Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V  < 1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic

Canon 20D problem, škloca ko lud

V
Photodjo
poruka Jun 19 2007, 09:02
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 15-June 05
Član broj: 952

CITAT (KinteC @ Jun 18 2007, 19:17) *
Koliko fuji s9600 moze da izdrzi...? Planiram da ga njakam do kraja ove godine...ali od januara do sad vec ima oko 17000 unsure.gif

nemoj da brines,ne-Dslr aparati nemaju mehanicki zatvarac vec elektronski (znaci to je u principu "reset senzora") pa nema sta da crkne.
Go to the top of the page

+Quote Post
Asian
poruka Jun 19 2007, 09:08
Poruka #22

Datum reg.: 28-June 05
Član broj: 1,082

Mom drugaru preko bare je crkao 20D posle 180.000 tako da ne bi trebalo da brinete... Epilog: opravio ga i nastavio u istom ritmu, inače je fashion fotograf wink.gif

+Quote Post
Darkves
poruka Jun 19 2007, 13:25
Poruka #23

Datum reg.: 14-October 06
Član broj: 6,765

Eh, evo dobio sam predračun pa je interesantno da vidite pošto su materijal i ruke smile.gif

Pozdrav,

+Quote Post
nidza
poruka Jun 19 2007, 14:53
Poruka #24

Datum reg.: 18-August 05
Član broj: 1,469

Sto evrića za ruke. 'ebiga, verovatno pipav i dugotrajan pos'o... Je'l daju garanciju na shutter?

+Quote Post
Master of disast...
poruka Jun 19 2007, 15:39
Poruka #25

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 29-September 05
Član broj: 1,823

U tom kompletu bi trebalo da ti promene i mikroprekidac za okidanje, jer i on ode istovremeno.
Ja sam isterao 70 000 snimaka sa jednom zavesicom.

+Quote Post
Cryptic
poruka Jun 19 2007, 17:35
Poruka #26

Datum reg.: 23-February 07
Član broj: 9,367

Inace, koliko sam ja video svojevremeno kada sam se interesovao, na stranim forumima kada neko pozeli da pomene shutter life prvo se izvinjava u 7 redova pa onda pocne... Znaju se neke okvirne cifre za svaki aparat (i naravno rastu sa cenom samog tela), nekome traje krace, nekome traje duze, jedni vicu: aaaa crklo mi na 11 hiljada, drugi ga domah poklopi sa: uuuu brate, ja ispucao 200 soma i jos mi radi i tako... Igre bez granica...

+Quote Post
SpinneR.sr
poruka Jun 19 2007, 23:08
Poruka #27

dark Sith

Grupa: VIP
Datum reg.: 17-January 05
Član broj: 19

Mislim da se nakon 100K okidanja cifra od 150e na servis aparata može nazvati smešnom.

+Quote Post
istankov
poruka Jun 20 2007, 09:18
Poruka #28

Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

može se nazvati smešnom ako taj servis omogući bar 1/3 prethodnog broja škljocanja...

Cifra nije nenormalna, ali je za naše uslove prilična. Druga priča je što se plaća znanje a ne materijal i to cenim.

+Quote Post
vlada_kos
poruka Jun 20 2007, 09:41
Poruka #29

Datum reg.: 26-February 07
Član broj: 9,421

CITAT (istankov @ Jun 20 2007, 10:18) *
Druga priča je što se plaća znanje a ne materijal i to cenim.

Bilo bi lepo da se placa znanje, samo je pitanje kolika je mesecna plata tog servisera znalca. Sve mi se cini da je gazda taj koji sa mnogo manje znanja ubira kajmak, kao i svuda uostalom. Treba to znanje i organizovati, a oni koji imaju para nekako to najbolje i umeju.

+Quote Post
DuxX
poruka Jun 20 2007, 10:13
Poruka #30

Datum reg.: 4-September 06
Član broj: 6,143

CITAT (SpinneR.sr @ Jun 20 2007, 00:08) *
Mislim da se nakon 100K okidanja cifra od 150e na servis aparata može nazvati smešnom.

Ne mogu se baš složiti sa ovim.
Ako uzmemo u obzir da jedan prosečni korisnik "ispali" oko 20.000 slika godišnje to znači da će okidač da rikne negde u 5-oj godini. Posle 5 godina korišćenja aparat koji koristi vredeće manje od 400 eur, a to znači da će za promenu jebenog okidača koji realno ne sme da košta viče od 20 eur da pukne skoro pola vrednosti svog aparata.
Ovo pod uslovom da uzimamo u obzir tela kao što su 20D koja su skuplja i kvalitetnija gde okidač može da traje toliko. Ako posmatramo 350D npr. onda je matematika još crnja i gora.
Ovakve cene servisa u ovoj zemlji mogu da budu prihvatljive jedino za svadbare koji tih 150 eur "ubiju" na jednoj tezgi.

