Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

4 - broj stranica V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic

Boni Supprims..., ... ili Supremes?

V
Kristijan
poruka Mar 10 2007, 09:31
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 72

"Profesionalna" deformacija svakog roditelja je da osmatra sve moguće proizvode za decu. Evo šta sam spazio nedavno u samoposluzi. Možda ovo ne treba da ide u Advertising, ali budući da se bavi jednim domaćim brandom, možda i može ovde da ostane...

Prikačen fajl  boni_supprims01.jpg ( 22K ) Broj download-a: 261
Prikačen fajl  boni_supprims02.jpg ( 12.37K ) Broj download-a: 204
Prikačen fajl  boni_supprims03.jpg ( 22.3K ) Broj download-a: 227

Za neupućene, ovo je pakovanje pelena za bebe. Boni pelene se dugo prodaju kod nas, ali ovo jumbo pakovanje je novitet, toliko je veliko da ne možete da ga ne primetite u prodavnici.

Prvo mi je privuklo pažnju ovo Supprims. Koliko je meni poznato, ne postoji reč u engleskom koja se ovako piše. Možda su mislili na Supremes... Ali dobro, možda je to način da izbegnu da ih ganja neko ko je reč Supremes iskoristio za neku već postojeću marku... šta god...

Ono što me je daleko više iznerviralo jesu crtani likovi. Likovi su ukradeni, to su likovi iz animiranog serijala "Happy Tree Friends". Kako je to sve rađano u Flashu, bilo je vrlo lako "iščupati" lepe vektorske sličice koje se posle lepo "nalepe" na ambalažu... I sad, ako je neki majstor rešio da bude nepismen samo da ne bi oštetio neku već registrovanu marku, zašto je rešio da ukrade crtane likove?

Postoji i ona varijanta da su platili likove, mada, ako ste gledali "Happy Tree Friends", zaista ne verujem da bi vam ova varijanta pala na pamet. Osim ako u "Boniju" ne sedi neki USB (Ultimate Sick Bastard) koji voli bizarne asocijacije. Ovi likovi, iako deluju ovako slatko i nevino, akteri su jednih od najbrutalnijih skečeva ikad viđenih u animaciji. Mislim, Ren and Stimpy vikendom sede i gledaju "Happy Tree Friends" i nadaju se da će kad porastu i oni da budu isto tako gadni i izopačeni... Mnogo bih voleo da čujem da li je iko iz Bonija svestan šta imaju na ambalaži. Ne mogu da shvatim da bilo ko želi da stavi ove likove na proizvode za decu.

Postoji i ona varijanta koje se ja najviše plašim - a to je da ih baš zabole stručno... Imaju šarene mede i zeke, pa odakle god da su, dobro je što su džabe...

Padam u iskušenje da pošaljem ove fotografije zajedno sa adresom proizvođača pelena ekipi koja je radila "Happy Tree Friends". Jeste trulo, ali je i dalje manje trulo od ovakve poslovne politike...
Go to the top of the page

+Quote Post
Roy Fokker
poruka Mar 10 2007, 11:18
Poruka #2

Datum reg.: 21-June 05
Član broj: 1,008

Gospode... djeca kojoj se prodaje ambalaža s HTF mogu samo da jedu Mljevenog Đetića kad odrastu. huh.gif

Šalu na stranu, ne znam jesu li uopšte svjesni, ko god je ovo uradio, koliko je ozbiljna stvar? Na zapadu bi i veća firma propala poslije ovakvog gafa.

+Quote Post
freehand
poruka Mar 10 2007, 12:06
Poruka #3

Poznati podstrekač

Datum reg.: 5-March 05
Član broj: 339

Poruka na ambalaži u stvari je antiglobalistička: "Se.em vam se na "Happy Tree Friends" i vaš komplikovani jezik!"
To vam poručuju i naši bebci, i oni su prokljuvili vašu trulu politiku.

+Quote Post
Oliver Brown
poruka Mar 10 2007, 13:05
Poruka #4

magarčeeee

Datum reg.: 1-April 05
Član broj: 449

pogledaj ti jel to uopste proizvod bonija... da nije neki novopazarski levis biggrin.gif

+Quote Post
Trunks
poruka Mar 10 2007, 13:15
Poruka #5

Administrator

Grupa: Admin
Datum reg.: 13-January 05
Član broj: 1

Au, ladno HTF. biggrin.gif Bolesno.

