Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V   1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic

Canon 20D problem, škloca ko lud

V
Darkves
poruka Jun 17 2007, 11:39
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 14-October 06
Član broj: 6,765

Za razliku od prethodnog problema, ja imam sasvim suprotan problem.
Naime juče sam fotkao nešto, i odjednom posle jednog okidanja (koje nije ostalo zableleženo na kartici) je počeo da okida kao u burst modu (mada nije bio u tom modu). Probao sam da isključim aparat, ali je on i dalje radio, posle čega sam izvukao bateriju. Dok sam se patio da ga isključim video sam da je na displeju pisalo err.99. Posle par minuta pokušao sam da stavim bateriju, međutim on je i dalje škljocao na prazno. Ponavljanje postupka sa vađenjem pomoćne baterije nije pomoglo. Jednostavno čim baterija dotakne kontakte, on počinje da škljoca iako vratanca nisu zatvorena, iako nema CF kartice...
Ako je neko imao sličan problem molim ga da se javi. Aparat na žalost više nije u garanciji.
Pozdrav,
Go to the top of the page

+Quote Post
Abdee
poruka Jun 17 2007, 11:42
Poruka #2

Duhovni vođa

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 16-January 05
Član broj: 13

Servis. U pitanju je nesto gadno.

+Quote Post
Darkves
poruka Jun 17 2007, 11:49
Poruka #3

Ma naravno - servis. Nego je nedelja, ne mogu da spavam do sutra smile.gif
Pre nekoliko dana sam imao problem sa error 99, ali je posle vađenja baterije i vraćanja počeo da radi.
Javiću šta je bilo u servisu.
Pozdrav,

+Quote Post
RUMUN
poruka Jun 17 2007, 21:03
Poruka #4

Datum reg.: 23-March 07
Član broj: 9,903

toliko o pouzdanosti canona...sve vise ljudi se zali na raznorazne gluposti...i za kompakte i za ove bolje a primetio sam da im i objektivi nisu svi fabricki ok...opustili su se....to nije dobro za njih....meni je svaki canon koji sam video malo ulivao poverenja sto se kvalitata i pouzdanosti tice,uvek su mi izgledali nekako,neznam kako da se izrazim...zao mi je sto ti se to desilo,pitanje je koliko je popravka skupa i servis kod nas azuran...

+Quote Post
vukas
poruka Jun 17 2007, 22:54
Poruka #5

Datum reg.: 10-October 05
Član broj: 1,933

Auuu!
Šta je s tim Canon-ima ovih dana?
Mora da sunčeve pjege djeluju na Canon elektroniku. biggrin.gif

+Quote Post
DuxX
poruka Jun 17 2007, 23:22
Poruka #6

Datum reg.: 4-September 06
Član broj: 6,143

CITAT (vukas @ Jun 17 2007, 23:54) *
Mora da sunčeve pjege djeluju na Canon elektroniku. biggrin.gif

Ma sr*nje! ... ali najbolje! wink.gif

+Quote Post
Master of disast...
poruka Jun 18 2007, 06:36
Poruka #7

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 29-September 05
Član broj: 1,823

Otisla ti zavesica 12000 dinara

+Quote Post
vlada_kos
poruka Jun 18 2007, 07:54
Poruka #8

Datum reg.: 26-February 07
Član broj: 9,421

Ako je zavesica 150 e, a verujem da jeste, onda serviseri bas udaraju po usima. Ako na takav nacin sklapamo ceo aparat 20D, moze se kupiti nov Mark III. Zalosno je sto pojedinci drze monopol nad servisima foto opreme.

+Quote Post
DuxX
poruka Jun 18 2007, 11:32
Poruka #9

CITAT (vlada_kos @ Jun 18 2007, 08:54) *
Ako je zavesica 150 e, a verujem da jeste, onda serviseri bas udaraju po usima. Ako na takav nacin sklapamo ceo aparat 20D, moze se kupiti nov Mark III. Zalosno je sto pojedinci drze monopol nad servisima foto opreme.

E to je ono o čemu pričah pre dugo vremena.
To je cena koju mi žitelji tehnološkog Zanzibara moramo da platimo da bi mogli uživati u čarima savremene tehnologije, koja realno gledano još uvek nije za nas. Tako će biti sve dok jednog dana, pardon, jedne godine ne ugledamo zvanični Canon servis. Žalosno je to što će po svemu sudeći većina nas tada biti pred penziju, u "limunada bataljonu" sa šećerom u krvi, vodom u kolenima i kiselinom u želudcu, tako da nam tad verovatno i neće biti do fotografije.

Sve dok imamo Đure Electronic kao zvanične servise znači da zapravo nemamo nikakvu podršku za ono što kupimo. Jeste da za prvih godinu dana imamo garanciju ali posle toga drži gaće!

Pozdrav.

+Quote Post
nidza
poruka Jun 18 2007, 11:42
Poruka #10

Datum reg.: 18-August 05
Član broj: 1,469

Zar nije zamena zavesice na 20D malo jeftinija od 150€? Ovde su kružile razne priče, ali nijedna nije dotakla tu cifru, koliko se sećam.

