Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic

18. SketchCrawl Srbija (a i sire...), subota, 29. mart 2008

V
Жврљкогмиза бр.18
Где бисте најрадије црткали 29. марта у Београду (и околини)?
Калемегдан [ 8 ] ** [20.51%]
Зоолошки врт [ 6 ] ** [15.38%]
Етнографски музеј [ 1 ] ** [2.56%]
Скадарлија [ 3 ] ** [7.69%]
Ботаничка башта [ 6 ] ** [15.38%]
Кружење трамвајем бр.2. [ 2 ] ** [5.13%]
Земун, Гардош (ван центра) [ 2 ] ** [5.13%]
Сурчин, аеро-музеј (ван центра) [ 4 ] ** [10.26%]
Бродићем по ушћу (ван центра) [ 3 ] ** [7.69%]
Ада циганлија (ван центра) [ 4 ] ** [10.26%]
Ukupno glasova: 20
Gosti ne mogu da glasaju 
mr.sch
poruka Feb 5 2008, 23:40
Poruka #1

шоумахер

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 17-May 05
Član broj: 680

18th World Wide SketchCrawl - субота, 29. март 2008

До сада одржане Жврљкогмизе:

17. WWSC (субота, 19. јануар 2008) - SC форум ЛИНК
16. WWSC (недеља, 4. новембар 2007) - SC форум ЛИНК
15. WWSC (субота, 25. август 2007) - SC форум ЛИНК

... и помена вредни покушаји:

06. WWSC (недеља, 11. децембар 2005)
05. WWSC (недеља, 13. новембар 2005)

Званична ПРАВИЛА су преведена ОВДЕ

Овог пута НИКО није зван нити прозван, али сте СВИ ви више него добродошли,
били у Србији или "тамо негде" далеко, цртајте и поделите то са свима нама...
ставио сам и званични лого манифестације, чисто да вас можда не урекнем (?)

Жврљкајмо се!
cool.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
mr.sch
poruka Feb 6 2008, 20:30
Poruka #2

шоумахер

(кликните на слику изнад уколико желите да погледате њену варијанту у нешто већој резолуцији - 1600x1200pix, ~491KB)

+Quote Post
Denis Dsgn
poruka Feb 9 2008, 19:23
Poruka #3

najgori od svu decu

Grupa: VIP
Datum reg.: 30-March 05
Član broj: 446

Ja sam glasao za Gardoš. Ja nisam ni znao da vi idete i švrljate po gradu. smile.gif To je skroz kul fora. Ja ionako stalno nosim blokče sa sobom. Moraću da odvojim vremena za sledeći sešn.

+Quote Post
mr.sch
poruka Feb 29 2008, 22:30
Poruka #4

шоумахер

Ево га и свеже локално бенерче, чисто као потсетник да је остало још САМО МЕСЕЦ дана до акције. Гласање за локацију иде како-тако, али пошто је Крајзикет надасве предузимљив дечкоња, можда вас са својим Мунзовцима и организује (некако) по (јубиларни) први пут. Све су шансе да ни овај пут нећу бити у Бг-у, али радови неће изостати, као и обично.

+Quote Post
mr.sch
poruka Mar 21 2008, 22:09
Poruka #5

шоумахер

Ботаничка башта "Јевремовац" - улица Таковска број 43, Београд / телефони 3247–426, 3243-603

[вики] [мапа локације] [галерија слика баште] [страница о ботаничкој башти] [слике јапанског врта у ботаничкој башти]

Ботаничка башта "Јевремовац" је јединица Биолошког факултета Универзитета у Београду. Основана је 1874. одлуком
Министарства просвете Краљевине Србије, на предлог Јосифа Панчића, који је био и њен први управник. Јосиф Панчић
је знао да без живих биљака нема успешне наставе за студенте, као ни едукације самих грађана, па је биљке почео да
узгаја у дворишту Лицеја а потом је од града Београда 1874. године добио за подизање ботаничке баште већу парцелу
земљишта на Дорћолу испод Калемегдана. Велике поплаве Дунава уништиле су његов почетни рад. Непосредно после
смрти Јосифа Панчића,Године 1889. године краљ Милан Обреновић поклонио је имање (које је наследио од свог деде
Јеврема) Великој школи у Београду за Ботаничку башту, али под условом да се зове "Јевремовац".

