Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
2 - broj stranica V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic

Neke moje, Da se upisem i ovde

Ocena 4 V
V
Abishai
poruka Apr 17 2017, 21:54
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 89

Evo par mojih (kaci cu ih u vise navrata), koje su nastale u poslednje 2-3 godine... nema ih mnogo, vecinom su nastale kao porodicne, mada ima par gde sam se malo zaneo u obradi. Na svim slikama je prirodno svetlo, ako su u stanu, onda klasican blic ili luster... zidna lampa i tome slicno smile.gif. Svaka sugestija/kritika je dobro dosla smile.gif

p.s. Neke su kropovane dosta namerno, jer su nastale vise kao privatne slike.

Go to the top of the page

+Quote Post
Thur
poruka Apr 17 2017, 23:32
Poruka #2

Datum reg.: 4-July 08
Član broj: 22,302

prva je apsolutno sjajna smile.gif

+Quote Post
Abishai
poruka Apr 17 2017, 23:35
Poruka #3

Hvala smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Apr 18 2017, 07:49
Poruka #4

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

Prva je odlicna, a bila bi nijansu bolja da nisi secnu prstice, al to je sa decom prosto tako smile.gif I ostale su dobre, druga po redu super, fino izbalansiran kadar u svakom smislu. Svidja mi se ovo kreativno resenje u obradi smile.gif

+Quote Post
Abishai
poruka May 5 2017, 19:45
Poruka #5

@Foto turista

Hvala smile.gif. Kasno odgovaram, na odmoru sam... Da znas, verovatno bi bilo jos bolje, imam u originalu uhvacene sake malo vise, ali i dalje nisu cele... sad.gif.

Evo jedna od danas, ali sa D3300, ne mojim 7200 i objektivom (koji mi se bas svidja, s obzirom na cenu 55-200 VRII).

Maltretirao sam zenu malo smile.gif. Ovo je druga verzija sa malo vise blura. Ovde je pored prozora radio blic na aparatu.

+Quote Post
Foto turista
poruka May 6 2017, 20:47
Poruka #6

^
Ovo je trebalo malo sire... Da se vide ramen i ruke, ovako i ako znamo da su njene, deluje kao da nisu, verovatno se drzi rukama za resetke na prozoru, to bi trebalo da se vidi... Siri kadar podrazumeva jos malo prostora iznad glave. Meni se dopada ovaj zamsiljeni pogled u daljinu, uklapa se u kompziciju fotografije (da je malo siri kadar), gornja usna sa leve strane malo je pobegla na gore pa to malo kvari ekspresiji. Obrada je stvar ukus, a na mene ostavlja pozitivan utisak ovako u celini, nije po nekom sablonu, blago je apstraktna, ali svakako treba jos malo stilski da se razradi, estetski gledano nije ovaj blur bas na svim mestima lego kako treba.

+Quote Post
Abishai
poruka May 16 2017, 10:28
Poruka #7

Auh, ladno nisam primetio ovo na usni, hvala biggrin.gif. Moracu da okacim i originale jednom, jer ce ispasti smesno sve odakle izvlacim finale nekada biggrin.gif. Inace, ovu sliku imam "celu", ali izgleda da je uvek preterano cropujem...

Hvala za sve sugestije! smile.gif

Evo jos jedna od pre par meseci, koja je mogao bih reci nastala vise slucajno, posto bebac jos nije imao ni godinu dana kako se popeo tu na prozor jednostavno sam verujem skljocnuo u dobrom trenutku izmedju ostalog smile.gif. Prirodno osvetljenje itd, nisam ni planirao da bude neka fotka da je kacim, jednostavno sam zgrabio apart i skljocnuo par puta.

+Quote Post
Abishai
poruka May 21 2017, 08:03
Poruka #8

Jedna stara, slikana sa D3300 i 18-55 VRII, prirodno svetlo, ali tek sada obradjena... (meduze su takodje slikane istim)

