Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Kompresija već napravljenog pdf-a, Ima li načina...

V
2 tužna studenta
poruka Jul 21 2007, 20:10
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 24-April 06
Član broj: 4,351

Ja se izvinjavam ako nisam baš potrefila mesto za temu, nadam se da se moderatori neće ljutiti rolleyes.gif
Naime, imam 2 pdf dokumenta, svaki po 30mb, koje trebam što više kompresovati, do neke granice pristojnog kvaliteta, jer trebaju da se okače na jedan sajt za download.
Koji je najjednostavniji način i najbrži da to uradim?
Malo sam u stisci sa vremenom...

Zahvljujem se unapred smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
gervasius
poruka Jul 21 2007, 21:29
Poruka #2

Grupa: Urednici
Datum reg.: 27-February 06
Član broj: 3,548

U acrobatu Advanced > print producion > PDF optimizer

+Quote Post
deus&machina
poruka Jul 22 2007, 01:05
Poruka #3

Urednik

Grupa: Urednici
Datum reg.: 18-January 05
Član broj: 52

^
Tačno (u starijim verzijama direktno Advanced > PDF optimizer). Najveće smanjenje težine PDF fajlova se može dobiti odmerenim smanjivanjem rezolucije slika i podešavanjem kompresije.

Izdvoj nekoliko karakterističnih strana u zaseban PDF i eksperimentiši sa podešavanjima dok ne dobiješ prihvatljive rezultate. Eksperimentisanje na celom dokumenu može predugo trajati.

Pored toga, ako postoji neko rigoroznije ograničenje težine fajla na serveru, podeli ceo dokument na logične celine u zasebne PDF fajlove.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 19. December 2014 - 00:44

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.