Ботаничка башта се простире на површини од 5 хектара, где се на отвореном простору налази преко 250 врста дрвећа
и жбуња, домаћих, европских и егзотичних биљака, укупан биљни фонд данас чини око 500 дрвета, жбуња и зељастих
биљака. Ботаничка башта обухвата поред отворених површина, Стаклену башту и просторије Института за ботанику
(управна зграда, хербар, библиотека, слушаоница, лабораторије).

Стаклена башта, подигнута 1892. године, покрива простор од 500 м2. У време када је грађена представљала је једну
од највећих и најлепших стаклених башти у овом делу Европе. У Стакленој башти се гаје бројне тропске и суптропске
врсте биљака од којих треба поменути: Phoenix Canariensis, Chamaerops Humilis, Cereus Peruvinianus... 1995-те је због
разноврсности биљака, и културно-историјског наслеђа, проглашена за споменик природе 2. ст. под заштитом државе.

П.С. По броју гласова овај предлог води. Још САМО НЕДЕЉУ ДАНА, а треба проверити време посета, и да ли се то плаћа

+Quote Post
3dM@niak
poruka Mar 29 2008, 22:55
Poruka #6

Grupa: Članovi
Datum reg.: 30-September 05
Član broj: 1,843

Ja sve cekam da neko drugi nesto okaci, no posto se niko josh uvek ne javlja, ajde ja da otvorim sezonu smile.gif
Elem, posto sam stalno u guzvi, jer imam mnogo da radim, onda ne stizem da zivim, a stoga ni da crtam smile.gif No posto je zivot krajnje neophodan za prezivljavanje, resio sam danas malo da ga praktikujem biggrin.gif
Hvala mr.schunninu za poziv na sketchcrawl smile.gif
Crtezi nisu nista bog zna shta, nit ja mnogo dobro crtam, nit sam u formi, no ne treba se samopopljuvavati, te da vise ne blebecem, evo crteza redom biggrin.gif

Nikad ranije nisam bio u botanichkoj bashti. Iako mi vec odavno deluje kao jako lepo i zanimljivo mesto, stalno sam trazio neku specijalnu priliku da odem i da vidim kako zaista izgleda - no posto prilike nije bilo, sve vreme stoji na listi "za posetiti" smile.gif
No eto prilike biggrin.gif
Prvo sam se prosetao da vidim kako izgleda i sta sve ima...
Seo sam na klupu, pa crtao klupu preko puta smile.gif da se malo raskravim smile.gif

+Quote Post
3dM@niak
poruka Mar 29 2008, 23:01
Poruka #7

Od pribora sam poneo 2-3 olovke i flomastere, 6 nijansi sive/braon, jako su mi zanimljivi, ali njima jos jako neveshto rukujem... crtezi tim flomasterima ispali su dostaaa loshiji nego ovi olovkom, ali cu ih ipak zakachiti, jer su mi veci napredak, teza vezba... navikao sam da crtam sitne stvari olovkom, dok mi je grublje i slobodnije crtanje poveliki problem smile.gif
Od klupe - do klupe smile.gif premestio sam se malo dalje pa crtao drvece...

Crtez mi deluje bash nekako neveshto, no boze moj... bice bolje biggrin.gif

+Quote Post
3dM@niak
poruka Mar 29 2008, 23:06
Poruka #8

tu sam se pokolebao sa flomasterima pa stigao do Drveta#FFA3 smile.gif Izgledalo je jednostavno-zanimljivo, pa sam se dohvatio olovke smile.gif

Dopalo mi se sto sve manje imam potrebu da senchim sve sto nacrtam... i da mi crtanje prija vise nego ranije, jer mi je vec malooo lakse... Isao sam na casove crtanja u Shumatovachku neko vreme (i planiram da idem opet, cim bude vremena vishe)... Bash mi je super koristila shkola rekao bih... (kolko moze za kratko vreme smile.gif)
Mozda ne crtam bolje - ali crtam opushtenije smile.gif

+Quote Post
3dM@niak
poruka Mar 29 2008, 23:12
Poruka #9

Posto sam sedeo samo u kosulji, u hladovini sam se smrzao kao zaba, pa sam izashao malo na sunce, pored cesme, i poceo da crtam chesmu.... Opet flomasteri, opet neveshto smile.gif imao sam josh par pokushaja ali su bili josh neslavniji od ovog smile.gif Ovaj isto ne valja, otishla mi je perspektiva skrozzz (sedeo sam toliko blizu da sam morao da idem glavom gore dole da vidim celu fontanicu, zatim sam probao da crtam brze i sa manje razmisljanja, da vidim kako ide... i nije da ne ide (ako izuzmemo da izgleda kao da se rasapda biggrin.gif) no bice bolje... uz malo mashte - vidi se shta je na slici biggrin.gif