+Quote Post
Foto turista
poruka May 21 2017, 09:50
Poruka #9

@Abishai
Cudi me da bebca niko ne kometarise posto vecina kolega preferira te spentane momente smile.gif
Meni je ovo dobra fotoka, samo kao i kod vecine fotografija gde momenat igra najvazniju ulogu ima detalja o kojima treba da se povede racuna u obradi, ali vecina ne moze da se otrezni od odusevljenja trenutkom koji su uspeli da zabeleze pa ostalo i ne vide tongue.gif Malo se salim ali verujem da na kraju bas to jako cesto dovede do obrade bez obrade, sto znaci na fotografiji samo taj momenat i nista vise tongue.gif Sve je to u sklad sa ovim sto kazes "nisam ni planirao da bude neka fotka da je kacim" ali steta sto si je tako doziveo, posto uz male kolor korekicije moze da bude odlicna.
Glavni motiv je bebac, koji je pogledom povezan sa saksijom, znaci dobra povezanost elemenata u kadru smile.gif Ono sto smatram da nije tako dobro to je sto saksija deluje kao glavni motiv. Razlog lezi u tome sto sve boje koje mogu da se vide vezano za saksiju, lubicasto crvena, crvena, zuta, pripadaju toplim bojama, a zeleno zuta ja ne granici te palete, kada se izloze dovoljnoj kolicini svetla tople boje jos vise dolaze do izrazaja, tu je i zelena koja je komplemenatarna sa crvenom a komplementarne boje kada su jedna pored druge postaju intezivnije. Nije to jedino sto po mom misljenju treba korigovati, generalno fotka je previse sarena u nijansama a sve te nijase i to sarenilo koje uz to jos ljasti zbog prirode svetala za moj ukus previse odvraca paznju od spontanog momenta i detalja od kojih je sacinjen. I malo curi na levo tongue.gif
Ako se slazes mogu da odradim kolor korekciju na brzaka to bi najbolje docaralo sve ovo o cemu pricam.

Ova druga meni je super smile.gif Autorski rad, tako da se tu sve svodi na to da li se nekom svidja, ili ne, od ideje do realizacije.

+Quote Post
Homer
poruka May 21 2017, 12:19
Poruka #10

Datum reg.: 27-November 13
Član broj: 51,489

A možda ostaviti svjetlo i tople boje

i horizontalno flipovati fotku i time promijeniti fokus interesa

+Quote Post
Abishai
poruka May 22 2017, 23:50
Poruka #11

@Foto turista
Hvala. Da, sada kada si napisao i zagledao se jeste da upada u oko saksija mozda cak i vise, imam i raw i nije tako, doduse slagao bih kada bih rekao da nisam zadovoljan pogotovu s obzirom na to kako je nastala, skroz slucajno i spontano u trenutku smile.gif. Naravno, slobodno ako hoces. I hvala na iscrpnoj sugestiji smile.gif/

Sto se tice druge drago mi je da ti se svidja smile.gif.
Inace sto se tice foto manipulacija u slucaju fotografija, uvek me "iznerviraju" koliko god da ih volim, jer mislim da foto manipulacije ne trebaju ici u kategoriju sa ostalim fotografijama nikako smile.gif.

@Homer
Moguce da bi bilo bolje (ako mislis na bebca?), mada licno ne bih je dirao bas zbog toga kako je nastala, bilo je u sekundi i sve se namestilo nekako za tu sekundu smile.gif. Okacicu i original. Hvala smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka May 23 2017, 08:24
Poruka #12

^
Nista kolega i drugi put smile.gif To je neko moje vidjenje ove zanimljive fotografije, sto ne znaci da je bolje ili losije, vec jednostavno malo drugacije, svakako razlozno formulisano.

Da napomenem da je ovo odradjeno na brzaka 5~6,min, a inace ne radim tako. Sustinski vec sam opisao u kom pravcu bi trebalo da ide korekcija, pa sam je u skaladu sa tim i odradi. Sve se svodi na smirivanje ovog sarenila neznih nijansi pre svega nezno plave koja provejava celim kadrom i cini da sve po malo isijava. Svetlo prozora dovodi do toga da ovo cvece izgleda kao da je na rengenskom snimuku. Sustinski zeleo sam da postignem to da najvse paznje posmatraca privuce pogled i hajlajticni obrazi bebe a ne preosvetljena saksija, i razne kolor nijanse.
Prikačen fajl  Bebac_02.jpg ( 183.46K ) Broj download-a: 103

Primetio sam iz prekse da dosta moze da se postigne osnovnom a selektivnom korekcijom boje i svetla, da ne kazem sve, sto je gotovo uvek nuzno u nekoj meri kod fotografija nastalih u uslovim ambijentalnog svetla... Samo treba razumeti boje i doziveti svetlo smile.gif
Evo neka dva moja primera gde si vidi kako su fotke progledale nakon te osnovne korekcije... U porukama kada se otvori link moze da se vide i raw fajlovi sa obradom u LR i postavljena gotova fotografija nakon obrade u PS.

