Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Moj portfolio, PORTFOLIO - Logo

V
Gaara
poruka Jan 6 2017, 15:54
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 27-September 16
Član broj: 55,550

Cao jos jednom svima. Zanima me vase misljenje o mom portfolio. Portfolio je sastavljen od logoa i namenjen je za posao koji su mi ponudili koji se odnosi samo na logo dizajnera. Molim vas da date iskrene odgovore i ocenite moj rad. Znaci, budite sto precizniji i suroviji slobodno. Znacice mi.

http://gaarasub.daportfolio.com/gallery/957641#6
Go to the top of the page

+Quote Post
jovbranko
poruka Jan 7 2017, 15:37
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Najprecizniji odgovor nije moguće dati nikakav valjan komentar. Zašto? Nemamo nikakve informacije o logoima koje si okačio, ni ko su klijenti, da li su imali neke zahteve, koji su rokovi i sl. Ovo što si ti uradio je školski primer kako portfolio ne treba da izgleda.

Pozdrav.

+Quote Post
Saleee2008
poruka Jan 7 2017, 17:01
Poruka #3

Datum reg.: 18-February 09
Član broj: 27,812

A ovo je random primer kako bi portfolio trebao da izgleda.

http://seanhalpin.io/

btw 2017-ta je.Responsive je uveliko postao "Must have" happy.gif

+Quote Post
Gaara
poruka Jan 7 2017, 17:19
Poruka #4

CITAT (jovbranko @ Jan 7 2017, 16:37) *
Najprecizniji odgovor nije moguće dati nikakav valjan komentar. Zašto? Nemamo nikakve informacije o logoima koje si okačio, ni ko su klijenti, da li su imali neke zahteve, koji su rokovi i sl. Ovo što si ti uradio je školski primer kako portfolio ne treba da izgleda.

Pozdrav.

Da li bi bilo bolje kada bi okacio sve vezane informacije za klijente koji su zahtevali radove? Ili, prosto uputio link ka konkursima gde su radovi postavljeni?

+Quote Post
Gaara
poruka Jan 7 2017, 17:27
Poruka #5

Hvala. Nemam ni jedan osvojen konkurs. Prakticno sam nov u svemu, jer aktivnije ucim vec dva meseca. Ja se asociram na logo dizajn. Mada, planiram da se malo vise bacim i na ostalo. Jedno pitanje, sta u slucaju da nisam ucestvovao na konkursima, kako tada napraviti portfolio? Recimo, da li je ispravno sebi zadati zadatak ili otici na freelancer i tamo naci nesto i na osnovu toga napraviti dizajn. Da li je u tom slucaju ispravno opisati za sta sam pravio, odnosno cemu je namenjen taj dizajn?

+Quote Post
jovbranko
poruka Jan 7 2017, 19:37
Poruka #6

@Saleee2008
Random, responsive, must have... Vidi se da si iskusan u ovom polju. Ne samo to, moraš da znaš da hendluješ klijente i da se networkuješ. Piješ samo botlovanu vodu?

@Gaara
Nema potrebe da daješ link do oglasa, pogotovo što se oglasi pre ili kasnije povlače, tako da link neće voditi nikuda. Od informacija bi trebalo da staviš: ko je klijet, koji su zahtevi koje si morao da ispoštuješ i za koje vreme si uradio svoj predlog. Nije loše da staviš i kratko objašnjenje u jednoj-dve rečenice, šta ti je bila ideja vodilja prilikom izrade svakog rešenja.

Pozdrav.

+Quote Post
Gaara
poruka Jan 7 2017, 20:31
Poruka #7

CITAT (jovbranko @ Jan 7 2017, 20:37) *
@Saleee2008
Random, responsive, must have... Vidi se da si iskusan u ovom polju. Ne samo to, moraš da znaš da hendluješ klijente i da se networkuješ. Piješ samo botlovanu vodu?

@Gaara
Nema potrebe da daješ link do oglasa, pogotovo što se oglasi pre ili kasnije povlače, tako da link neće voditi nikuda. Od informacija bi trebalo da staviš: ko je klijet, koji su zahtevi koje si morao da ispoštuješ i za koje vreme si uradio svoj predlog. Nije loše da staviš i kratko objašnjenje u jednoj-dve rečenice, šta ti je bila ideja vodilja prilikom izrade svakog rešenja.

Pozdrav.

Hvala na savetu.

+Quote Post
Saleee2008
poruka Jan 8 2017, 18:03
Poruka #8

CITAT (jovbranko @ Jan 7 2017, 19:37) *
@Saleee2008

Ja se izvinjavam svo nasem srBskom rodu zbog uzimanja reci naseg nam neprijatelja za vjek i vjekov.Al' ja volem da turim tujkoju rec od ovije Englezi,eto bas volem pa da ga ebes. cool.gif

+Quote Post
jovbranko
poruka Jan 8 2017, 20:56
Poruka #9

Još kad bi imao i gde da turiš te reči, tj. u prevodu, još kad bi imao i šta pametno da kažeš... Ili da ti nacrtam, pošto je dizajnerima lakše kad se nešto nacrta...

