Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

plakat za vizuelna istrazivanja, arhitektonski fax..... maketa zidova

V
Lucas
poruka Nov 2 2006, 00:23
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 2-February 05
Član broj: 195

evo plakata koj sam radio za viz istrazivanja na prvoj godini arhitekture.....
u pitanju je maketa zidova (apstraktno)

komentari dobrodosli (josh nije predat rad, tako da cu mozda nesto i promeniti...)

[attachment=7810:attachment]

[attachment=7811:attachment]
Go to the top of the page

+Quote Post
sulumper
poruka Nov 2 2006, 01:29
Poruka #2

Datum reg.: 23-August 06
Član broj: 5,948

e, prvom malo fali da bude vrh,
najviše mi smeta što dodati elementi odskaču od fotografije, treba ih bolje uklopiti.
onda, fotka nije baš najbolja, ove senke pozadi mi smetaju, mada bi ti na foto forumu bolje pojasnili šta još ne valja
kada bi se jasnije videli potezi olovkom na horizontalnom delu bilo bi dosta dinamičnije.
ova tekstura u dnu fotke mi je vrlo simpatična, a ni ona se ne vidi dobro
možda ćeš morati ponovo da slikaš, i doradiš, ali inače super
druga mi je skroz konfuzna... ne znam di da gledam... evo zažmureću...

+Quote Post
Lucas
poruka Nov 2 2006, 16:10
Poruka #3

ma.... nemam vremena toliko. da imam vremena napravio bih bolje slike... slikao bih za pocetak po danu, po prirodnom svetlu (sve slike su doradjivane u ps-u posto su jako lose ispale - lose osvetljene)

rok mi je promenjen, treba da bude gotovo u ponedeljak, zajedno sa josh jednim plakatom za plazu, koj nisam ni poceo - znaci jedino neka jednostavna krupna promena dolazi u obzir.... nista sitno smile.gif

Senke su namerno, meni su izgledale zanimljivo, mada sad kad pogledam stvarno smeta ova ocuncana povrsina iza ZID.

ps. razocarao sam se puno. asistentkinja koja mi drzi vizuelna istrazivanja nema tri cuke sa dizajnom, i ovo je njoj spansko selo.
Kad sam joj odneo, komentar je bio dobro je, ali moze i mnogo bolje. a na pitanje sta to moze bolje odgovor je bio - pa mogao si recimo nesto da uradis rapidografima :(mrs u pi*ku materinu

hm.... jeste druga malo konfuzna i dosta dinamicna
nisam objasnio kako to funkcionise smile.gif

ova crna linija na sred prve je ujedno i mesto na kome se otvara prva strana i tim otvaranjem se dobija ova druga. tako da je ova linija gore i dole uslovljena time....

eto... ukratko smile.gif

postovacu i plazu kad je uradim

CITAT (johnny. @ Nov 2 2006, 15:57) *
Ove arhitekte su čudo, sanchezzoooooooo smile.gif je l' vidiš ti ovo?
Klasičan archy design. Svi ste isti! tongue.gif Imate znanje ali morate još da radite. Ali to Vas naravno ne sprečava da ponekad uradite stvarno dobar design. Ponekad.

ahaha laugh.gif
ma ja zamalo da budem dizajner..... na kraju odlucih da bih da budem arhitekta, tako da.... jedan sam od vas wink.gif

da.... bas je archy tongue.gif biggrin.gif

Ovu poruku je izmenio DanDzi: Nov 3 2006, 01:47

+Quote Post
Lucas
poruka Nov 6 2006, 16:26
Poruka #4

gotov je i drugi....
ubacicu ovde slike kad se malo naspavam smile.gif

+Quote Post
johnny.
poruka Nov 6 2006, 18:39
Poruka #5

Urednik

Grupa: VIP
Datum reg.: 21-November 05
Član broj: 2,346

Najiskrenije se izvinjavam na offtopicu:
Voleo bih samo da dobijem PM od nekog od urednika pa da mi objasni razlog brisanja posta sa ove teme. Kapiram da je bio OT ali sam između ostalog rekao čoveku da mi je previše archy pa nije bio FULL OT. Mislim, trudim se da pišem u granicama dopustivog pa mi PM treba kao pomoć za ubuduće.
Lucas, izvini još jednom na ovom postu (neka ga slobodno izbrišu urednici kad pročitaju).
Pozdrav.