Neko je pomenuo da mu je ok što se u ovom slučaju znanje plaća. Za svaki posao drage kolege potrebno je neko znanje. U mom poslu se moraju uložiti ogromne pare da bi se pored svog znanja moglo zaraditi 10%. Na zapadu ljudi rade za 3%, a ovde servis uzima 500% !!! Ako vi smatrate da je to normalno onda neka tako i bude ali mislim da je realnost sasvim drugačija. Mislim da to stvarno nema smisla. Takođe mislim da ovde znanje ima mngo manje udela nego pozicija. Pozicija je ta koja pravi cenu. Oni su jedini ovlašćen servis i sad cepaju kako im se hoće.
Mogli su kolegi Darku naplatiti i 300 eur. Šta će čovek, verujem da bi platio i toliko da ne baci aparat u kantu.

+Quote Post
Abdee
poruka Jun 20 2007, 10:18
Poruka #31

Duhovni vođa

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 16-January 05
Član broj: 13

Duxx, ne radi se o okidacu vec o zatvaracu smile.gif A to je malo zajebatija stvar koji nije bas lako promenuti...

+Quote Post
DuxX
poruka Jun 20 2007, 10:30
Poruka #32

Nemojmo donositi ishitrene zaključke.

Ja sam do sada tj. za nekih 8 meseci koliko sam ovde video nekoliko slučajeva kvarova na Canon i Nikon sistemima što uopšte nije puno obzirom da 99% dslr tržišta u našoj zemlji čine upravo ova dva sistema. Stvarno bih voleo da vidim koliko je (%) korisnika Sony-ja, Pentaxa, Fuji-ja i Olympus-a koji se mogu pohvaliti da im je okidač ili generalno aparat prešišao 60.000 okidanja bez kvara.
Koliko je zapravo ovde uopšte i korisnika koji su opalili više od 60.000 snimaka, a da ne koriste C/N? Eto baš bih voleo da se jave.

Pozdrav.

+Quote Post
istankov
poruka Jun 20 2007, 10:58
Poruka #33

Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

dvaprsta dignuta u vis. S tim da je mojom greškom aparat opičio na mermer sa visine od 1,2 metra i otkačio podizač ogledala. Nikon D70, servis oko 100€

+Quote Post
DuxX
poruka Jun 20 2007, 11:14
Poruka #34

CITAT (Abdee @ Jun 20 2007, 11:18) *
Duxx, ne radi se o okidacu vec o zatvaracu smile.gif A to je malo zajebatija stvar koji nije bas lako promenuti...

Dragi Abdee, ako sam dobro razumeo Darka u pitanju je shutter mehanizam u koji verovatno ulazi i zatvarač ali ja to skraćeno po srpski nazvah - okidač wink.gif ali šta je danas zapravo lako? Nisam stručnjak za servisiranje niti se u to razumem ali samo gledam odnos između troška i zarade i mislim da nigde i ni na jednom poslu nema zarade x5 osim u ovom.
Evo moj drugar ima servis za ugradnju auto alarma. Šta misliš dal je teže njemu da raspakuje danas ceo auto, provuče žice kroz instalaciju, ugradi alarm i poveže ga sa centralnom i ponovo spakuje sve to, ili pomenutom serviseru da zameni zatvarač? Taj drugar ima zaradu na ugradnji oko 40 do 60 eur, a drnda se pola dana ponekad i ceo dan. Taj drugar je takođe u potreban repromaterijal uložio 200-250 eur koliko košta solidan alarm u nabavci, a ovaj je uložio 30 eur ako je i toliko.
E ali alarm servisa ima koliko hoćeš, a Canon ovlašćenih samo jedan pa onda izbora nema. Ili da platimo ili kanta!
Mom prijatelju se pokvario mehanizam za uvlačenje objektiva na A640. Tražili su mu ako se dobro sećam 120 eur za popravku, a taj aparat nov toliko košta! smile.gif Monstruozno!

Međutim ok, ne vredi sad žaliti se jer to ništa ne menja. sad.gif Idemo dalje. smile.gif

Na kraju mislim da uopšte nebi bila loša ideja ako bi Axel mogao za buduće kupovine da ponudi varijantu sa extended garancijom koju bi većina nas verujem vrlo rado prihvatila obzirom na servisne troškove koje kasnije imamo ovde.