+Quote Post
Kristijan
poruka Mar 10 2007, 13:44
Poruka #6

Budući da sam ovo pakovanje u više navrata video u Maxi samoposlugama, ne verujem da je divča, mislim da ne smeš da se kockaš sa reputacijom na taj način kada si igrač tog ranga. Znaš, nije neka bakalnica iz kraja...

E sad, pre nego što sam ja postavio ovu temu, radio sam ja malo domaći zadatak. Naime, Boni nema svoj sajt. Boni je "ćerka" firma firme Drenik, koje ja znam samo kao internet providera, i to lošeg. Neku totalno bajatu stranu sa prikazom palete proizvoda imaš na Drenikovom sajtu, ali moraš da budeš lovački pas da do nje stigneš. Tamo ovog pakovanja nema, ali kako što rekoh, ovo je od skora u prodaji.

Gledao sam na ambalažama u rafu (i onim normalnim, i ovim novim, koje sam slikao) da li postoji neka kontakt adresa, telefon, e-mail... Ima poštanska adresa, nema telefon i e-mail. Kontakt podaci su isti na starim i novim pakovanjima. Imam utisak da niko ne bi reagovao kada bih poslao pismo firmi, tako da to nisam radio.

Jedino još nisam zaustavio poslovođu u samoposluzi da ga pitam da li prodaju divljak robu... Ali ne žalim truda, na kraju ću i to da uradim, pošto me je ovo stvarno iznerviralo. Ako uspem pouzdano da utvrdim da je ovo regularni proizvod firme Boni, reagovaću što je oštrije moguće.

DODATAK!

Sad sam još malo istraživao, i naišao na neku kompletniju stranu sa ponudom. Hmmm... možda je ovo ipak neki plagijat...

http://www.dreniknd.com/index.asp?sifart=15

I koga sad da napadnem, Maxi? Pa da dobijem "betonske cipelice" kao poklon od "Delte"? Svakako ću da pokušam ovo da isteram do kraja, samo sada zaista ne znam gde je problem...

+Quote Post
iguana
poruka Mar 10 2007, 14:18
Poruka #7

Urednik

Grupa: VIP
Datum reg.: 17-January 05
Član broj: 37

kristijane, bilo mi je drago poznavati te wink.gif

+Quote Post
Trunks
poruka Mar 10 2007, 14:29
Poruka #8

Administrator

Grupa: Admin
Datum reg.: 13-January 05
Član broj: 1

RIP

+Quote Post
puela
poruka Mar 10 2007, 14:35
Poruka #9

Datum reg.: 25-May 06
Član broj: 4,768

Ja to pakovanje viđam i u Rodiću dry.gif

+Quote Post
Kristijan
poruka Mar 10 2007, 15:07
Poruka #10

Ja sam možda lud što se cimam... ali ja samo poslao i Dreniku i Maxiju slike i jedne i druge ambalaže, pa možda neko nešto i preduzme...

+Quote Post
Billy
poruka Mar 10 2007, 15:12
Poruka #11

Datum reg.: 11-May 05
Član broj: 603

Ovo sa HTF je uzas u svakom slucaju.
Ali ja na slikama koje si ti okacio ne vidim da igde pise BONI
Da li je to uopste proizvod kompanije BONI ili kako vec?

+Quote Post
freehand
poruka Mar 10 2007, 15:32
Poruka #12

Poznati podstrekač

Kao detektivu-amateru čini mi se da bi ti najlakše bilo sledeće: nadeš taj proizvod u nekoj manjoj radnji (mnogo će ti lakše dati podatke); pitaš ko je distributer/dobavljač/veletrgovac od koga se roba nabavlja. A onda njega pitaš ko je proizvođač. Ne bi trebalo da je to neki veliki problem. Bar bih ja tako.
Jer čisto sumnam da će ti se ovi veliki namestiti za tužbu, odgovarajući direktno na pitanja.

+Quote Post
Kristijan
poruka Mar 10 2007, 15:54
Poruka #13

CITAT (Billy @ Mar 10 2007, 15:12) *
Da li je to uopste proizvod kompanije BONI ili kako vec?

Moraćeš mi verovati na reč, istina je da se to ovde ne vidi, ali nesto danas nisam imao u planu da idem u samoposlugu, pa ne mogu opet da fotkam... Pri vrhu ambalaže piše Boni, a i proizvođač koje je naveden je isti kao i na drugim pakovanjima, Drenik ND, Deligradska 19... Ne bih se sigurno zaletao sa ovakvim akcijama da nisam dobro proverio šta piše.