+Quote Post
Lucas
poruka Nov 6 2006, 19:49
Poruka #6

hm... stvarno cudno da ti je obrisan?

inace, ja mislio da se salis - posto ovo nije ni blizu archy kako ljudi rade.... nemam ovde slike, ali vecina plakata izgledaju ko da ih je gradjevinac pravio - ovo moje je bre arti smile.gif

ps. inace i treba da bude archy.... to je jedan od uslova (da se vidi da je student arhitekture pravio...)

+Quote Post
A-en
poruka Nov 7 2006, 00:29
Poruka #7

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 24-August 06
Član broj: 5,964

meni se ne svidja serif, inace...ali kapiram zasto si ga stavio...
1.mi je bolji ukomponovan, na dr imas previse detalja, mislim da ti ne trebaju te kose ivice...kao, i isto ponavljanje txta(zid)
sve zajedno...ok mi je...ipak ne znam kakvi su radovi kolega, niti kako bi ovakve vezbe trebalo da izgledaju...

+Quote Post
sanchezzo
poruka Nov 7 2006, 09:32
Poruka #8

Datum reg.: 7-September 06
Član broj: 6,206

johnny. biggrin.gif Meni ovo fakat izgleda kao studentski projekat studenta prve godine arhitekture, što on u biti i jeste! biggrin.gif Dakle, slažem se s tobom johnny., ovdje je itekako zastupljena arhy priča, ali daleko od toga da smo svi isti! tongue.gif biggrin.gif

Lucas, sulumper ti je dao dobar komentar! wink.gif

+Quote Post
Lucas
poruka Nov 9 2006, 15:33
Poruka #9

CITAT (A-en @ Nov 7 2006, 00:29) *
meni se ne svidja serif, inace...ali kapiram zasto si ga stavio...
1.mi je bolji ukomponovan, na dr imas previse detalja, mislim da ti ne trebaju te kose ivice...kao, i isto ponavljanje txta(zid)
sve zajedno...ok mi je...ipak ne znam kakvi su radovi kolega, niti kako bi ovakve vezbe trebalo da izgledaju...

ma kose ivice su namerno. drugi rad je ustvari unutrasnjost prvog... tako da su te kose ivice neophodne

+Quote Post
Lucas
poruka Nov 9 2006, 15:48
Poruka #10

CITAT
Meni ovo fakat izgleda kao studentski projekat studenta prve godine arhitekture, što on u biti i jeste!

on to nije, i malo si me uvredio komentarom. ja jesam student prve godine arhitekture ali sam se dosta bavio dizajnom, i kad mi napises ovako nesto bas mi i ne prija. pa ajde obrazlozi sta si hteo da kazes? sta je to u radu lose da bi bilo delo jednog dizajnera, a ne studenta arhitekture sa prve godine?!

inace ni ti nisi dizajner? pa mi je onda josh teze da shvatim sta si pokusao da kazes?!

a archy prica mora da bude zastupljena... kako bi inace prezentirao arhitektonski projekat? ne kapiram sta si tacno hteo da kazes? kako bi ti uradio, tj sta bi promenio da ne bude zastupljena archy prica? nemoj da mislis da se nesto ljutim, nego ne razumem sta hoces da kazes.

+Quote Post
sanchezzo
poruka Nov 10 2006, 09:16
Poruka #11

Datum reg.: 7-September 06
Član broj: 6,206

CITAT (Lucas @ Nov 9 2006, 15:48) *
ja jesam student prve godine arhitekture

"što on u biti i jeste" je akcenat na to da ti jesi student prve godine arhitekture i ne vidim razlog da se vrijeđaš. To što si student prve godine arhitekture ne znači da ovaj rad nije okej i da sam ja mislio nešto loše. Mislim da si me pogrešno shvatio. U biti sam se dosta nagledao radova studenata sa arhitekture u kojima je zastupljena archy priča i tvoj rad me podsjetio na neke od njih.

Ja se bavim grafičkim dizajnom, tačnije DTP-om i prelamam magazin o arhitekturi, građenju i kulturi življenja. Na poslu sam okružen arhitektama i odatle je moja povezanost sa arhitekturom!

Dalje, rekao sam i da ti je sulumper dao dobar komentar, a on je na samom početku svog komentara istakao kako prvom radu malo fali da bude vrh, što znaši da je dobar i da se i ja slažem s tim!

Nadam se da sam ti pojasnio svoj komentar i da si me sada shvatio!?

Izvini što sam te uvrijedio, stvarno mi nije bila namjera!

Pozdrav. wink.gif

+Quote Post
Lucas
poruka Nov 10 2006, 21:21
Poruka #12

jesi smile.gif

hm... koj casopis? ja sam sad u potrazi za nekim dobrim, pa me zato zanima...

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 18. September 2014 - 10:40

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.