Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

27 - broj stranica V  « < 22 23 24 25 26 > »   
Reply to this topicStart new topic

Kako da ... u ArchiCADu?, Pitajte ovde da ne zagadjujemo druge teme

V
slipstream
poruka Feb 14 2012, 15:31
Poruka #461

Grupa: Članovi
Datum reg.: 23-February 07
Član broj: 9,372

Koja alatka se koristi za dubinske kote na fasadi??
Go to the top of the page

+Quote Post
djcorto
poruka Feb 15 2012, 06:20
Poruka #462

Datum reg.: 13-June 06
Član broj: 5,032

CITAT (slipstream @ Feb 14 2012, 18:31) *
Koja alatka se koristi za dubinske kote na fasadi??

Nažalost, alatke za to nema. Mogu da se postave ručno kote i upišu vrednosti.

+Quote Post
Gordan
poruka Mar 22 2012, 11:16
Poruka #463

Datum reg.: 20-June 07
Član broj: 11,644

Da li mogu iskoristiti jedan kotirani crtež za štampu u 1:50 i 1:100 sa istim kotama, tj. da ne kotiram ponovo? Da li ima negdje opcija da se veličina kota skalira zajedno sa razmjerom?

Formiram 2 ista crteža u ViewMap sa različitom razmjerom ali onda moram na jednom ponovo kotirati drugim lejerom kako bih imao usklađene kote.

+Quote Post
djcorto
poruka Mar 23 2012, 06:23
Poruka #464

CITAT (Gordan @ Mar 22 2012, 14:16) *
Da li mogu iskoristiti jedan kotirani crtež za štampu u 1:50 i 1:100 sa istim kotama, tj. da ne kotiram ponovo? Da li ima negdje opcija da se veličina kota skalira zajedno sa razmjerom?

Formiram 2 ista crteža u ViewMap sa različitom razmjerom ali onda moram na jednom ponovo kotirati drugim lejerom kako bih imao usklađene kote.

Mozes, samo ce ti onda kote u 1:100 biti premale. Iskustveno, najmanja citljiva kota je 1.8mm kad se odstampa. Samo prebaci kotni tekst sa Scaled na Fixed.

Ja obicno imam nekoliko lejera za kote. Na lejeru za 200 su glavne, na lejeru za 100 su dodatne ali opet nista detaljno, a na lejeru za 50 su dodatne detaljne. Tri kombinacije lejera za glavne razmere i to je to.

+Quote Post
atina_ns
poruka Apr 7 2012, 18:43
Poruka #465

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 4-May 11
Član broj: 43,427

Da li neko zna kako ubaciti 3D model (sa sajta http://www.archibase.net/) u ArchiCad 14?
Ranije sam radila u AC 8.1 i uspevalo mi je a sada imam problem. Naime, skinula sad 3D objekte i ubacila ih u biblioteku preko Library Manager-a. Objekte kasnije izvlacim preko Object Tools-a ali problem je u tome kada otvorim 3D prozor novi objekti se vide linijski...vidi sliku. Drugi problem je sto kada odradim render sliku ti objekti se i ne vide, kao da ih nisam ubacila. Da li je problem u nekom podesavanju ili u cemu vec?

http://prntscr.com/7uv8f

a ovako treba da izgleda - http://prntscr.com/7uv9w

Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  1.JPG ( 8.61K ) Broj download-a: 15
Prikačen fajl  2.JPG ( 5.99K ) Broj download-a: 12

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 8 2012, 05:17
Poruka #466

CITAT (atina_ns @ Apr 7 2012, 21:43) *
Da li neko zna kako ubaciti 3D model (sa sajta http://www.archibase.net/) u ArchiCad 14?
Ranije sam radila u AC 8.1 i uspevalo mi je a sada imam problem. Naime, skinula sad 3D objekte i ubacila ih u biblioteku preko Library Manager-a. Objekte kasnije izvlacim preko Object Tools-a ali problem je u tome kada otvorim 3D prozor novi objekti se vide linijski...vidi sliku. Drugi problem je sto kada odradim render sliku ti objekti se i ne vide, kao da ih nisam ubacila. Da li je problem u nekom podesavanju ili u cemu vec?

http://prntscr.com/7uv8f

a ovako treba da izgleda - http://prntscr.com/7uv9w

Archibase je prepun lose konvertovanih 3ds objekata, koji su mreze. Naravno da se ne vide u renderu, kad nemaju povrsine nego samo ivice.

