Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Nikon D5600, NEF format

V
Nikolam
poruka May 16 2019, 13:47
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 29-June 07
Član broj: 11,896

Pozdrav , dugo godina sam koristio Nikon D200 i bio zdovoljan , sada sam kupio D5600 i imam sledeci problem , ne mogu da otvorim nef format u capture nx2 , navikao sam se na taj program i ne znam sta moze da bude problem . Ako budem morao da menjam program za obradu nef formata sta preporucujete .
Go to the top of the page

+Quote Post
dragan8
poruka May 16 2019, 13:56
Poruka #2

Datum reg.: 22-December 14
Član broj: 53,399

CITAT (Nikolam @ May 16 2019, 14:47) *
Pozdrav , dugo godina sam koristio Nikon D200 i bio zdovoljan , sada sam kupio D5600 i imam sledeci problem , ne mogu da otvorim nef format u capture nx2 , navikao sam se na taj program i ne znam sta moze da bude problem . Ako budem morao da menjam program za obradu nef formata sta preporucujete .

Posto ti aparat noviji nije kompatibilan sa programom.Skini noviju verziju.

+Quote Post
Nikolam
poruka May 16 2019, 15:08
Poruka #3

CITAT (dragan8 @ May 16 2019, 13:56) *
Posto ti aparat noviji nije kompatibilan sa programom.Skini noviju verziju.

Skinuo sam najnoviju verziju , nov laptop pa koristim probni period od mesec dana .

+Quote Post
Zlatko_KG
poruka May 16 2019, 16:26
Poruka #4

Datum reg.: 24-June 05
Član broj: 1,045

Moraš da skineš NX-D a ne NX-2 !!

NX-2 je napušten, nema update za novije aparate i ne otvara NEF-ove novijih aparata, ne znam koji je poslednji, ali znam da od D810 više ne podržava.

NX-D je besplatan !!

+Quote Post
Nikolam
poruka May 16 2019, 17:48
Poruka #5

CITAT (Zlatko_KG @ May 16 2019, 16:26) *
Moraš da skineš NX-D a ne NX-2 !!

NX-2 je napušten, nema update za novije aparate i ne otvara NEF-ove novijih aparata, ne znam koji je poslednji, ali znam da od D810 više ne podržava.

NX-D je besplatan !!

E sad mi je jasno . Hvala .
Ima li nesto bolje od NX D ?

+Quote Post
flatlinens
poruka May 16 2019, 21:03
Poruka #6

Datum reg.: 6-November 08
Član broj: 25,096

Zavisi sta smatras pod bolje.
Workflow u CNX/D je blagi uzas i tiha jeza. Nije mi bas najjasnija politika firme, ne razvijamo softver ali ne damo NEF kodek.
Tako da, sto se tice izlaznog fajla CNX ce sigurno dati najbolji, ali obraditi fotku u njemu...
Imas naravno opciju PS ili Lightroom, mada je meni bolji od LR-a, Capture One.
Ne stizem da posteno procackam Capture One i da mu se posvetim, ali sam probno za 15tak min na brzinu sredio neku fotku i uporedio je sa dobijenim iz LR, i delovalo mi je mnogo bolje.
Da ne spominjem da radi mnogo normalnije od adobe-ovog bloatware-a.
Jedino zamerka za Capture One je noise reduction. Meni licno ne odgovara sto je suvise blag. Na nekim fokama, cak i sa najagresivnijim podesavanjima nisam uspeo da se resim suma.

+Quote Post
Nikolam
poruka May 17 2019, 22:36
Poruka #7

CITAT (flatlinens @ May 16 2019, 21:03) *
Zavisi sta smatras pod bolje.
Workflow u CNX/D je blagi uzas i tiha jeza. Nije mi bas najjasnija politika firme, ne razvijamo softver ali ne damo NEF kodek.
Tako da, sto se tice izlaznog fajla CNX ce sigurno dati najbolji, ali obraditi fotku u njemu...
Imas naravno opciju PS ili Lightroom, mada je meni bolji od LR-a, Capture One.
Ne stizem da posteno procackam Capture One i da mu se posvetim, ali sam probno za 15tak min na brzinu sredio neku fotku i uporedio je sa dobijenim iz LR, i delovalo mi je mnogo bolje.
Da ne spominjem da radi mnogo normalnije od adobe-ovog bloatware-a.
Jedino zamerka za Capture One je noise reduction. Meni licno ne odgovara sto je suvise blag. Na nekim fokama, cak i sa najagresivnijim podesavanjima nisam uspeo da se resim suma.

Probacu Captur One pa javljam rezultate .
Problem mi takodje pravi i SnapBridge , isprobavam ga i na iPhonu i na samsungu , bas radi traljavo i nepouzdan je skroz .
Ima li neko iskustva sa doticnom aplikacijom ?

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 23. May 2019 - 10:48

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.