Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic

zicani okidac za 300d

V
Fleggy
poruka Apr 11 2007, 08:25
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 18-February 05
Član broj: 292

Cesto mi zatreba taj okidac pa me zanima dali moze nekako da se napravi, ili ako ne imali da se nabavi? Kako stoje stvari sa bezicnim okidacem tj daljinskim? Unapred hvala smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
CyberKat
poruka Apr 11 2007, 08:41
Poruka #2

Datum reg.: 31-August 05
Član broj: 1,577

Imas u ovoj temi http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=21 nekoliko postova sa linkovima ka sajtovima gde je detaljno objasnjeno kako napraviti sam taj zicani.

Ono sto mene zanima a nisam uspela da nadjem sa search, dal neko moze da mi da link one teme na zoni gde je bilo opisano kako od starog kompjuterskog misa napraviti daljinac?

+Quote Post
Fleggy
poruka Apr 11 2007, 08:47
Poruka #3

Hvala na pomoci

CITAT (CyberKat @ Apr 11 2007, 09:41) *
Ono sto mene zanima a nisam uspela da nadjem sa search, dal neko moze da mi da link one teme na zoni gde je bilo opisano kako od starog kompjuterskog misa napraviti daljinac?

Zar to u stvari nije IR daljinski kao za tv ili kamericu? ja sam se nadao da bi neki univerzalni daljinac pomogao?

+Quote Post
-=: soNic :=-
poruka Apr 11 2007, 10:51
Poruka #4

Datum reg.: 16-May 05
Član broj: 666

kolko ja znam za 300D postoji remote koji je dobar a koshta smeshno.. tipa 10-20 eur...

kad kazem dobar, to znaci pritisnes a on okine..

za 20D ima neki koji ima ultra glup feature kad pritisnes gumb a on okine posle 2 sekunde..

tako da, za 300D ja bih potrazio remote controller i bio zadovoljan wink.gif

+Quote Post
Pavle Pekovic
poruka Apr 11 2007, 11:16
Poruka #5

Datum reg.: 24-August 06
Član broj: 5,955

CITAT (Fleggy @ Apr 11 2007, 09:25) *
Cesto mi zatreba taj okidac pa me zanima dali moze nekako da se napravi, ili ako ne imali da se nabavi? Kako stoje stvari sa bezicnim okidacem tj daljinskim? Unapred hvala smile.gif

Najjednostavnije ti je da kupiš RC-1 IR daljinski. Veoma je mali a ima i nosač koji zakačiš na kaiš od fotoaparata. Ima okidač kao i mali prekidač kojim ga uključuješ i biraš ako želiš 2 sec delay. Prilično je jeftin i ima ga u poznatim šopovima.

Na žalost, od DSLR-ova radi samo sa Rabel-ima.

+Quote Post
Fleggy
poruka Apr 11 2007, 11:21
Poruka #6

logicno bi onda trebalo da i univerzalni daljinski to moze da izvede? Moracu zvati cvecaru da vidim imaju li oni daljinac.

+Quote Post
Abdee
poruka Apr 11 2007, 11:40
Poruka #7

Duhovni vođa

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 16-January 05
Član broj: 13

Univerzalni daljinski za TV? Da naravno ali racunaj da ces morati da nades tip koji ima kod za neki Matsushitty video rikorder iz sredine osamdesetih... smile.gif

Uzmi mali RC1 i uzivaj. Praktican je, ima B (T) mod i td.

+Quote Post
bokey
poruka Apr 11 2007, 11:45
Poruka #8

Datum reg.: 6-June 05
Član broj: 844

meni komsija koji razbija kompijutere i mnogo dobro radi lemilicom napravio laugh.gif

salim se, jednostavno se pravi a strava je stvar, pogotovu kad treba HDR sa dugim ekspozicijama

+Quote Post
joske
poruka Apr 11 2007, 14:53
Poruka #9

Datum reg.: 11-May 06
Član broj: 4,582

CITAT (Abdee @ Apr 11 2007, 12:40) *
Univerzalni daljinski za TV? Da naravno ali racunaj da ces morati da nades tip koji ima kod za neki Matsushitty video rikorder iz sredine osamdesetih... smile.gif

Uzmi mali RC1 i uzivaj. Praktican je, ima B (T) mod i td.

Ja sam pre nešto više od god. dana kupio običan, najobičniji univerzalni daljinski i njime "našao" nekoliko različitih uredjaja, izmedju ostalog i moj stari, analogni EOS 100. I to bez problema. A sobzirom da je RC-1, mislim, uprvo i pravljen za EOS 100 (moram da proverim) ne vidim razlog zašto univerzalni ne bi radio i sa ostalim aparatima koji koriste RC-1.
Nisam imao prilike da potražim na univerzalcu neko dugme za AF (da ne bih trošio film na isprobavanje daljinskog) , ali pritiskom na power dugme aparat izoštri sliku , bipne nekoliko puta kratko i nakon 2sec okine. U principu to je jedina stvr koja mi fali na 10D, jer ume da bude vrlo korisna ponekad.
Naravno, RC-1 je daleko praktičniji, jer je manji, udobniji, možeš da ga nosiš sa sobom i ne moraš da ponovo tražiš "frekvenciju" foto aparata kada izvadiš baterije iz njega smile.gif .