Na slicnu temu poput ove tvoje, spontani momenti sa decom...
http://www.dizajnzona.com/forums/index.php...t&p=1366884

...i osmisljen kadar u setnji Trstom sa mojom lepsom polovinom smile.gif
http://www.dizajnzona.com/forums/index.php...t&p=1362700

Ove tvoje manipulacije u osnovi su portreti, tako da nije pogresno sto su ovde, jos je i dobro jer doprinosi ukupnom dozivljaju tebe kao autora smile.gif Meni se dopada ovaj diskretan i nenametljiv pristup manipulaciji. Raditi jos nesto sto je povezano sa fotografijim, bilo koja oblast koja je u osnovi umetnost, moze samo da obogati kreativnost autora i pozitivno da utice na inspiraciju smile.gif

+Quote Post
tehnickolice
poruka May 23 2017, 17:45
Poruka #13

Datum reg.: 24-October 09
Član broj: 32,446

meni je fotografija sa bebom sjajna.

ne bih ni dodao a ni oduzeo. snimio si kad si video `ono`. tako i ja snimam, uglavnom, vidim `ono` nesto. cak mi se desi da posle par godina mi neki snimak vise znaci nego ranije. istina ja sam subjektivan

staviti umesto cveca babu, ili ferari ili trt, mrt, sve su to nebuloze. snimak je bas to sto jeste. ako tebi valja, meni je super. kome ne valja... steta po njega

+Quote Post
Abishai
poruka Jun 21 2017, 20:05
Poruka #14

Ne zamerite sto ja kasnom odgovaram nekada, nego vise cekam da postavim nesto novo pa da i odgovorim taman lepo smile.gif

@Foto Turista

Hvala! Kapiram, cak sta vise, prva verzija mi je bila u tom fazoun boja, ali onda me je plava povukla, nekako mi je imala "bajkoviti" osecaj, barem ovako subjektivno smile.gif.
Video sam ove tvoje sa klincima, super su (pratim bas na tvojoj temi) (y)
Ovo poslednje si u pravu, nego ne znam, valjda sam ja bio u fazonu da fotografija ostane sto vise sirova, ali... ipak je ovo 2017 smile.gif

@tehnickolice

Hvala smile.gif. Da, to se bas ovde desilo, bukvalno 2 sekunde kako se zagledao i nisam cak ni provali da sam uhvatio ovako dok nisam prebacio slike na komp, prosto je sve bilo u trenutku, on na prozoru, nama smesno, ja hvatam aparat i par slika i imam jos jednu koja mi se svidja, okacicu je, videce se da je iz tih trenutaka smile.gif.

Evo jedna kada je nastala i ova sa cvetom, takodje na prozoru i evo jedne od pre neki dan iz setnje.

p.s. videcu da okacim i originale ovih koje su dosta obradjane, malo je smesno iz cega su nastale smile.gif

+Quote Post
puckons
poruka Jun 22 2017, 05:54
Poruka #15

Datum reg.: 26-February 11
Član broj: 42,398

bravo, bajkovita prva kao uostalom sto rade i svi u svetu kad fotkaju decu, mozda je malo naherena u desno, ali ne smeta.
Druga super, nego kad sam zagledao malo bolje, kakav je to odraz na prozoru, kao neko lice da posmatra, malo spooky

+Quote Post
Abishai
poruka Jun 22 2017, 19:36
Poruka #16

@puckons

Hvala smile.gif. Sto se tice druge... hm, reko da se ne vidi supruga posto je stajala pored smile.gif, inace su prozori na hotelu preko puta, a klasicna Praska fasada, mada sada kada si mi rekao poceh i ja da posmatram te prozore kao oci biggrin.gif

+Quote Post
Abishai
poruka Aug 11 2017, 00:17
Poruka #17

Nisam siguran da li ova slika pripada ovde, ali posto ne znam gde da je stavim, stavicu je ovde.

Posto izmedju ostalog volim figurie i imam neku malu kolekciju, resio sam da ih slikam, evo je prva.

Svetlo: lampa na plafonu i zidna smile.gif

+Quote Post
Abishai
poruka Oct 21 2017, 23:45
Poruka #18

Jedna od danas, krenuo sam sa crno belom, ali imam i u boji verziju. Moj model mi je cak i pozirao smile.gif, uglavnom je trenutak kada ga uhvatim smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Oct 22 2017, 12:04
Poruka #19

Dobra je fotka ima emociju smile.gif Kadar je mogo da bude malo bolje postavljen... Ne mogu da ocenim na osnovu ovoga sto se vidi, ali mislim da si mogo kadriranjem malo da naglasis i dubinu prostora, tako da fotografija ima jos nesto sem emocije modela smile.gif

+Quote Post
Abishai
poruka Apr 14 2018, 22:56
Poruka #20

^ Hvala smile.gif

btw sad vidim da se ne vide ostale slike, ne znam zasto sad.gif

Sto se tice danasnje:
Ja: "Ustani, stani tamo"
Ona: "Zasto, sta?",
Ja: "Ma samo ustani i stani tu", uzimam aparat
Ona: "Ali umorna sam, nisam se nasminka...",
Ja: skljoc...
Kad shvatite da niste fotografisali dugo i resite da skljocnete kako god bilo smile.gif
Jedan danasnji portret ili barem pokusaj istog.
Prirodno osvetljenje, Nikon D7200 + 50mm

+Quote Post

2 - broj stranica V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 15. December 2019 - 12:30

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.