Ako vec skupljas razno sa weba, bolje je skidati objekte sa Google Warehouse, ulaze kako treba - samo pazi na jedinice mere.

+Quote Post
Gordan
poruka Apr 8 2012, 11:25
Poruka #467

Da li obicno radite zidove kao obicne ili kao composite sa svim slojevima, tj. fasadom i malterom?

Danas sam pokušao da crtam zidove kao composite i imam problem u fasadama jer se vide linije ploče.

+Quote Post
obris
poruka Apr 8 2012, 12:53
Poruka #468

Datum reg.: 24-July 05
Član broj: 1,282

^^^
Bočna površina ploče i vidljiva površina zida su ti od različitih materijala. Zato su u izgledu razdvojene površi.
Ako radiš sa kompozit zidom, zašto ploču crtaš do fasade? Crtaj je do unutrašnje ivice konstruktivnog sloja zida.
Alatkom greda crtaj serklaže i grede.
Najprostije rečeno, crtaj kao što bi gradio.

+Quote Post
atina_ns
poruka Apr 8 2012, 13:11
Poruka #469

CITAT (djcorto @ Apr 8 2012, 06:17) *
Archibase je prepun lose konvertovanih 3ds objekata, koji su mreze. Naravno da se ne vide u renderu, kad nemaju povrsine nego samo ivice.

Ako vec skupljas razno sa weba, bolje je skidati objekte sa Google Warehouse, ulaze kako treba - samo pazi na jedinice mere.

Da li te objekte koje skidam preko Google Warehouse-a mogu da koristim u ArchiCadu ili ne, posto vidim da se skidaju u Sketch Up-u. Uglavnom su mi potrebni objekti za uredjenje dvorista, parka...

+Quote Post
djcorto
poruka Apr 8 2012, 15:16
Poruka #470

CITAT (atina_ns @ Apr 8 2012, 16:11) *
Da li te objekte koje skidam preko Google Warehouse-a mogu da koristim u ArchiCadu ili ne, posto vidim da se skidaju u Sketch Up-u. Uglavnom su mi potrebni objekti za uredjenje dvorista, parka...

Naravno da mozes, instaliras Google Earth Connections ...

+Quote Post
atina_ns
poruka Apr 8 2012, 15:25
Poruka #471

CITAT (djcorto @ Apr 8 2012, 16:16) *
Naravno da mozes, instaliras Google Earth Connections ...

ok, hvala puno na odgovoru, pokusacu... smile.gif

+Quote Post
djcorto
poruka May 5 2012, 04:44
Poruka #472

http://www.graphisoft.com/community/press_zone/ac16.html

+Quote Post
t@urus
poruka May 7 2012, 13:26
Poruka #473

Datum reg.: 4-July 09
Član broj: 30,720

Imam dimenzionisano dvokrako stepenište. Shvatio sam da imam 21 gazište i da na jednom kraku moram da imam odmorište. Da li je moguće u opciji edit star dodati to odmorište ili se mora kreirati novo stepenište. Takođe da li je moguće napraviti stepenište koje na jednom kraku ima odmorište a na drugom nema, i kako?

Hvala unapred!

+Quote Post
djcorto
poruka May 9 2012, 05:02
Poruka #474

CITAT (t@urus @ May 7 2012, 16:26) *
Imam dimenzionisano dvokrako stepenište. Shvatio sam da imam 21 gazište i da na jednom kraku moram da imam odmorište. Da li je moguće u opciji edit star dodati to odmorište ili se mora kreirati novo stepenište. Takođe da li je moguće napraviti stepenište koje na jednom kraku ima odmorište a na drugom nema, i kako?

Hvala unapred!