+Quote Post
Bocca
poruka Apr 11 2007, 15:07
Poruka #10

Datum reg.: 7-November 06
Član broj: 7,200

zamisljam scenu gde namestas makinu, podesis sve, i onda vadis daljinac gabarita jedne prosecne cigle i okidas biggrin.gif mislim da bih se srusio od smeha biggrin.gif

ljudi, taj RC1 je stvarno super stvar. Dao mi ga ortak da se zezam malo, i kapiram da cu ga kupiti uskoro smile.gif

+Quote Post
Fleggy
poruka Apr 11 2007, 17:45
Poruka #11

CITAT (Bocca @ Apr 11 2007, 16:07) *
ljudi, taj RC1 je stvarno super stvar. Dao mi ga ortak da se zezam malo, i kapiram da cu ga kupiti uskoro smile.gif

odlicno cekamo zvanicnog da potvrdno klimne glavom na pitanje ima li ga u cvecari biggrin.gif

+Quote Post
Bocca
poruka Apr 11 2007, 18:48
Poruka #12

Datum reg.: 7-November 06
Član broj: 7,200

a sto ne zovnes cvecaru? smile.gif

+Quote Post
Deda Bole
poruka Apr 11 2007, 19:24
Poruka #13

Urednik

Grupa: VIP - foto
Datum reg.: 7-October 05
Član broj: 1,899

Za vas koji možete koristiti RC-1, ne postoji nijedan valjani razlog da ne okrenete cvećaru i ne nabavite isti. Imao to s EOS30 aparatom, mlogo zgodno bilo. Čak, mogao sedeti par meteri dalje s prijateljima, i kulturno se slikuvati, brez da trčim ki sumanut.

Jedina mana, neće da radi na jačim telima ... ne mere, nisu napravili IR port .. dry.gif

db

PS

a mož' onako da se okači i na gurtnu, uvek pri ruci, Bog da te vidi ..

db

+Quote Post
Sasa_NS
poruka Apr 11 2007, 23:58
Poruka #14

Datum reg.: 10-May 06
Član broj: 4,543

CITAT (CyberKat @ Apr 11 2007, 09:41) *

Izvoli...

+Quote Post
CyberKat
poruka Apr 13 2007, 23:17
Poruka #15

Datum reg.: 31-August 05
Član broj: 1,577

Sasa, hvala za link.

Ja sam konacno sela danas i napravila sebi daljinac za XT biggrin.gif po shemi sa ovog sajta

Imala sam problem da nadjem ovaj stereo jack od 2.5mm, al sam nasla adapter sa 3.5 na 2.5 pa uzela i njega i obican od 3.5 i nakalemila nesto. Jos me je covek u radnji cudno gledao, kao - sta ce ti to? Ja mu objasnila, pokazala nazvrljanu shemu... on kao cudi se, zensko a hoce nesto tako da pravi ?!? On/off prekidac skinula sa neke pokvarene igracke laugh.gif , kontakte takodje skinula sa neke starudije, kabl je od kompjuterskog misa... i evo sta ispade!

Malo sam ispekla prstice sa lemilicom. Mozda je cika u radnji bio u pravu, ovo i nije bas zenski posao, al bitno da ja napravih sta sam naumila tongue.gif

Kad sam ga testirala malo me je zbunilo to sto prvo ono dugme za ostrenje nije htelo da radi, radio samo shutter, a onda se setih da je to verovatno zato sto mi je podesena ona custom funkcija da fokusiram pozadi na aparatu a okidam samo sa shutterom... prebacih aparat iz A moda u Auto mode, i tu sve sljaka ok, ostri, puca... woohooo!

+Quote Post
Deda Bole
poruka Apr 14 2007, 06:45
Poruka #16

Urednik

Grupa: VIP - foto
Datum reg.: 7-October 05
Član broj: 1,899

That's the spirit. Čestitam na uspešno obavljenom poslu. Da te služi kako dolikuje cool.gif

db

+Quote Post
BigBoy
poruka Apr 14 2007, 09:05
Poruka #17

Datum reg.: 20-July 05
Član broj: 1,245

Zensko pa barata sa lemilicom ohmy.gif retko vidjen prizor. Moje postovanje!

+Quote Post
Fleggy
poruka Apr 14 2007, 11:08
Poruka #18

Skidam kapu. Svaka cast. Eto sad moram i ja da napravim. Trazim samo sta imam od starih stvari da iskoristim za kutijicu. Bas je bilo od pomoci Syber maco ,zahvaljujem.

+Quote Post
bazdar
poruka Apr 14 2007, 12:04
Poruka #19

Datum reg.: 12-October 05
Član broj: 1,956

Za sve koji vijaju dzekove i ostale DIY elektronske komponentice po beogradu preporucujem Radio Klub na Crvenom krstu:

http://www.radioklub.co.yu/gdesmo/index.html

u katalogu imaju svakojake dzidzabize.

+Quote Post
istankov
poruka Apr 14 2007, 13:10
Poruka #20

Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

CITAT (CyberKat @ Apr 14 2007, 00:17) *
Sasa, hvala za link.

Ja sam konacno sela danas i napravila sebi daljinac za XT biggrin.gif po shemi sa ovog sajta
....

Kad sam ga testirala malo me je zbunilo to sto prvo ono dugme za ostrenje nije htelo da radi, radio samo shutter, a onda se setih da je to verovatno zato sto mi je podesena ona custom funkcija da fokusiram pozadi na aparatu a okidam samo sa shutterom... prebacih aparat iz A moda u Auto mode, i tu sve sljaka ok, ostri, puca... woohooo!

UDAJ SE ZA MENE !

+Quote Post

2 - broj stranica V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 21. November 2019 - 21:51

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.