Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

6 - broj stranica V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic

DIGITALNA ŠTAMPA, Kreativ počeo, sad nastavljamo

V
joes021
poruka Sep 25 2009, 21:34
Poruka #81

Grupa: Članovi
Datum reg.: 2-December 05
Član broj: 2,474

@ Yunior

Mislim da smo se mi malo i dopisivali, cak i da si mi preporucio da odem do coveka u Novom Sadu koji ima Riso masinu.

Riso ima par ogromnih problema ali svakako glavni problem je papir, odnosno nemogucnost stampanja na sjajnim papirima. Sve sto sam ja video bilo je bledo i isprano.

Riso je prakticki inkjet stampac koji radi kao geštetner s tim da papir mora biti NE sjajan (znam da ovo zvuci gadno ali ne mora biti mat pa sam zbog toga tako sklopio ovu recenicu).

Ako je u pitanju kolor knjiga prakticki mozes da zaboravis na ovu masinu jer nece biti dovoljan kvalitet a kalendari, cestitke, vizitke takodje odmah prekrizi.

S druge strane svi su mi potvrdili da je u crno beloj stampi masina vrlo dobra.

Tuzna istina se svodi na ovo:

treba da imate dobro razradjen posao pa vam ni jedna masina nece biti skupa a ako tek pocinjete ni najbolja masina vam nece garantovati posao. Usput 90% stampara u Srbiji je u velikim finansijskim problemima pa je to jos jedan razlog da pocetnici dobro razmisle i da se jos jedanput presaberu da li zele zivot pod stalnim presingom.
Go to the top of the page

+Quote Post
Avet
poruka Oct 14 2009, 11:48
Poruka #82

Datum reg.: 14-February 08
Član broj: 19,150

Da li neko ima iskustva sa digitalnim mašinama Calca? Konkretno me zanimaju modeli Calca A3 i Calca III A3+ Flatbed Printer.

http://www.flatbed-printers.com/flatbed_printers.html

+Quote Post
sitografista
poruka Oct 20 2009, 17:50
Poruka #83

Datum reg.: 15-June 07
Član broj: 11,494

Da li neko ima iskustva sa mašinom xerox work centre 7755. Kolega i ja smo ozbiljno zainteresovani za kupovinu pa nas zanimaju cene, serviseri i razlika između spomenute mašine i docu color 252. Svaka informacija nam je vrlo bitna.
Hvala.

+Quote Post
leSa
poruka Oct 21 2009, 14:07
Poruka #84

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 24-September 05
Član broj: 1,773

CITAT (sitografista @ Oct 20 2009, 18:50) *
Da li neko ima iskustva sa mašinom xerox work centre 7755. Kolega i ja smo ozbiljno zainteresovani za kupovinu pa nas zanimaju cene, serviseri i razlika između spomenute mašine i docu color 252. Svaka informacija nam je vrlo bitna.
Hvala.

Naslednik dvanestice. Otisak odlican verovatno najkvalitetnija masina u klasi. Cena i servis za zamisliti se... Ne znam sta da ti kazem, vidi da li negde mozes polovno da nabavis u inostranstvu. To bih ti savetovao pre nego da uletis sa AlfaDigitalom u ugovor.

Poz

+Quote Post
gervasius
poruka Oct 21 2009, 15:42
Poruka #85

Grupa: Urednici
Datum reg.: 27-February 06
Član broj: 3,548

CITAT (sitografista @ Oct 20 2009, 18:50) *
Hvala.

Mislim da je mehanika manje vise ista ili slicna, a najveca razlika je u tome sto dc 252 ima RIP, a workcentre nema sto ga svrstava u stampac.

+Quote Post
sitografista
poruka Oct 22 2009, 18:56
Poruka #86

Datum reg.: 15-June 07
Član broj: 11,494

Workcentre je fotokopir i koliko sam ja primetio fizički je identična mašina kao 252 samo bez RIP-a.
Nije mi jasno kolika je razlika u kvalitetu otiska, pa ako neko ima bilo kakvog iskustva bio bih mu zahvalan.