A tu je i cvetic koji raste u zemlji oko fontane, malo smirenije nacrtan smile.gif Nisam vesht u indentifikovanju biljaka i zivuljki, pa ce cvetic ostati nepoznate vrste biggrin.gif

+Quote Post
3dM@niak
poruka Mar 29 2008, 23:16
Poruka #10

Kako sam se zgrejao, vratio sam se u shumoviti deo, no paznju mi je sa biljaka koje sam trazio privukao zid bashte koji gleda na susedno dvorishte... i na tom zidu ima biljkica, upakovanih u zardinjere... Poshto mi je bilo zanimljivo kako na tako malom rastojanju zive zajedno velike (retke?) biljke koje su pod zashtitom, i male N.N. biljchice u saksiji, resio sam da i njima posvetim paznju, pa su i one nacrtane... I inache volim da crtam male razbijene elemnte, bash kao te biljchice u saksijama... smile.gif

+Quote Post
3dM@niak
poruka Mar 29 2008, 23:22
Poruka #11

I za kraj, poslednji crtez, drvo koje raste odmah pored ovog Zidnog Bilja biggrin.gif - obraslo brshljanom, bash mi se svidelo kako izgleda, bilo je skroz izlovano od ostatka shume, veliko i shiroko stablo, obraslo sitnim listicima... Poshto mi je delovalo kao drvo koje bi jako lepo izgledalo na fotografiji, seo sam i duze vreme ga polako crtao, da ga sto lepse prenesem na papir, jer mi se uchinilo da je ovde lepota u detaljima, a detalji traze vremena... a ja volim detalje biggrin.gif Eto i Detaljnog Drveta, koje je ujedno i kraj mog danashnjeg SketchCrawlinga smile.gif

Josh jednom hvala mr.Sch-u sto je organizovao temu, pa me time namamio da izadjem i crtam, i naizad obidjem The Bashtu, shto mi je, sve u svemu, veoma prijalo smile.gif
Pozdrav i prijatno veche biggrin.gif

+Quote Post
Highlander
poruka Apr 1 2008, 12:05
Poruka #12

Datum reg.: 3-December 05
Član broj: 2,482

Ovde si samo ti manijače izgleda crtao... smile.gif
LM, svidjaju mi se crteži, čak i oni radjeni flomasterom. wink.gif Česmu si stvarno malo zeznuo, ali nije ubi Bože... biggrin.gif

PozZ

+Quote Post
mr.sch
poruka Apr 7 2008, 21:32
Poruka #13

шоумахер

Нажалост, тачно је да се само Ел Маниак одазвао на ППозив (од двадесетак послатих) и произвео 7 цртежа и чак 28 смајлија smile.gif Хвала му преко сваке мере за показану вољу, труд и рад. А да тај светли пример не остане усамљен, придружујем се са закашњењем. Треба још кадрирати, опсећи, урамити, потписати... и све то у 3 примерка. Даклем, зи скицен унд фотоз следе:

+Quote Post
mr.sch
poruka Apr 8 2008, 13:21
Poruka #14

шоумахер

Старо градско језгро Фрајбурга

+Quote Post
mr.sch
poruka Apr 8 2008, 14:27
Poruka #15

шоумахер

Куће око главне катедрале Минстер

+Quote Post
mr.sch
poruka Apr 8 2008, 15:32
Poruka #16

шоумахер

Улица Офенбургер

+Quote Post
mr.sch
poruka Apr 8 2008, 16:48
Poruka #17

шоумахер

"Двоглава" катедрала у кругу њихове двојке трамваја (пролази - и стаје тачно испред ње)

+Quote Post
mr.sch
poruka Apr 8 2008, 17:41
Poruka #18

шоумахер

Друга "двоглава" катедрала, преко пута КонцертХауз, то јест главне железничке станице

+Quote Post
mr.sch
poruka Apr 8 2008, 19:00
Poruka #19

шоумахер

+Quote Post
mr.sch
poruka Apr 8 2008, 21:23
Poruka #20

шоумахер

+Quote Post

3 - broj stranica V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 17. December 2017 - 03:32

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.