Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

info- dizajn pakovanja i etikete-cene?, informacije o izradi dizajna pakovanja i etikete,deklaracije i sl.,gde

V
natashak
poruka May 21 2007, 09:19
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 21-May 07
Član broj: 10,904

Pozrav Svima,

mozda sam promasila mesto gde treba da postavim temu ali nadam se da ako jesam da ce me neko uputiti na pravo mesto. Oprosticete mi,totalni sam laik sad.gif

Naime, brat i ja smo osnovali zanatsku radionicu -zelela bih da objavim konkurs za izradu dizajna za pakovanje, omotnice-etikete, ali bih prvo da saznam kako ide ta procedura (pretpostavljam da konkurs treba da postavim u POSLOVIMA?). Kako se krecu cene izrade dizajna pakovanja (kartonsko-ako je to bitno) kao i etikete?

Unapred Zahvalna,
natashak
Go to the top of the page

+Quote Post
Christopher Carr...
poruka May 21 2007, 11:29
Poruka #2

Mr. Wolf

Grupa: Supermoderatori
Datum reg.: 24-January 06
Član broj: 3,067

Za početak, dobro došla na forum.
U pravu si, ovo treba da ide u Poslovne ponude pa ću ga tamo i prebaciti.

+Quote Post
Nikotin
poruka May 21 2007, 12:16
Poruka #3

Grupa: Članovi
Datum reg.: 27-August 06
Član broj: 6,001

Još samo da nam kažeš propozicije konkursa, i to je to smile.gif

+Quote Post
johnny.
poruka May 21 2007, 12:55
Poruka #4

Urednik

Grupa: VIP
Datum reg.: 21-November 05
Član broj: 2,346

Evo ja sam već uradio nešto cool.gif biggrin.gif .

Dobrodošla na forum, i jedva čekamo konkurs wink.gif .

+Quote Post
natashak
poruka May 21 2007, 14:13
Poruka #5

E odlicno,

hvala na dobrodoslici smile.gif .

Pre svega ovo bi bio konkurs za dizajn omotnice -etikete.

Blize cu pojasniti cime se nasa firma bavi (tacnije registrovani smo kao SZTR) .
Zovemo se MKTEX (mada cemo menjati ime ali to je sada nebitno). Registrovani smo u Novom Sadu.
Planiramo da proizvodimo posteljinu (za decu i odrasle) kao i stolnjake,nadstolnjake,krpe i sl.

Evo recimo da krenemo od OMOTNICA za posteljinu (nesto slicno radi firma XXL iz Beograda www.xxldesign.co.yu ali i ostali proizvodjaci posteljina)
Dakle, to je etiketa koja se stavlja oko carsava,jastucnice i jorganske navlake (komplet posteljine) i ona sve to zajedno ide u providnu PE foliju (nalik kesi). Omotnica se stampa na debljem papiru (etiksu-cini mi se).

Na prednjoj strani treba da stoji naziv firme a pozadi specifikacija (sta se nalazi u pakovanju -npr.jastucnica 60X80, jorganska navlaka 200X210, carsav 200X210, zatim sirovinski sastav 100% pamuk i nacin odrzavanja-to bi vam naknadno dostavili)

Ne znam da li vam jos nesto treba.

Neka nasa zamisao je da to bude jednostavno ali ipak dopadljivo- ne previse sareno. Pre svega mislim na omotnicu za posteljinu za odrasle(za double i single krevet).
I naravno kada ga vidite na polici u marketu da Vam ruka krene prema njemu smile.gif

Recimo da je rok 2-3nedelje (nije nam frka ali bi to da resimo sto pre).

+Quote Post
johnny.
poruka May 21 2007, 14:25
Poruka #6

Urednik

Grupa: VIP
Datum reg.: 21-November 05
Član broj: 2,346

CITAT (natashak @ May 21 2007, 15:13) *
Ne znam da li vam jos nesto treba.