+Quote Post
Sticky2B
poruka Nov 2 2009, 15:05
Poruka #87

Datum reg.: 11-September 09
Član broj: 31,718

Zanima me da li neko ima iskustva sa mašinom Xante Ilumina 502? Ja je imam oko mesec dana, štampa je precizna, savršeno sve, ali ima jedna caka. Ljudi iz Beograda koji su nam je prodali su rekli da je kapacitet štampanja na A3 SRA3 Wide formatu full kolor 3500 tabaka... Mi smo uspeli da odštampamo oko 400 tabaka, i ceo set tonera se ispraznio. Koliko ja kontam, to nije normalno... Koja je onda svrha te mašine, ako toliko brzo boja nestane? Nije isplativo ni naplaćivati 250 dinara po tabaku, smo da bi se isplatio set tonera. A video sam da neke firme naplaćuju po tabaku oko 60 dinara. Nije valjda da se njima isplati tako. Zanima me da li je neko imao takvo iskustvo sa ovom mašinom, ili zna neku firmu koja radi na njoj, pa da mogu njih da kontaktiram?
Hvala.

+Quote Post
istankov
poruka Nov 2 2009, 18:01
Poruka #88

Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

Da bi bio siguran šta se dešava sa mašinom, kupi nove tonere i prati šta se štampa da bi dobio pravu info o potrošnji. Nije sve jedno da li štampaš tekst u boji ili dobro zasićenu i tamnu fotografiju. I definiši šta znači "full kolor"? Nekada davno dok sam se interesovao oko štampača, definicija potrošnje tonera, boje ... je bila: format papira (a4,a3...) pri 5% pokrivenosti. To je značilo da na formatu A4 od 0.06m2 imaš fleku površine 0.003m2

+Quote Post
freehand
poruka Nov 2 2009, 19:24
Poruka #89

Poznati podstrekač

Datum reg.: 5-March 05
Član broj: 339

Meni izgleda kao da je mašina došla sa nekim "inicijalnim" punjenjem tonera. Najbolje da se obratiš firmi od koje si mašinu nabavio, pretpostavljam da ćeš od njih kupovati i tonere i da će ti oni raditi i održavanje. Imao sam negde pdf-ove sa proračunom troškova na Ilumini, i sigurno nije u igri bio trošak od 2 eura po a3 otisku.

+Quote Post
mozes mislit
poruka Nov 6 2009, 10:55
Poruka #90

Datum reg.: 6-November 09
Član broj: 32,708

CITAT (joes021 @ Sep 25 2009, 21:34) *
treba da imate dobro razradjen posao pa vam ni jedna masina nece biti skupa a ako tek pocinjete ni najbolja masina vam nece garantovati posao. Usput 90% stampara u Srbiji je u velikim finansijskim problemima pa je to jos jedan razlog da pocetnici dobro razmisle i da se jos jedanput presaberu da li zele zivot pod stalnim presingom.

ako netko hoće da radi mora da ima i strojeve... to je tužna istina...

ako hoćeš nešto napraviti i biti konkurentan u cijeni onda je to to...

osobno imam Riso 5799 i na njemu vrtimo komplet kalendarije (dvobojne) s dva prolaska kroz stroj... na 100 gr offsetnom papiru..., dvobojne letke, kuverte i slične stvari koje on može podnijeti...

a za kolor već 3-4 godine imamo DC250, tj. to je prvi koji je došao u HR...

naravno tu je i Cobalt4 CTP, laserska graverka TROTEC, Roland SP540V, Azon Micro i još štošta...

Sve veže jedno drugo, a ako hoćete napraviti malu tiskaru onda morate imate i bigericu i perforirku (Magraf) i rezač - nož (Polar 76, 1990.) i zlatotisak i tvrdi uvez i plastifikaciju i hrpu toga...

A o banani, svud je to isto... i kod Vas u Srbiji i kod nas u Hrvatskoj (eto bio prošli tjedan u BG)...

+Quote Post
mozes mislit
poruka Nov 6 2009, 10:57
Poruka #91

Član broj: 32,708

CITAT (sitografista @ Oct 22 2009, 18:56) *
Workcentre je fotokopir i koliko sam ja primetio fizički je identična mašina kao 252 samo bez RIP-a.
Nije mi jasno kolika je razlika u kvalitetu otiska, pa ako neko ima bilo kakvog iskustva bio bih mu zahvalan.

RIP ti i je u biti to što svaki stroj odvaja od kopirke do tiskarskog... on sve pretvara i obrađuje.

I zato DC252 s ripom je idealan digitalnotiskarski stroj za male naklade...

