Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic

Exterijer, proba

V
dzon
poruka Feb 3 2010, 14:22
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 4-May 09
Član broj: 29,541

Presao sam sa 9 na 2009 i nesto me koci..Mozda je do verzije ili do cega jos moze da bude..IM -3-1,LC 1000subd- to je maximalno sto moze,sve preko toga puca..

Go to the top of the page

+Quote Post
ddd s
poruka Feb 3 2010, 15:02
Poruka #2

Datum reg.: 8-September 06
Član broj: 6,221

Najbolje od svega je sto ti svi renderi imaju tvoj "potpis" i postaju prepoznatljivi u masovnoj produkciji kakva je danas.
Glupo je da zidovi u enterijeru imaju istu teksturu cigle kao na fasadi.
Obrati paznju na bele tacke koje probijaju na stolariji (gore desno), verovatno kao odsustvo AA na refleksijama. Imas i jednu neprijatnu na sredini slike na spoju ulise i ivicnjaka. Korekcija tih gluposti ti je u shopu 2 klika i ne bi trebao da dozvolis publikovanje radova sa takvim banalnim greskama. Samo napred!

+Quote Post
dzon
poruka Feb 3 2010, 16:44
Poruka #3

Hvala puno ddd s!
Za ciglu su u pravu.
Prvi render mi je radio 3 sata 47 minuta, a drugi 7 i nesto sati..Jako sporo sve ide,dok pustim probni render,dok vidim sta ne pashe,dok ispravim...Moram da se vratim na 9-ku. i da kupim nov komp...

+Quote Post
Renovatio
poruka Feb 3 2010, 17:47
Poruka #4

Datum reg.: 21-November 08
Član broj: 25,408

Super rad matori kao sto sam vec i rekao na ever-u smile.gif bas mi se svidja kako ga obradjujes u ps-u! Sto se tice tih svetlih tackica mislim da ces ih ispraviti sa cekiranjem clamp output-a ili subpixel color mappinga. Pozz!

+Quote Post
dzon
poruka Feb 4 2010, 01:06
Poruka #5

CITAT (Renovatio @ Feb 3 2010, 17:47) *
Super rad matori kao sto sam vec i rekao na ever-u smile.gif bas mi se svidja kako ga obradjujes u ps-u! Sto se tice tih svetlih tackica mislim da ces ih ispraviti sa cekiranjem clamp output-a ili subpixel color mappinga. Pozz!

Hvala jos jednom!Cini mi se kad ukljucim clamp i sub. da mi renderi ispadnu bas ispeglani..
Za vikend cu da reinstaliram max i vray,vracam se na 9.

+Quote Post
Renovatio
poruka Feb 4 2010, 08:41
Poruka #6

ispeglani?

+Quote Post
brucosh
poruka Feb 4 2010, 08:48
Poruka #7

Datum reg.: 28-April 08
Član broj: 20,915

Odlicni renderi, ali steta za te tacke. Lampe izgledaju odlicno.

+Quote Post
okmijun
poruka Feb 4 2010, 09:41
Poruka #8

Datum reg.: 20-July 05
Član broj: 1,236

CITAT (dzon @ Feb 4 2010, 01:06) *
Hvala jos jednom!Cini mi se kad ukljucim clamp i sub. da mi renderi ispadnu bas ispeglani..
Za vikend cu da reinstaliram max i vray,vracam se na 9.

Pa ti pofajtaj malo u PSu wink.gif

+Quote Post
dzon
poruka Feb 4 2010, 10:12
Poruka #9

Pa bump mi dosta smanji i senke su svetlije..Barem mi je tako na nekim renderima..Probacu na sledecim scenama koje budem radio,pa cu uporediti..
Za sada sam ubedljivo ubo kombinaciju Bf +Lc 24 subd+1200..jedino sto renderi traju preko 20 sati..

Hvala Brucosh!

Okmijum,gde ti je ta alatka u ps-u? biggrin.gif

+Quote Post
Mratchny
poruka Feb 4 2010, 10:21
Poruka #10

Datum reg.: 25-June 08
Član broj: 22,116

Ima... Filters/Fajtanje pa odabereš soft fajtanje plastičnom fajtalicom smile.gif

Nego, bele tačke, imam problema sa njima na jednom eksterijeru, jako su slične tačkicama koje vidim na ogradi na slici koju si postavio. Kako to rešiti? Da li su clamp ili subpixel dovoljni? Ja sam ih se rešio u PSu ali to ume da bude baš smaranje ako su na nezgodnom mestu za obradu.

