromo
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  panorama.jpg ( 690.24K ) Broj download-a: 56

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 31. October 2014 - 04:58

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.