+Quote Post
nemanjadm
poruka Nov 9 2009, 16:37
Poruka #92

Datum reg.: 9-November 09
Član broj: 32,770

Kupio bih xerox dc 12 i nudi mi se sa razlicitim vrstama ripova x12, xp12, ex12 ili splash pa me interusuje koja je razlika izmedju njih i koji je najbolji ya dc 12!
Hvala unapred

+Quote Post
Klik-Klak
poruka Nov 16 2009, 01:57
Poruka #93

Član broj: 32,705

CITAT (mozes mislit @ Nov 6 2009, 10:55) *
...

naravno tu je i Cobalt4 CTP, laserska graverka TROTEC, Roland SP540V, Azon Micro i još štošta...

Mozes mislit priznaj da nije usluge na CTP-u, male bi koristi bile od DC-a.

Po meni oni bi prvo trebali da krenu s poslom tako sto bi to odradjivali kod nekog ko ima dobre sprave (HP INDIGO) i videli koliki obim posla mogu ostvariti.
To sto bi placali usluzno bilo bi mnogo jeftinije nego da uloze u nepoznat posao.
Nakon toga ce verovatno doci do zakljucka da ce novcem koji imaju pre napraviti jos novca na greb-greb karticama nego li investicijom u te "Pekare" smile.gif

+Quote Post
yunior
poruka Dec 5 2009, 00:24
Poruka #94

Datum reg.: 25-May 08
Član broj: 21,460

Joes 021

Joes druže ti si jedini izgleda ukapirao o čemu je reč. Samo da dodam jednu primedbu, RISO HC 5500 nije pravljen da radi kolore na kartonima i premaznim papirima kao Xerox, Canon,HP, Minolta i sl. već da izuzetnom brzinom i jako niskom cenom radiš knjižni blok, koverat, NCR, memorandume i sl. Namera firme je bila da ne ulaze u trku sa konkurencijom već da pokriju segment digitalne štampe koji do sada nije bio pokriven.
Stoga je zaključak da ako neko hoće da ima malu digitalnu štampariju sa dva-tri zaposlena rešenje je RISO HC5500, RISO EZ 570 c/b, i npr. Minolta. Tada možeš kao ovaj tip iz NS-a da radiš knjigu (za mene je rađena) za medicinski fakultet str.512, format A-4, tiraž 115kom. Knjigu sam dao na štampu uveče oko 22h dobio gotovu sledećeg dana oko 19:30h na fakultetu odlepili sa cenom i brzinom a tu smo dobri i on i ja. Tako da već posle nove godine uzimam HC5500.

Veliki pozdrav
Yunior

+Quote Post
Bobby.MNE
poruka Dec 8 2009, 21:21
Poruka #95

Datum reg.: 10-March 07
Član broj: 9,621

Dakle upravo veceras mi je stigla druga digitalna masina Xerox 250. Vec imam DC 12 sa kojom sam zadovoljan, uz male nedostatke koji su podnosljivi. 250 icu sam povoljno uyeo, i nadam se da cu sa njom povecati kapacitete i mogucnosti moje male stamparije....nadam se da neko moye da mi da neki savjet ili sugestiju oko 250 tice...

+Quote Post
gervasius
poruka Dec 8 2009, 21:37
Poruka #96

Neznam, kakav savet ti treba u vezi mašine. Ona je brža, ima bolji otisak, manje margine i bolje pasuju prednja i zadnja strana u odnosu na DC12...

+Quote Post
Bobby.MNE
poruka Dec 19 2009, 21:50
Poruka #97

Posto sam dobio DC 250 odma sam je bacio u vatru, novogodisnju, naravno.
Elem, nesto mi je cudno.Stampao sam kalendar koji je full color, skoro 70% pokrivenost sa kolorno jakim fotografijama i pozadinom koja je 80 % crna. Radi se o tirazu od 2600 tabaka 33x48 cm na 170 gr papiru. Naime set tonera sam zamijenio, stari su bili na izdisaju, i prije kraja stampe sam ponovo zamijenio zutu, magentu i jednu crnu. Da li je to normalna potrosnja, ili je masina nesto pobudalila.
Dobio sam informaciju da sa setom tonera mogu izvuci izmedju 5000 - 8000 33x48 cm formata ali nisam uspio ni 2000+. Znam da se sva potrosnja mjeri na nekoj znatno manjoj pokrivenosti ali mi je bilo cudno da moram na tiraz od 2600 tabaka da mijenjam tonere maltene 2 puta...

Ima li neko iskustva sa tim i da li ima neki "trik" obzirom da sam masinu uzeo van PRESKUPOG ugovora i sam nabavljam tonere i rezervne djelove.

