Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Instaliranje Revita i biblioteke (content libraries), Koje biblioteke odabrati i koji temlate koristiti

V
froger
poruka Feb 5 2018, 06:39
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 21-July 07
Član broj: 12,576

Koje su biblioteke (content libraries) najzgodnije da se instaliraju za rad ovde u Srbiji. Po default-u su cekirane US Imperial i US Metric. Da li su neke druge biblioteke bolje prilagodjene podesavanjima koja se koriste kod nas. Osim toga zanima me kada pravim novi projekat koji temlate da koristim. Do sada sam koristio americki DefaultMetric, Vidim da sam sa instalacijom instalirao i Default_M_ENU i Default_M_ENG, a otvarao sam i Default_M_DEU, samo je tamo sadrzaj na Nemackom jeziku.
Go to the top of the page

+Quote Post
let4mi
poruka Feb 6 2018, 02:37
Poruka #2

Datum reg.: 13-April 06
Član broj: 4,192

U principu sto se samih biblioteka tice one su manje vise iste samo je ih autodesk preveo na vise jezika pa postoje "prilagodjene" familije za razlicite jezike i merne jedinice.
Ono sto je drugacije i sto moze da bude od koristi jesu extenzije i standardi koji se ticu celika i armature i za to mozes naknadno da ucitavas odredjene tipove armaturnih sipki (eurocode, din, snip...) i celicnih profila (europro, gost...)
Generalno za nase podneblje je najbolje poceti od nekog Metric template-a i prilagoditi ga sopstvenim potrebama, projektima i kompanijskim standardima... i zatim takav fajl sacuvati kao svoj template za naredne projekte

+Quote Post
froger
poruka Feb 6 2018, 13:49
Poruka #3

Datum reg.: 21-July 07
Član broj: 12,576

OK, pretpostavljam da to znaci da nema problema ako koristim US - DefaultMetric template. Hvala na odgovoru.

Pozz

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 24. June 2018 - 04:45

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.