Ako koristis samo StairMaker, moraces da pravis novo stepeniste. Ovo moze da se uradi, ako koristis ArchiStair.

+Quote Post
manubim
poruka May 18 2012, 10:23
Poruka #475

Datum reg.: 18-May 12
Član broj: 47,711

ArchiCAD je Garažna vrata: HÖRMANN BIM 2012

+Quote Post
doorman
poruka Jun 11 2012, 23:45
Poruka #476

Datum reg.: 11-November 10
Član broj: 38,748

pozdrav,

ekipo, kao prvo ispricavam se ako je ovja post bio postavljen!

raidm maruralnu randju u Archicadu i sad imam nekoliko poteskoca, ako mi mozete molim vas pomoci...

Kako pravilmo ubacivati tj. dodavati nove objekte? (stolovi, kreveti...) kad idem na nacim da kliknem objects --> default objects properties --> (na vrhu) load other objects --> from file dialog box -->ubacim nesto i sad stavim i podesim...

sve stima OSIM sto su su boje potpuno drukcije nego su bile na slici dok sam skidao taj neki objek...(recio na slici na netu krevet crveni a meni kad ga stavim bijeli??!!)

znate li mozda u cemu je problem?

hvala puno!

Dorian

P.S. citao bih sve da nadjem odgovor ali radim maturalnu radnju pa mi je podosta hitno! tnx na razumijevanju!

+Quote Post
Gordan
poruka Jul 22 2012, 21:03
Poruka #477

Kada presječm zid krovom zašto mi se dešava da se skrati zid sa strana kao na slici?

+Quote Post
InForma
poruka Jul 25 2012, 11:02
Poruka #478

Datum reg.: 7-May 06
Član broj: 4,511

CITAT (doorman @ Jun 12 2012, 00:45) *
pozdrav,

ekipo, kao prvo ispricavam se ako je ovja post bio postavljen!

raidm maruralnu randju u Archicadu i sad imam nekoliko poteskoca, ako mi mozete molim vas pomoci...

Kako pravilmo ubacivati tj. dodavati nove objekte? (stolovi, kreveti...) kad idem na nacim da kliknem objects --> default objects properties --> (na vrhu) load other objects --> from file dialog box -->ubacim nesto i sad stavim i podesim...

sve stima OSIM sto su su boje potpuno drukcije nego su bile na slici dok sam skidao taj neki objek...(recio na slici na netu krevet crveni a meni kad ga stavim bijeli??!!)

znate li mozda u cemu je problem?

hvala puno!

Dorian

P.S. citao bih sve da nadjem odgovor ali radim maturalnu radnju pa mi je podosta hitno! tnx na razumijevanju!

Materijale mozes promeniti u podesavanjima biblioteckog elementa.
No, puno toga zavisi od toga kako je objekat koji "skidas" sa interneta napravljen, kog je formata (gsm, 3ds...)...

+Quote Post
InForma
poruka Jul 25 2012, 11:08
Poruka #479

Datum reg.: 7-May 06
Član broj: 4,511

CITAT (Gordan @ Jul 22 2012, 22:03) *
Kada presječm zid krovom zašto mi se dešava da se skrati zid sa strana kao na slici?

Sta se sece i sa cime, se moze iskontrolisati selekcijom. Odnosno, ako selektujes odredjeni zid(ove) koji zelis odseci i odredjeni krov(ove) kojim zelis da seces, pa nakon toga radis Trim to roof, rezultat ce biti interakcija samo selektovanih elemenata.

Ako zelis da se odredjeni delovi zida seku na razlicite nacine, moraces da prethodno podelis zid na segmente.

+Quote Post
Gordan
poruka Jul 25 2012, 11:59
Poruka #480

Selektovao sam zid i 2 ravni krova i odradio Trim to roof ali mi se izgubi u 3d prozoru dio bočnih zidova dok se u osnovi vidi taj isti zid cijelom dužinom. To mi se često dešava, ne znam do čega je.

+Quote Post

27 - broj stranica V  « < 22 23 24 25 26 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 22. November 2014 - 11:06

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.