Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

4 - broj stranica V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic

i7 VS Ryzen, poredjenje i7 i Ryzen modela procesora

V
alekba
poruka Oct 9 2017, 19:11
Poruka #61

Grupa: Članovi
Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

https://www.youtube.com/watch?v=lmEAzxIfeDo

Intel se eto batrga, sad su kao fini jel, pa odjednom prave ovakav procesor, tek onako, nema veze sa AMD tongue.gif

Ali nisam hteo o tome.... Na jednom drugom forumu sam pitao ( reda radi ), jel' taj procesor "win7 friendly".. S' obzirom da je i7, 8 de-generacija

odgovor copy/paste

All recent Intel are Win 10. And so are all new AMD. Another outrage that didn't cause one. Start looking at discontinued CPU's and MB's like I just did. And I bought two to be damned sure. And good luck finding either. Cos they were wiped from the shop shelves overnight weeks ago. By accident of course !!! LOL.
......................
Dead right! LOL. USA situation not as bad as UK. UK situation for Win 7 compat MB's and CPU's is dire. You might find a corner shop with one, but forget all the big names. Countrywide, all gone in one week. Chances of that happening naturaly nationwide is ZERO! And when you find one expect to be ripped off big time. My 4790K 4 ghz bought brand new when it came out cost me £249 ( uk ) The 3.6 model which was cheaper is on Amazon right now. We have 4 starting at £446 !!!
I saw a 4790K 4 Ghz online at £976 !!! 4 times more than the day it came out. Nice world we live in eh ?
..............................

sapienti sap ili kakoveckazu sumadinci biggrin.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
.Milos
poruka Oct 11 2017, 14:22
Poruka #62

Datum reg.: 13-August 10
Član broj: 37,058

i7 odavno se ne isplati kupovati, osim ako se ne prelazi sa neke matore platforme. Od 2600k serije, to radi sasvim dobro i dan danas, osim ako ne crkne smile.gif

i9 je već druga priča, al osim ako neko nije surov profesionalac koji zahteva mnogo jezgara za potrebe rendera ili enkodovanja, ne vidim poentu kupovine.

Već par godina proizvodjači bukvalno teraju ljude na win10 sa podržanim drajverima, laptopovi su tu najgori.

+Quote Post
toda76
poruka Oct 11 2017, 16:28
Poruka #63

Datum reg.: 19-January 06
Član broj: 2,989

^^Ne znam kako mislis da se odavno i7 ne isplati..?Ustvari zavisi za cega...Konkretno mozda za Photshop nije toliko bitno da li je I7 ili I5 ali za mnoge druge stvari jeste-i tu Intel do pojave Ryzena prakticno nije imao konkurenciju od strane AMDa...Konkretno 8370 npr. kao jdan od najjacih AMDova do skora je mogao da se nosi tek sa I5...na I7 AMD nije imao odgovor...Dalje ja stvarno ne znam jer nisam koristio ali po onome sto ja citam-I7 je I DALJE jaci za PS nego Ryzen...i za gaming takodje...Da se razumemo ja ne branim nikoga-i sam cu imati uskoro dilemu sta uuzeti-ali mislim da reci da je I7...proslost ili tako nesto, nije realno...Koliko vidim, ya Ryzen jos nisu skroz ispeglali sve stotreba, DDR 4 RAM ploce podrzavaju samo do 2666 -a onaj na 3000/3200 je MNOGO brzi.uz mnoge modele ne ide stock cooler tako da ide dodatni trosak za hladjenje....itd. itd

+Quote Post
.Milos
poruka Oct 12 2017, 11:49
Poruka #64

Datum reg.: 13-August 10
Član broj: 37,058

Pa ne isplati se prelaziti sa starijeg i7 na novi i7. Dobit je jako mali za kintu koja se ulozi. Vise jezgara je druga priča, al samo za odredjene slučajeve.

+Quote Post
toda76
poruka Oct 12 2017, 14:29
Poruka #65

Datum reg.: 19-January 06
Član broj: 2,989

A otkud Ti zakljucak"sa starijeg na noviji"?Mislim da se razumemo-niti branim Intel niti tako nesto ali dosad mi se Intel-od Q2q koji rabim msad -pokazao mnogo kvalirtetnije nego AMD...a Ryzen obecava samo ima tu puno decjih bolesti...+ je cenom, da jeftiniji ali opet-ne bas toliko jeftin...Tako da kazem opet-ja cu se isto lomiti sta uzeti vrlo uskoro...

+Quote Post
alekba
poruka Oct 14 2017, 03:50
Poruka #66

Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

@ Milose, mislis ono "odavno" vreme ka si mogao da biras izmedju i7, Xeona i AMD-a?
Xeon je mrga, samo je skuuup i nije za svakog. Iz "glalista" sam pratio raspravu mnogo strucnijih..... pa ako imas jednu masinu, i na njoj korists cuda muda od softvera, bolje je da ides na i7.... a kad dodje do renderinga onda..... sta ti bog da.

CG je mala nisa, majusan deo trzista, otuda i mnoge neudomice. Uzmi za primer YT.... likovi se razumeju u 3D ki Marica u kriv kur@c, al' opet pametuju, upale cinebah ili default Blender test i to je to.... ma, daj......
Dobar i5 ce pretpostavljam u Cinemi ubiti moj i7 3770k ( no OC ), kad napr. radim cloth simulation, jerbo Cinema koristi jedno jezgro za to... kao i za mnoge druge stvari. Znaci da je sve ne samo software dependent, nego i u okviru jednog programa imas stvari koje mogu da vide sva jezgra ili samo deo.... Blender na pr. za cloth simulaciju vidi 3 ili 4 jezgra koliko sam ispratio na task manageru.
A koliko se testovi i tumacenja razlikuju vec je smesno.... Jedan YT-uberas, koji daje onako.... simpaticne prikaze, propratio je promociju i9... i sasekao ga, sa sve snimcima zblanutih Intelasa koji nisu znali gde im je dupe a gde glava....
No vidi cudaaaaa, par dana kasnije novi video. Nije bas mogao da se po$ere sam sebi u usta, al' je bilo otprilike:
- Đevojka je ruzna, debela, smrdi joj iz usta, procelava al' zato brkata, aliii brateee ima dobru dusu tongue.gif

Cinjenica je da Ryzen ponajvise trpi zbog toga sto softveri nisu optimizovani za njega, suvise je dugo Intel bio glavni baja u dvoristu. A i ne libi se onog "ispod stola".
Kako god okrenes Ryzen sljaka, mnogi ga hvale, masa jos sunja ( opravdano, po mome ), i9 je jadan i bijedan, ishitren potez i oni koji ga pazare mogu samo da racunaju da ce se zahebati kad vide da ce im trebati nova ploca za bilo kakav apgrejd. Mislim to je Intelova specijalnost, novi soket svaki cas. Pride Intel ima mnogo toga u rukavu, pitanje je koliko ce mu AMD moci parirati. Pa ko moze nek ceka da se razbistri.

+Quote Post

4 - broj stranica V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 19. October 2017 - 12:04

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.