+Quote Post
Darkves
poruka Jun 18 2007, 17:14
Poruka #11

Evo vratih se iz servisa malopre, pa da prepričam utiske. Elem kad sam odneo aparat, dođe malađahni serviser i reče da je imao jedan error 99 na 20D skoro i da je posle zamene shootera sve bilo u redu dok nesrećni vlasnik nije doneo ponovo aparat koji je pokazivao iste simptome kao i moj. I još je na servisu, jer nije skontao šta mu je.
Odoh ja iz servisa neveseo nekim poslom, i posle jedno par sati zove me čovek iz servisa i kaže da je problem u shooteru i da je cena popravke 11.600 dinara. Kad sam ga potsetio na pređašni razgovor, on reče da je definitivno problem u shooteru jer je polomljen i da će biti sve u redu posle zamene, i da mogu sutra da odem po njega.
Sad ja sam odmah posumnjao na shooter, al mi nije bilo logično, hmm... da ne kalkulišem da ne prizivam belaj.
Setih se da sam se prošle nedelje sapleo i geknuo zverajući u jednu dvonožnu dugonogu živuljku (čaplju) ali je udarac bio vrlo blag, nisam ni pomislio da bi mogao biti problem.
Al cena zamene shootera i podešavanja aparata je hmmm, da ne upotrebim grubu reč baš previsoka, al ajd samo da bude sve u redu. U svakom slučaju ode moj planirani computracker.
Pozdrav,

+Quote Post
DuxX
poruka Jun 18 2007, 17:29
Poruka #12

Pa eto. Do čega god se dohvatiš košta oko 150 eur. Ubijaju!

Inače, čisto sumnjam da je okidač otišao zbog pada. Znaš li kolko si okidanja imao do sada? Baš me zanima?

+Quote Post
Darkves
poruka Jun 18 2007, 17:39
Poruka #13

Heh, u tom servisu dobar dan košta 100 evra. Jer popravke do tog iznosa rade bez pitanja vlasnika.
Što se tiče tvog pitanja, trebao bi da je prešao oko 60 000, ako me nije slagao prethodni vlasnik (kupio sam polovnog). Pitaću servisera za tačan podatak jer oni imaju software za iščitavanje tog podatka.
Pozdrav,

+Quote Post
DuxX
poruka Jun 18 2007, 18:06
Poruka #14

CITAT (Darkves @ Jun 18 2007, 18:39) *
trebao bi da je prešao oko 60 000,

'bem ti miša!!! Jel vi škljocate i kad spavate? blink.gif

Onaj ko bude kupio mog 30D biće berićetan. Od novembra prošle godine kad sam ga uzeo novog pa do sada opalio sam 5.000 smile.gif
Ne mogu da se setim, koliko okidanja je pod garancijom kod 20D. Na 30D je mislim 100.000 puta. Vredi li uopšte to kod nas? Smatra li se da je okidač pod garancijom ako je okinuo manje od garantovane cifre, a aparat je stariji od godinu dana?

+Quote Post
Darkves
poruka Jun 18 2007, 18:17
Poruka #15

^^ Čuj, ja sam ga kupio od lika koji nije krio da je prešao 50 000 za 500 e. Tada su vredeli od 650 e pa na gore (polovni naravno). Znaš kako se kaže, ko ne plati na mostu, plati na ćupriji.
Sad ovo tvoje pitanje i mene kopka. Prekopaću po dokumentaciji, ali sve mi se nešto čini da to možemo okačiti mačku o rep.
Ako neko zna nešto više o tome dobrodošao je da nam kaže, ja dođem kupanje u pivu smile.gif
Pozdrav,

+Quote Post
KinteC
poruka Jun 18 2007, 18:17
Poruka #16

Datum reg.: 3-April 06
Član broj: 4,035

Koliko fuji s9600 moze da izdrzi...? Planiram da ga njakam do kraja ove godine...ali od januara do sad vec ima oko 17000 unsure.gif

+Quote Post
vlada_kos
poruka Jun 18 2007, 18:53
Poruka #17

Datum reg.: 26-February 07
Član broj: 9,421

CITAT (DuxX @ Jun 18 2007, 19:06) *
Ne mogu da se setim, koliko okidanja je pod garancijom kod 20D. Na 30D je mislim 100.000 puta. Vredi li uopšte to kod nas? Smatra li se da je okidač pod garancijom ako je okinuo manje od garantovane cifre, a aparat je stariji od godinu dana?

Niko nažalost ne daje garanciju na zatvarač. Kod 30D je ojačan mehanizam zatvarača u odnosu na 20D i predviđen mu je radni vek na oko 100.000 ciklusa. U slučaju da to i nije baš kako su predvideli, ne snose osim moralne, nikakvu drugu odgovornost. Za 20D nisam našao podatke, verovatno do 50.000 radnih ciklusa zatvarača.

+Quote Post
Bocca
poruka Jun 19 2007, 00:08
Poruka #18

Datum reg.: 7-November 06
Član broj: 7,200

jbt, a ja se plasio za svoj 300d sto je odradio 17000 i o jos polovan O_o

+Quote Post
mangia
poruka Jun 19 2007, 00:43
Poruka #19

Datum reg.: 3-May 05
Član broj: 564

To je kao i auto.. Ako je Huang Ho koji je taj dan zavrtao saraf spavao dobro, pojeo extra porciju rize te eventualno shevio proslu noc, imaces OK uredjaj... U protivnom..

A sto se tice servisa.. Nemoj da se zavaravate... Vani je situacija jako slicna... Ne vjerujem da su cijene ista manje nego ovde... Serviseri kupuju dijelove po istim cijenama kao i stranci... Ako hocete lopove onda ih trazite u autoservisima... mada ima i foto servisa za "ciglu u izlog:..

+Quote Post
RamOne
poruka Jun 19 2007, 05:55
Poruka #20

Datum reg.: 15-February 05
Član broj: 270

Tacno mangia.
Prosle godine sam nosi svoj stari 300D u Canon servis, glavni i jedini u Svici jel'te da srede fokus, cekao sam mesec dana da mi vrate aparat... cigla u izlog wink.gif

+Quote Post

3 - broj stranica V   1 2 3 >
Closed TopicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 23. October 2017 - 18:17

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.