+Quote Post
Abdee
poruka Jun 20 2007, 11:53
Poruka #35

Duhovni vođa

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 16-January 05
Član broj: 13

CITAT
Dragi Abdee, ako sam dobro razumeo Darka u pitanju je shutter mehanizam u koji verovatno ulazi i zatvarač ali ja to skraćeno po srpski nazvah - okidač

Shutter znaci zatvarac i to ti je ono sto pokaze senzoru svetlost dana posto se podigne ogledalce. U pitanju je slozen elektromehanicki sklop cija zamena podrazumeva mnogo posla.

Cena koju traze je realna ali je najveci problem u tome sto bi svi da se jebu a da im ne udje tj. da skljocaju a da to ne kosta. Isto se desava i kada neko kupi u nekoj truloj kapitalistickoj zemlji zakljucan mobilni od 400+ evara a posle mu puno da da 60 za otkljucavanje...

BG elektronik nije jedini servis koji to moze da uradi tj. koliko znam Guru rece da to moze da se resi i u Fuji servisu u Zetskoj 11...

Za kraj cu samo da citiram jednog petogodisnjaka:

"Hobi je ono besplatno sto puno kosta..."

+Quote Post
Darkves
poruka Jun 20 2007, 14:25
Poruka #36

Datum reg.: 14-October 06
Član broj: 6,765

^^ Samo opušteno ljudi, svi navijamo za isti klub.
Duško je imao dosta iskustava sa majstorima pa se nakupilo. Ja ga potpuno razumem, i ja organski ne podnosim loše majstore. I iz iskustva ne delim majstore na skupe i jeftine već na dobre i loše. Jer jeftin majstor može mnogo skupo da košta. Šta ćeš Duxx, usluge su uvek bile majka.

Bio sam u servisu, podigao aparat. Pitao sam koliko je ispucao, ali serviser kaže da nije mogao da iščita jer je zatvarač polomljen. Kaže da nije mnogo opalio, e sad, šta je za njega malo a šta mnogo to neznam jer nisam direktno sa njim razgovarao. Mada za te pare baš i mogu da me udostoje 5 minuta razgovora sa serviserom. Znači ostaje kalkulacija na nešto manje od 60 000. Osim zatvarača nije ništa drugo menjano (što kaže Master - mikroprekidač) jer verovatno serviser nije smatrao da treba, pošto ceni da je malo opalio.
Edit: - garancija na zamenjeni deo je 3 meseca ---

I da, na povratku iz servisa dobih SMS poruku od njih da mi je aparat popravljen i da imam rok od 3 dana da ga podignem. smile.gif
I da, ovaj hobi je jako skup znam to odavno je sam ja u stvari povratnik u fotografiju. Ranije sam digao ruke kad sam skapirao da je to jako skupo i da ja to ne mogu da finansiram.
Hvala vama dobri ljudi što ste bili uz mene u ovom teškom trenutku smile.gif
Odoh ja da se okrenem tri puta oko sebe, kucnem o drvo, zapljunem i uradim ostale vradžbine i magije, pa da nastavim da fotkam.

Puno pozdrava,

+Quote Post
vlada_kos
poruka Jun 20 2007, 15:02
Poruka #37

Datum reg.: 26-February 07
Član broj: 9,421

Srecno ti bilo a sve lose stvari neka ostanu iza nas.

+Quote Post
guru
poruka Jun 20 2007, 16:18
Poruka #38

Datum reg.: 7-April 05
Član broj: 467

150e za shutter ? smile.gif Zar to ne koshta 70ak evra u servisu u Zetskoj ? (ja sam platio 55e pre godinu i po dana na 300D).

+Quote Post
kizo
poruka Jun 20 2007, 16:41
Poruka #39

Datum reg.: 15-February 05
Član broj: 280

CITAT (guru @ Jun 20 2007, 17:18) *
150e za shutter ? smile.gif Zar to ne koshta 70ak evra u servisu u Zetskoj ? (ja sam platio 55e pre godinu i po dana na 300D).

evo ga Guru u pravom trenutku da doda malo soli na ranu laugh.gif laugh.gif laugh.gif

NHF wink.gif

+Quote Post
NShappy
poruka Jun 20 2007, 17:46
Poruka #40

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 725

Ne znam šta se neko toliko čude ovde. Servisi su na trulom zapadu još skuplji nego kod nas. I to mnogo skuplji.

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3 >
Closed TopicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 23. October 2017 - 01:40

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.