Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Program za kalkulacije, stampe

V
!Heid!
poruka Nov 8 2006, 19:56
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 4-August 05
Član broj: 1,363

Znate li mozda neki program za kalkulacije cena stampe. Ono da ukucam broj primeraka, format, broj boja, dorada i ostale sitnice i on mi izracuna finalnu cenu? Bio je neki na sajmu sada ima odlican program, ali trazi puno para! Bilo je i u nekom starijem broju casopisa Otisak cini mi se da se program zove ProGrafic ili tako nesto.
Ajde ljudi pomozite, ne mogu vise svaki dan papir i olovku.
Go to the top of the page

+Quote Post
BT
poruka Nov 9 2006, 10:59
Poruka #2

Spanać

Grupa: Supermoderatori
Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 96

U par štamparija gde sam ja radio ljudi su sami napravili iz excel-a. I mislim da nije neki problem, pogotovo za sito, ofset i tabačnu digitalnu, ovi koji rade iz rolne na raznim materijalima sa gomilom različite dorade (tipa rukavi, ringlice i ko zna šta još) su u mnogo većem problemu.

+Quote Post
MrBig
poruka Nov 9 2006, 11:12
Poruka #3

Grupa: Članovi
Datum reg.: 31-March 06
Član broj: 4,003

CITAT (Bruno Toldi @ Nov 9 2006, 10:59) *
U par štamparija gde sam ja radio ljudi su sami napravili iz excel-a. I mislim da nije neki problem, ...

Ako si nekada imao priliku da pogledaš neki profi program za kalkulacije, nije sve baš tako jednostavno...

Naši ga uprošćavaju maksimalno, tako da su to pretežno veoma okvirne kalkulacije...
Profi programi traže i cene mašina, zbog amortizacije, površinu koju zauzimaju, potrošnju struje, vode, komprimovanog vazduha i sl., cenu zakupa prostora na mesečnom nivou/dažbina za svoj prostor, plate radnika, prosečno vreme upotrebljenosti mašine po smeni/danu, a o cenama tabaka raznih gramatura, boje (sa potrošnjom), čak i krpa da ne govorimo...

Ali generalno, kome to ovde treba... I još je skupo... biggrin.gif
Olovka i papir... Možda digitron... Kol'ko materijal, tol'ko ruke...tongue.gif

http://www.printflowaccount.com

+Quote Post
!Heid!
poruka Nov 10 2006, 12:52
Poruka #4

Datum reg.: 4-August 05
Član broj: 1,363

CITAT (MrBig @ Nov 9 2006, 11:12) *
Ali generalno, kome to ovde treba... I još je skupo... biggrin.gif
Olovka i papir... Možda digitron... Kol'ko materijal, tol'ko ruke...tongue.gif

http://www.printflowaccount.com

O njemu pricam, i jeste skupo, covek trazi 6000€! za osnovnu verziju programa, sto je previse, previse je.

Par profesora iz beogradske graficke skole je napravilo slican program "ProGraphic" ali ne znak kako da dodjem do njih.

+Quote Post
dzigibr
poruka Nov 11 2006, 00:27
Poruka #5

Datum reg.: 5-April 06
Član broj: 4,064

Probaj ovaj mozda zadovolji tvoje potrebe http://www.printingoffice.net/loger/dlcoun...es/po4_Lite.exe cool.gif

+Quote Post
ceo
poruka Nov 20 2006, 17:44
Poruka #6

Datum reg.: 20-November 06
Član broj: 7,436

CITAT (!Heid! @ Nov 8 2006, 19:56) *
Znate li mozda neki program za kalkulacije cena stampe. Ono da ukucam broj primeraka, format, broj boja, dorada i ostale sitnice i on mi izracuna finalnu cenu? Bio je neki na sajmu sada ima odlican program, ali trazi puno para! Bilo je i u nekom starijem broju casopisa Otisak cini mi se da se program zove ProGrafic ili tako nesto.
Ajde ljudi pomozite, ne mogu vise svaki dan papir i olovku.

Ja koristim Printflow account već godinu i pol. To je jedini program koji se može naći na tržištu.
Skup je, ali kalkulacija gotova za dvije minute. Imaš sve, troškove struje po svakom stroju, potrošnja boje
točna potrošnja papira, potrošnja razvijača za ploče, prati proces proizvodnje od pripreme do dorade, piše radne naloge po svakoj fazi rada, radni sati po svakom stroju i radniku, vodi skladište, nemoraš biti grafičar, automatskio prevodi na tri europska jezika, vodi statistiku poslovanja i mnogo toga.
Dobro su ga napravili, za dva mjeseca sam se preporodio.
Sad ću preći na verziju 2 jer su mogućnosti neograničene.
Daju program i na kredit bez kamata, tako sam ga ja kupio prošle godine na sajmu.

+Quote Post
Donski
poruka Dec 24 2011, 23:22
Poruka #7

Datum reg.: 24-December 11
Član broj: 46,204

Tema jeste matora, ali, sudeci po vapaju prijateljskih stamparija, nije prestala da bude aktuelna.

Sve u svemu, u medjuvremenu se pojavio program cija specifikacija u potpunosti odgovara pitanju sa pocetka (moguce je definisati materijale, svakojake obrade i cene i na dugme dobiti detaljnu kalkulaciju): www.mojastamparija.com

Sajt je vise nego informativan.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 20. October 2014 - 10:38

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.