Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

42 - broj stranica V  « < 40 41 42  
Reply to this topicStart new topic

PayPal i Srbija, Pisite ovdje sve novosti vezano za PayPal u Srbiji...

V
pebas
poruka Mar 31 2016, 07:38
Poruka #821

Grupa: Članovi
Datum reg.: 30-March 09
Član broj: 28,933

CITAT
Moze li mi neko objasniti kratko i jasno. Moze li se primiti novac preko Paypala u Srbiji ili je moguce samo placati? Hvala unapred.

Moze sve sto ti padne na pamet sa PayPal-om u srbiji, da imas Business account, da saljes novac, da primas novac, da napravis e-commerce website i da prodajes proizvode, da primas donacije...

Znaci bukvalno sa PayPal-om sve mozes.

Eto. smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Darko A.
poruka Mar 31 2016, 08:48
Poruka #822

Datum reg.: 10-December 12
Član broj: 49,161

Bolje izdvoj pola sata i pročitaj lepo celu temu, da ne budeš doveden u zabludu sa instant odgovorima.

Za rezidente iz Sbije PayPal nije sredstvo plaćanja u Srbiji wink.gif

Ostalo, kao što je pebas rekao, samo da ne shvatiš pogrešno.

+Quote Post
Grimbot
poruka Jul 11 2016, 15:17
Poruka #823

Datum reg.: 26-November 07
Član broj: 17,318

Mozda ovo konacno razjasni frku oko poreza. (Odgovor je od Western Uniona, al' to nije bitno posto svaki servis podleze istim zakonima):

+Quote Post
Dare
poruka Jul 12 2016, 11:12
Poruka #824

Datum reg.: 5-April 05
Član broj: 462

@Grimbot Pretpostavljam da je posiljalac fizicko lice, zato je ovakav odgovor. Za sve posiljke od pravnih lica, porez bi trebalo prijaviti i platiti, koliko znam 20%.

+Quote Post
SreckoM
poruka Jul 13 2016, 12:01
Poruka #825

Datum reg.: 21-May 06
Član broj: 4,714

Upravo to. Zato je bitno i ko ti salje novac.
Evo ti zakon ovde i procitaj sta su ti obaveze. Sutra kad ti zakaci poreska nece ti WU placati kazn, kamate i advokata.
Link

+Quote Post
jovbranko
poruka Aug 17 2017, 22:17
Poruka #826

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Ne mogu da uploadujem novac na PP account. U Help-u kaže da to nije moguće sa kartice već samo sa bankovnog računa. Kad odem da registrujem bankovni račun daje mi samo mogućnost za rezidente amerike. Inače, pre par dana sam podigao 150 eura na Raiff Viza Virtuon karticu bez problema, i još uvek imam link Withdraw funds, ali Add funds nemam. Zna li neko o čemu se radi?

Pozdrav.

+Quote Post
alekba
poruka Oct 4 2017, 08:38
Poruka #827

Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

Naterao sam klinca da otvori Pay Pall, ( i za moje potrebe... mrzi me da se smaram po bankama.....)
Hteo sam da to uradimo zajedno, kod mene, da instaliram Ubuntu za svaki slucaj, da se raspitam pre toga... da citam sta pise na Pej Pal sajtu tongue.gif
No on je odlucio da to sam uradi, a posto se u sve to razume ko Marica u kriv.... Sad moram da se raspitujem.
Citao sam ranije da je za aktivaciju potrebno da prvo uplati nekih 2-3 $ koje pej pal povuce pa vrati.. zbog provere sistema.
Da li je to jos uvek potrebno i koja je nova procedura?

Pride jeli moguce kupovati na Amazonu preko pej pala ili se koristi internet kartica?

+Quote Post
Benzin
poruka Oct 6 2017, 13:22
Poruka #828

Datum reg.: 24-December 07
Član broj: 18,126

CITAT (alekba @ Oct 4 2017, 09:38) *
Naterao sam klinca da otvori Pay Pall, ( i za moje potrebe... mrzi me da se smaram po bankama.....)
Hteo sam da to uradimo zajedno, kod mene, da instaliram Ubuntu za svaki slucaj, da se raspitam pre toga... da citam sta pise na Pej Pal sajtu tongue.gif
No on je odlucio da to sam uradi, a posto se u sve to razume ko Marica u kriv.... Sad moram da se raspitujem.
Citao sam ranije da je za aktivaciju potrebno da prvo uplati nekih 2-3 $ koje pej pal povuce pa vrati.. zbog provere sistema.
Da li je to jos uvek potrebno i koja je nova procedura?

