Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
16 - broj stranica V  « < 14 15 16  
Reply to this topicStart new topic

Beograd, ...uglavnom nocu...

Ocena 5 V
V
Elektroničar
poruka Oct 14 2016, 09:54
Poruka #301

Grupa: Članovi
Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

Ma da, tako najcesce i radim, al sad su dve stavke sto sam probao drugacije. Prvo, da ne kloniram i da prenesem stvari kako stvarno jesu, uz korekcije geometrije eventualno (zbog toga ovo na ivicama). Drugo, sto bas i nije princip, al mene nerviraju reklame. Jes da treba nekako malo da pogasim ovo, jer sad vidim da bljesti, al ne bih rekonstruisao, jer mi to malo smeta.

Edit: sve ovo je proisteklo iz toga sto sam malo gledao Zamuroviceve fotografije, pa vidim da ima djubreta po kadru, ali nije klonirano (a meni se jako dopada, i ima nesto u prenosenju originalne situacije). Tako da cu malo da gledam da prenesem vernu sliku, a da djubar izbegavam boljim kadriranjem. Koliko cu biti uspesan, ce da vidimo...
Go to the top of the page

+Quote Post
Foto turista
poruka Oct 14 2016, 11:29
Poruka #302

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

^
Ako je to nacin na koji vidis i dozivljavas fotografiju onda samo napred smile.gif Covek je umetnik sa visokim obrazovanjem i godinama fotografskog rada iza sebe, u njegovim radovima sadrzaj sa fokusom na glavni motiv dominira nad propustima cak i ako ih ima...

+Quote Post
Elektroničar
poruka Oct 14 2016, 11:57
Poruka #303

Ma naravno, ne mislim ja to u negativnom smislu. Kod njega to ni ne smatram propustom, samo sam primetio da nije sklanjao neke ivicne stvari (daleko od toga da se poredim sa njim, nego mi se dopada pristup), pa rekoh motivisace me da to uradim pre PS-a... Za sad mi ne ide, al bice bolje smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Oct 14 2016, 12:14
Poruka #304

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

^
To je malo i stara skola, mislim koliko je dobro toliko je i lose drzati se necega ko pijan plota hehe tongue.gif Svet se oko nas menja, napreduje, samim tim nije nista negativno ako u nas rad implementiramo nesto sto nam donosi tehnologija i napredak... Svaka izmena koja ne menja sustinu a doprinosi cvrstini kadra meni je prihvatljiva, i to je umetnost odraditi na pravi nacin i sa pravom merom. Treba razmisljati u skladu sa mogucnostima, nekada neka granicica koja viri u kadru moze da nas odvrati od odlicne fotografije ako pri kadriranju zanemarimo opciju korekcije u obradi. Tako nekako ja razmisljam, prilicno liberalno tongue.gif

+Quote Post
Elektroničar
poruka Sep 23 2017, 17:37
Poruka #305

+Quote Post
Elektroničar
poruka Mar 13 2018, 11:07
Poruka #306

+Quote Post

16 - broj stranica V  « < 14 15 16
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 22. July 2018 - 09:15

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.