Vidim da Podstrekaču nije džaba požutela krštenica, svakom je marifetluku vičan! biggrin.gif

+Quote Post
Christopher Carr...
poruka Mar 10 2007, 17:14
Poruka #14

Mr. Wolf

Grupa: Supermoderatori
Datum reg.: 24-January 06
Član broj: 3,067

Tako bih voleo da HTF ekipa ugasi kompletno ove kretene koji su to ladno pokrali.

+Quote Post
Oliver Brown
poruka Mar 10 2007, 20:18
Poruka #15

magarčeeee

male bakalnice isto kupuju u metrou i tempu wink.gif

ja sam sumnjao na nekog divljaka, al izgleda da nije...

i da... mislim da ovdje ne moras da se plasis delte nego ovih koji prave boni laugh.gif

+Quote Post
freehand
poruka Mar 10 2007, 21:37
Poruka #16

Poznati podstrekač

...i imaju milijardu dolara.

+Quote Post
mirtodor
poruka Mar 11 2007, 14:24
Poruka #17

Datum reg.: 29-June 06
Član broj: 5,248

Nego, jesu li to oni sto su imali spot sa selebriti testimonialom Tanje Banjanin kojoj su uvalili tekst u fazonu, "prepovijem svoju bebu, zavalim je u podrum i ne mislim!"?

Prijavljuj to. Neka propadnu.

Ako je kriv neki konkretan dizajner - neka i on propadne. Zasto bi neki lenji i/ili netalentovani "riper" krao 'leba gomili ilustratora od kojih mnogi diljem ovog foruma kukaju da nemaju posla?

Sto se nase zemlje tice, manje je zlo da dospevamo u svetske rubrike "Perverzne zanimljivosti iz sveta piraterije i poslovnih javashluka", nego u "Novosti iz sveta ratnih zlocina i organizovanog kriminala".

U stvari - ako se ne varam, sada je i pri ovom nasem nesrecnom MUP-u osnovano neko odeljenje za intelektualnu svojinu?

Hm, mozda bi bilo OK prvo njima poslati dopis i obavestiti ih da ce, ako za mesec dana (od trenutka kad ih obavestavas) ta roba i dalje bude u rafovima - vlasnik ljupkih crtanih likova biti obavesten o svemu? (po sistemu: ako vam za ovo treba istraga ili vestacenje duze od petnaest minuta - bolje da se samoukinete!)

I, da: ako to preduzimas - Trust no one. Hocu reci: i tom odeljenju MUP-a salji anonimno iz Internet kafea ili otkucano i nepotpisano iz poste s drugog kraja grada, da ne bude po drevnoj narodnoj: "Ko 'ripuje' - obogati se, ko prijavi - RIP-uje!" laugh.gif

(hm, koliko je to sa "tipovanjem iznutra" uopste smesno, mozda bi nam mogli reci Kujo Krijestorac ili Zoran Vukojevic Vuk...)

+Quote Post
pirossi
poruka Mar 11 2007, 19:05
Poruka #18

Datum reg.: 22-March 06
Član broj: 3,892

veća korist bi bila da ih ucenjuje a oni mu obezbede free pelene do kraja bebećeg perioda u njegovog malog. simple as that.

+Quote Post
Kristijan
poruka Mar 12 2007, 21:25
Poruka #19

E pa svašta sam ja ovde već preduzeo. Proizvođač mudro ćuti, Maxi takođe, ali zato imam vrlo živu prepisku sa firmom koja zastupa Mondo Media za Istočnu Evropu, kao i sa samim Mondo Media studiom. A kontaktirao sam i neke novinare. E sad, da budem iskren, odmah su mi skrenuli pažnju da je njima manevarski prostor mali. To je mali studio, a verovatno ih, zbog lakog razbucavanja swf fajlova razni likovi redovno podkradaju po raznim banana državama, i njima je dosta teško da se stalno parniče svuda po svetu. Ali ne odustajem... Hmmm, možda sam sada vrhunski naivac... da li ima svrhe kontaktirati privrednu komoru po ovom pitanju?

+Quote Post
Oliver Brown
poruka Mar 13 2007, 00:03
Poruka #20

magarčeeee

CITAT (Kristijan @ Mar 12 2007, 21:25) *
da li ima svrhe kontaktirati privrednu komoru po ovom pitanju?

HA! rolleyes.gif

+Quote Post

4 - broj stranica V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 24. March 2019 - 22:57

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.