Pride jeli moguce kupovati na Amazonu preko pej pala ili se koristi internet kartica?

Dobro si pročitao... mislim da je 2 $ pa ti to vrate... mana Pay-Pal-a je što zahtjevaju "pravu pravcatu" kreditnu karticu... ništa debitne, internet, 'vake-'nake, kombinacije (tj. treba ti stabilan posao sa redovnim prilivom sredstava u tvojoj banci, da bi ti oni dali kreditnu, pošto je i to jelte vrsta kredita)... mislim da Pay-Pal funkcioniše i u paklu/hadu.... na Amazonu 100% samo pazi se cijena dostave tu odraše i naših carina... bar ovdje u Bosni je tako sve preko 100 maraka iliti 50 eura se carini + pdv, cirka 30%+ na cijenu artikla (porez na porez nigdje na svijetu ali jbg - posebna tema) mada ti ta cifra od 50 eura ništa ne znači... praksa je kako je carinik nasađen tog jutra i kako mu se digne... ako se odlučiš za dvosmjernu opciju tj. da i tebi neko može da plati nešto preko njih isplate su prvog u mjesecu... bar je tako bilo možda se to promijenilo mada ne vjerujem... dakle situacija kad si kokuz a uplata legla petog u mjesecu - moraš čekati prvi... dok se oni izigraju sa tvojim parama, a ti pasi travu u međuvremenu... biggrin.gif wink.gif

+Quote Post
alekba
poruka Oct 6 2017, 17:53
Poruka #829

Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

Hvala... uf.. klinac je izvadio Internet karticu i nju vezao na Pay Pall.... uf, uf......

Za postarinu... tu nista ne mogu, a za carinu znam... radio nekad davno u spediciji... pusti ih.... Sa obzirom da je to sve sica, umketnicki materijal, cetkice, ko zna... ako mu se digne moze i da ih "digne"... video sam kada je ljudima iz carinskog magacina nestao ceo kontejner... unutra bila sica... ogromantni televizor, Hi-Fi, bela teknika i slicne sitnice... ma stavis u dzepic od kosulje i izneses. A za knjige i slicno znam da je :nestajalo: u magli & memli... jos te teraju da platis, a robe NEEMAAA...

Da, porez na poreza porez...... ma ko hebe ustav, kod nas je tumacenje amandmana na dodatak nelegalnog zakona jaci od ustrava i brana biggrin.gif

+Quote Post
nesa-seve
poruka Oct 13 2017, 13:18
Poruka #830

Datum reg.: 9-March 11
Član broj: 42,588

Vec par dana pokušavam nesto da kupim sa ebaya, a da platim preko paypala , nece . Kad oznaci opciju za placanje preko paypala on krene da se poveze na paypal i ne uspe. Poslednji put sam kupio u junu i sve bilo ok. Imam internet karticu u intezi vec par godina. Da li je neko imao sličnih problema. Hvala

+Quote Post
Darko A.
poruka Oct 13 2017, 14:02
Poruka #831

Datum reg.: 10-December 12
Član broj: 49,161

Proguglaj vesti od pre par dana, izgleda da su blokrali Srbiju iz nekog razloga, ako staviš drugu državu onda radi. Ili probaj direktno plaćanje preko banke/kartice.

+Quote Post
nesa-seve
poruka Oct 13 2017, 14:22
Poruka #832

Hvala Darko, upravo sam tako i paltio. I posle mi dođe porka od paypala da sigurno kupujem preko njih i da otvorim nalog. Zbunjujuce skroz. Valjda ce neto rešiti. Hvala, bitno da nešto nisam propustio da ažuriram. Pozz

+Quote Post
1odKolega
poruka Oct 13 2017, 18:10
Poruka #833

Datum reg.: 1-July 12
Član broj: 48,026

Ni meni nece da se loguje na pp iz browsera ali kao sto je neko pisao na drugom forumu, ubacis preko kompa u korpu sta te zanima pa odes preko aplikacije na tel da platis i tamo se logujes na pp bez problema, upravo pazario neke gluposti, radi bez problema.

+Quote Post
nesa-seve
poruka Oct 13 2017, 22:12
Poruka #834

Zanimljivo rešenje , hvala na predlogu smile.gif

+Quote Post

42 - broj stranica V  « < 40 41 42
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Wednesday 18. October 2017 - 23:12

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.