+Quote Post
brucosh
poruka Feb 4 2010, 11:09
Poruka #11

Odsjaj na zidu u prvom renderu ima neki bezveze noise. Da ti nije ukljucen caustics? Ne znam kako si uradio tu lampu, ona super izgleda ali ako si ispred svetla stavio staklo, mozda te to zeza...

+Quote Post
dzon
poruka Feb 4 2010, 11:12
Poruka #12

To se meni desava kad koristim Vray sun i Sync filter ili Catmull-Rom..svaki koji je veci od 3.0.I ako su neke povrsine sa vecom refleksijom..
Zato sad DOME sa Vray light mapom neba i Vraylight sfera i za ext i za ent.I to 50 subd i diffus.subd 1500..
A desava mi se npr.Da mi se spali zid kao kod ovog primera kod tusha---->
ispadne nesto shucmurasto...

+Quote Post
brucosh
poruka Feb 4 2010, 11:30
Poruka #13

Jel ti to koristis adaptive subdivision?

+Quote Post
dzon
poruka Feb 4 2010, 11:44
Poruka #14

Adaptiv DMC-Area ILI mitchell,zavisis..

+Quote Post
dzon
poruka Feb 4 2010, 11:54
Poruka #15

CITAT (brucosh @ Feb 4 2010, 11:09) *
Odsjaj na zidu u prvom renderu ima neki bezveze noise. Da ti nije ukljucen caustics? Ne znam kako si uradio tu lampu, ona super izgleda ali ako si ispred svetla stavio staklo, mozda te to zeza...

Upaljen caustic....Lampa je Fosnova Shop 2,unutrasnjost lampe je dome,sa malo poligona, sa visoko refl.metalom i ima malu sferu od vRAYlightmat.kao izvor svetlosti...To se izgleda reflektuje na zid...

+Quote Post
galeb
poruka Feb 4 2010, 12:01
Poruka #16

Datum reg.: 8-February 06
Član broj: 3,284

VrayLight mat je krivac, on pravi te brljotine a cini mi se cak i da malo produzi vreme renderovanja

+Quote Post
dzon
poruka Feb 4 2010, 12:16
Poruka #17

Moguce..Sledeci put cu staviti Vraysferu-vidljivu..kontam da ce biti bolje..

+Quote Post
brucosh
poruka Feb 4 2010, 12:17
Poruka #18

GI refractive bi trebao da ugasis. A ni za caustics nema potrebe, jer ti to samo brlja render a usporava. Mislim da je najbolje resenje za ove lampe IES.

Edit:
Evo sad sam probao... Posto ti je izgled lampe skroz ok, mozes da ostavis vraylightmat i da iskljucis caustics i GI refractive (pod uslovom da postoji i staklena povrsina na lampi kroz koju prolazi svetlo - ako ne postoji, dodaj je da bi blokirao da vraylightmat sija dalje) a za osvetljenje prostorije definitivno IES.

+Quote Post
misha1
poruka Feb 4 2010, 13:56
Poruka #19

Datum reg.: 18-November 08
Član broj: 25,356

GI Refractive racuna odbijeno svetlo sto prolazi kroz staklo (ovo nije isto kao i caustic efekat) i treba da ti bude ukljuceno kada renderises nesto sto ima staklene povrsine - pogotovu enterijere. Bez toga rendering ne izgleda ok.

Ove bele tacke su od sunca ili jakog izvora svetlosti i obicno se javljaju kada imas blured reflections u sceni. Probaj da ukljucis Sub-pixel mapping u Color mapping tabu i to bi trebalo da resi problem.

+Quote Post
Renovatio
poruka Feb 4 2010, 14:01
Poruka #20

ja koristim isto brute force i lc pritom je bf na 22 subdivizije i renderi mi nisu vise od sat vremena... Verovatno si nesto namestio u podesavanjima pogresno pa ti povecava duzinu rendera meni se desi da predje render 10 sati ali samo kad je BF na 33 subdivizije i LC na 2500 pri rezoluciji od 3k...

+Quote Post

2 - broj stranica V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 20. April 2014 - 16:52

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.