Logo dizajneru daješ portfolio web dizajnera, koji je, pritom, potpuno omašio kako portfolio treba da izgleda, i pričaš o responsive dizajnu...

Šta nije uredu sa linkom koji si dao? Dečko čiji je sajt u pitanju, u svom portfoliu ima ne-zna-se-koliko linkova ka dribble-u. To je primer portfolia? Jesi li ti uopšte i pogledao njegov "portfolio", pre nego što si dao link?

Čak i da je njegov portfolio OK, zašto ga nije trebalo preporučiti jednom logo dizajneru?
Zato što je primarna namena većine logoa štampa a ne web. Štampa na različitim podlogama (papiru, tekstilu, PVC ambalaži, vozilima...), sa zlatnom, srebrnom, UV lakom, blindrukom i sl. Logo se često veze na majicama, što nije čak ni štampa. Namena sajta/web bannera/animacije, je primarno da se gleda na monitoru/displeju gde nema svih tih otežavajućih okolnosti.

Sada reci iskreno, da li bi ti voleo da tebi neko da "savet" kakav si ti njemu dao?

Pozdrav.

+Quote Post
Saleee2008
poruka Jan 9 2017, 21:56
Poruka #10

zato sam i napisao "kako bi portfolio trebao da izgleda" i nigde nisam napisao "logo portfolio" niti spomenuo kako bi trebao da izgleda portfolio logo dizajnera.
rec "random" sam upotrebio jer je primer dat na osnovu 2 sec pretrazivanja u googlu.

I bas namerno sam "izvukao" primer na osnovu 2 sec pretrazivanja jer doticni postavljac teme nije radio logo za Audi,Nike,Adidas,Apple itd. vec su u pitanju mali projekti samim tim link ka dribbl-u je sasvim prihvatljiv.
A takodje se primer odnosio uglavnom na dizajn odnosno layout te je nebitno dal je web ili logo dizajn.

I ne znam sta si se uhvatio responsiv-a.Kao sto sam rekao responsiv khm...pardon "dizajn prilagodljiv raznim velicinama ekrana" (opa,pazi kad je stvarno lakse reci po naski "insert sarcastic smiley here") je obavezan u 2017-oj nebitno da li je web sajt portfolio ili prodavnica rucnih testera iz Mostanice.

Apsolutno...@Gaara - radis dizajn,ne bitno da li je dizajn logoa ili kantica za pesak.U pitanju je dizajn a portfolio je ogledalo dizajnera.Znaci ispostuj neka pravila za layout,boje i fontove bas kao sa mog link-primera.
I provuci ga kroz bootstrap bar.Poz,sve naj u 2017-oj

+Quote Post
jovbranko
poruka Jan 10 2017, 07:05
Poruka #11

Što jes' jes'... Dizajn baza podataka, dizajn elektronskih kola, dizajn proizvodnih procesa, grafički dizajn, web dizajn, industrijski dizajn... Nema veze, sve je to dizajn. I stručnjaci iz svih ovih oblasti treba da imaju sličan portfolio. Majko mila...

Pozdrav.

+Quote Post
BoneHead
poruka Jan 10 2017, 07:57
Poruka #12

Urednik

Grupa: Urednici
Datum reg.: 22-January 05
Član broj: 107

@jovbranko
U četiri odgovora koja si napisao u ovoj temi bar si u jednom mogao da daš link ka makar jednom portfoliu koji je dobar primer ili link ka tvom portfoliu te tako pomoći postavljaču teme, ali ne, bolje je ovako, đonom na sve što mrda.

+Quote Post
jovbranko
poruka Jan 10 2017, 10:40
Poruka #13

Kako na sve što se mrda? Pa dečku koji je postavio temu sam dao neke savete, a ovom što nema pojma ali voli da pametuje i da se pravi englez i dečka upućuje na pogrešnu stranu, takođe savete, samo drugačijim tonom.

Pozdrav.

+Quote Post
Saleee2008
poruka Jan 10 2017, 19:03
Poruka #14

Ovo se malo otelo kontroli.Od mene odjava smile.gif

+Quote Post
zigi84
poruka Jan 17 2017, 21:42
Poruka #15

Datum reg.: 25-February 13
Član broj: 49,769

CITAT (Gaara @ Jan 6 2017, 15:54) *
Cao jos jednom svima. Zanima me vase misljenje o mom portfolio. Portfolio je sastavljen od logoa i namenjen je za posao koji su mi ponudili koji se odnosi samo na logo dizajnera. Molim vas da date iskrene odgovore i ocenite moj rad. Znaci, budite sto precizniji i suroviji slobodno. Znacice mi.

http://gaarasub.daportfolio.com/gallery/957641#6

Odličan si Marko, samo napred. wink.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 24. January 2017 - 04:01

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.