Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Sketch Session 00X, Pjutersko kuciste

V
Denis Dsgn
poruka Apr 25 2007, 23:39
Poruka #1

najgori od svu decu

Grupa: VIP
Datum reg.: 30-March 05
Član broj: 446

Sketch session 00X

Evo, posto je vec bilo priche od izradi pjuterskog kucista. Mislim da ne bi bilo loshe da organizujemo jedan mali sketch session, onako kako smo nekad radili, nadam se da ce te se ovaj put odzavati u vecem broju nego ranije.

Tema : Kompjutersko kućište

Početak : 28.04.2007
Kraj : 07.05.2007

Tehnike rada : grafitna olovka, hemijska, flomasteri, digitalne skice ( sve je dozvoljeno )
Format tabli sa skicama : 1024x768 px, broj skica neograničen

Dakle radimo "sketch session" ne preterujte sa lickanjem radova, već obratite pažnju na generisanje što većeg broja ideja.

Neka crtanje počne! Živeli!
Go to the top of the page

+Quote Post
mr.sch
poruka Jul 4 2007, 22:38
Poruka #2

шоумахер

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 17-May 05
Član broj: 680

Живели!

У нади да не испаднем једини коме је жао добре теме, покушаћу малко да мрднем ствар. Што се дедлајна тиче, рецимо да га је уредник можебити написао по америчком стандарду тј. 5. јул. blink.gif
Ако се још неко одазове, гледаћу да средим нека решења и окачим лицнутије варијанте... dry.gif

Нека цртање заиста и почне!

(кликните на слику изнад да бисте погледали њену варијанту у већој резолуцији 1600x1200pix, ~382KB)

+Quote Post
mr.sch
poruka Jul 9 2007, 18:45
Poruka #3

шоумахер

Док се још чека на остатак екипе, а што-већи-број-идеја је претходно изгенерисан...
пробрао сам неке од тауерса (скице 03/19/07/30/33/35/01/24 - не, није комбинација за лото tongue.gif )
који су ми изгледали интересантни и мало их лицнуо, не би ли се боље сагледали.
Иако то још није презентација каква би требала да буде, затегнута и тип-топ материјализована, ипак су сада ствари мало јасније. mellow.gif

(кликните на слику изнад да бисте погледали њену варијанту у већој резолуцији 1600x1200pix, ~226KB)

(следеће: десктоп кућишта)

+Quote Post
demjan
poruka Jul 10 2007, 21:55
Poruka #4

Grupa: Članovi
Datum reg.: 8-June 05
Član broj: 867

e, svaka cast, bac mi se svidjaju ove tvoje skice. nisu uopste tipicno dizajnerske.

nemoj da te obeshrabri, ako niko drugi ne postavlja, svako je u svom poslu. ti samo radi ono sto ti se radi, a mi gledamo stalno ne brini.

ne znam cime se ti bavis, ali bio bi idealan koncept artist za neku cyberpunk pricu. ne razmisljas dizajnerski, ali imas ludacku percepciju i mastu. samo napred!

+Quote Post
banne
poruka Jul 11 2007, 01:02
Poruka #5

Grupa: Članovi
Datum reg.: 20-November 05
Član broj: 2,341

CITAT
ne znam cime se ti bavis, ali bio bi idealan koncept artist za neku cyberpunk pricu. ne razmisljas dizajnerski, ali imas ludacku percepciju i mastu. samo napred!

to mi prvo palo na pamet cyberpunk, samo tako.

svidjaju mi se reshenja..

+Quote Post
mr.sch
poruka Jul 19 2007, 22:47
Poruka #6

шоумахер

@demjan
хвала на коментарима и добром запажању - чак си замало погодио чиме се бавим (није баш тако уско)
ајде кад се бар један искобеља из свог посла, да мало разбије овај нежељени "шоу од једног људа" unsure.gif

@banne
хвала на свиђању решења - мало сте ме ставили у ребус са сајберпанком, али кад сам прегледао овај списак филмова, стрипова и игара које су настале под утицајем истог, нашао сам брдо омиљених тако да то приписујем утицају несвесног blink.gif

за овај пут,
извучени су следећи бројеви скица: (05/18/14/12/16/17/11/20), као предлози хоризонталне оријентације (има ту неких теренских модела који и нису баш за на стол). мало је било сналажења да не би пала нека тужба rolleyes.gif али на крају су сви задовољни. кућишта нису у међусобној сразмери као тауерси изнад - одмах упада у очи фаворизовани модел, али то је било јаче од мене. иначе је за рад у забавној индустрији често јако згодно имати "бекграунд" индустријског дизајна или архитектуре тј. финих уметности, за оне које то занима (примери, редом: Скот Робертсон / Фенг Жу / Крег Малинс)

П.С. ако то некога можда занима, кућиште које имам је марке CM Stacker, и отуд утицај на дизајн тауерса са гомилом предњих слотова (Стекеру би само променио монтирање хардова на бок... и бомбона)

(кликните на слику изнад да бисте погледали њену варијанту у већој резолуцији 1600x1200pix, ~283KB)

(следеће: бербоун/лан парти кућишта)

+Quote Post
mr.sch
poruka Jul 24 2007, 14:59
Poruka #7

шоумахер

Вероватно сте већ сви дешифровали оне силне анаграме ИТ брендова из имена претходне серије - овог пута називи су мало "тржишнији", а модели представљени у приближнијем међусобном односу.

И, ево добитне комбинације скица за овај пут: (34/10/32/25/13/09/22/36, ако неког извуку вечерас - 'оћу законских 10% wink.gif ) Код оних најмањих модела, само је 5.25" слот за оптички драјв предвиђен да се попуњава, остале маске су ту чисто ради ритма површина (или је иза неке од њих 3.5" хард диск). Први модел има прикључке за проширења са друге стране, која се не види.

Да не прозивам више "добровољце", само бих радо погледао и другачија размишљања, поготову она која доносе радикалне промене у уобичајеном поимању компјутерских кућишта, њихове унутрашње организације и функционалности. Ко год буде навратио по том питању, више је него добродошао.

П.С. гле, зар већ јубиларна десета порука...? мораћу да частим, изгледа unsure.gif

(кликните на слику изнад да бисте погледали њену варијанту у већој резолуцији 1600x1200pix, ~200KB)

(следеће: ... ?)

+Quote Post
Denis Dsgn
poruka Jul 24 2007, 15:27
Poruka #8

najgori od svu decu

Grupa: VIP
Datum reg.: 30-March 05
Član broj: 446

Brate ove zadnje su bash dobro odradjene po pitanju svetlosti. Nazalost niko ti se josh uvek ne prikljuchuje.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 21. October 2017 - 00:13

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.