Treba. Keš. cool.gif smile.gif

A imate li Vi neki logotip?

+Quote Post
beli.pastuv
poruka May 22 2007, 14:36
Poruka #7

Datum reg.: 2-March 06
Član broj: 3,587

Uglavnom nije bitno na cemu se stampa, ipak valjda si ovde zbog dizajna, zar ne? Ako te interesuje, mogu ti poslati neku svoju ideju na mail ili PP, pa mi ti kazi da li ti se svidja. Pozdrav pa se javi.

+Quote Post
Nikotin
poruka May 22 2007, 19:09
Poruka #8

Dimenzije omotnice, broj boja, sa ili bez ferlaufa, logo firme, nagrada?

+Quote Post
natashak
poruka May 23 2007, 14:01
Poruka #9

CITAT (Nikotin @ May 22 2007, 20:09) *
Dimenzije omotnice, broj boja, sa ili bez ferlaufa, logo firme, nagrada?

Pre svega izvinite zbog mog ne odgovaranja na pitanja...

sto se tice nagrade-iskreno ocekivala sam da ce mi neko odgovoriti koliko se krecu cene po prihvacenom dizajnu,...posto ja nemam pojma a ne bih nekog da uvredim a iskreno ni da se razbacujem parama (kojih bas i nemam za razbacivanje).

sto se tice ostalih pitanja,logo,broj boja i nesto u vezi -ferlaufa (sta god to znacilo).. ovih dana cu sve da definisem kad se malo konsultujem sa nekim strucnijim pa cu se onda javiti sa konkretnom ponudom..

U svakom slucaju hvala na interesovanju,

Vidimo se uskoro,

+Quote Post
beli.pastuv
poruka May 23 2007, 14:13
Poruka #10

Datum reg.: 2-March 06
Član broj: 3,587

Pozuri, posto ja vec imam nesto gotovo, sto bi ti se mozda svidjalo.

+Quote Post
Nikotin
poruka May 23 2007, 16:19
Poruka #11

Ferlaufi su prelivi... Ili želiš da bude sa prelivima, ili bez sa jasnim granicama između boja... Broj boja = cena štampe... Više boja - veća cena smile.gif (mislim da se bela ne računa u boju, a sve ostale da) Uobičajeno je oko 3,4 boje za pakovanja (jeftinija). Dimenzije su potrebne i oblik omotnice (pravougaona, nepravilnog oblika itd...) Cena je relativna, pre bih ja to definisao kao nagradu za kvalitetan dizajn koja može biti od recimo (moje mišljenje) 200e pa na više... Eto toliko od mene. (obavezno se dobro raspitaj pre raspisivanja, čak i u štampariji, pa iskalkuliši cenu ukupnog posla smile.gif )Pozz

+Quote Post
natashak
poruka May 24 2007, 08:55
Poruka #12

CITAT (Nikotin @ May 23 2007, 17:19) *
Ferlaufi su prelivi... Ili želiš da bude sa prelivima, ili bez sa jasnim granicama između boja... Broj boja = cena štampe... Više boja - veća cena smile.gif (mislim da se bela ne računa u boju, a sve ostale da) Uobičajeno je oko 3,4 boje za pakovanja (jeftinija). Dimenzije su potrebne i oblik omotnice (pravougaona, nepravilnog oblika itd...) Cena je relativna, pre bih ja to definisao kao nagradu za kvalitetan dizajn koja može biti od recimo (moje mišljenje) 200e pa na više... Eto toliko od mene. (obavezno se dobro raspitaj pre raspisivanja, čak i u štampariji, pa iskalkuliši cenu ukupnog posla smile.gif )Pozz

Ej hvala na maloj lekciji smile.gif
Sto se tice boja malo sam tu u toku.Mislim da je za dobar dizajn dovoljno 4 boje...sve u svemu hvala na obavestenju a ja cu da se javim uskoro....sa mnogo vise znanja smile.gif

Vidimo se.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 23. December 2014 - 00:22

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.