+Quote Post
gervasius
poruka Dec 21 2009, 13:42
Poruka #98

Ja sam ranije radio na nešto većim i starije generacije Xerox mašinama, pa nemogu da ti dam baš tačne informacije. Koliko se sećam toneri su deklarisani na 5% pokrivenosti, što je naravno malo. Ceo princip rada sa njihovim mašinama napravljen tako da si prinuđen da radiš preko ugovora. Postoji gomila delova koji imaju relativno kratak vek trajanja, toneri se brzo troše, tako da hteo ili ne, serviseri će ti često dolaziti i to debelo naplatiti. Mislim da ako imaš stalnog posla bolje da prihvatiš ugovor jer ne verujem da ćeš ovako jeftinije proći.
Što se tiče trika za smanjenje potrošnje boje, postoji opcija INK SAVING na CREO RIPovima, gde rip menja određeni deo sive iz kolora sivom iz crne. Na ovaj način možeš smanjiti malo potrošnju boje, ali može i da se smanji nivo kvaliteta štampe, ako odabereš maksimalnu vrednost uštede. Ako ti radiš pripremu i ako ne koristiš neki profil od te mašine, onda u fotošopu možeš fotografije da konvertuješ u ISO Coated v2 300%, koji možeš skinuti na www.eci.org. On u ofsetu služi za smanjenje ukupne potrošnje boje bez gubitka kvaliteta.

+Quote Post
ZMAJ COLOR
poruka Jan 27 2010, 00:10
Poruka #99

Datum reg.: 2-November 09
Član broj: 32,614

Bobby

Gde i po kojoj ceni nabavljas tonere za DC250 i koliko te onda zapravo kosta full kolor otsak. mislim da je to realno stanje otisaka za neku fleku. nisam siguran da varijante na ripu mogu nesto puno da ustede.
A ono opet znam da je cena otiska u ugovoru ( doduse za Xerox 252 ) oko 0.10 - 0.13 eurica za taj najveci format ( toner-koliko god da treba, svi delovi-koliko god, bubnjevi-koliko god, serviser koliko god, elektronika, ma prakticno sve). meni to u srb ne deluje preskupo, a tek kod vas u MNE ako to znaci da si u crnoj gori, ako tamo ima neki servis koji to moze da ispostuje.
Kakav ti je utisak sada posle nekog vremena, posto vidim na postu da masin u imas dva meseca.

+Quote Post
Bobby.MNE
poruka Jan 28 2010, 20:42
Poruka #100

CITAT (ZMAJ COLOR @ Jan 27 2010, 00:10) *
Bobby

Gde i po kojoj ceni nabavljas tonere za DC250 i koliko te onda zapravo kosta full kolor otsak. mislim da je to realno stanje otisaka za neku fleku. nisam siguran da varijante na ripu mogu nesto puno da ustede.
A ono opet znam da je cena otiska u ugovoru ( doduse za Xerox 252 ) oko 0.10 - 0.13 eurica za taj najveci format ( toner-koliko god da treba, svi delovi-koliko god, bubnjevi-koliko god, serviser koliko god, elektronika, ma prakticno sve). meni to u srb ne deluje preskupo, a tek kod vas u MNE ako to znaci da si u crnoj gori, ako tamo ima neki servis koji to moze da ispostuje.
Kakav ti je utisak sada posle nekog vremena, posto vidim na postu da masin u imas dva meseca.

Cijena za 252 u MNE (Crna Gora) ide od nekih 0,15 eur do 0,13 eur za maximalni format. Naravno plus PDV od 17%. Tonere nabavljam od momka iz Cacka mogu ti poslati br tel ako si yainteresovan. Sto se tice kolornog profila koji mi je preporucio Gervasius u gornjem postu on stvarno iygleda radi mada nisam nesto mnogo obrnuo otisaka da bih bio s100% siguran. Kvalitet stampe se nije iymijenio na lose ali ni na bolje. Otisak je standardan. Zadovoljan sam sa masinom, kako radi. Najvise sam zadovoljan sa cinjenicom da sada iskljucivo koristim rezani papir (rizme koje rezem na 33x48 cm), sto taj papir super ide i sto je najbitnije jeftiniji je od risova u pola (bar sto se tice cijena kod nas).
rezime, nisam se pokajao sto sam izasao iz Xerox ugovora i sam poceo da nabavljam tonere i djelove. Matematika je jasna samo za decembar mjesec novogodisnje frke na papir i djelove sam ustedio oko 800 eur u odnosu na ono koliko bih platio po ugovoru i da sam kupovao risovani papir.

+Quote Post

6 - broj stranica V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 18. September 2014 - 22:44

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.