Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Potreban 3D modelar

V
Hidyra Images
poruka Jul 2 2019, 11:55
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 5-July 18
Član broj: 56,741

Postovane kolege i koleginice, potreban mi je saradnik na poslovima 3D modelovanja stambenih objekata, u 99% slucajeva radi se 'low poly' eksterijer. Potrebno je poznavati programe Cinema 4d ili 3d max nizi ili srednji nivo, takodje neophodna je sposobnost citanja tehnickog crteza i snalazenja u prostoru.
Cena je 30 eura za 1 poziciju kamere i 15 eura za svaku sledecu pozicju kamere na istom projektu.
Za sve ostale informacije mozete me kontaktirati putem emaila: hidyra@outlook.com
Go to the top of the page

+Quote Post
Labicko
poruka Jul 2 2019, 23:39
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 14-February 13
Član broj: 49,673

Izvini ali moram da pitam, po kom to fazonu naplacujes po renderu? Zar ti treba isto vreme da napravis jednospratnu kucu i neku ogromnu vilu sa gomilom otvora, terasa, bazane ... Takodje zar je isto raditi texture za neku klot belu fasadu i za neki objekat koji ima kamene zidove, mozaike ...

Bio sam ranije razgovarao sa tipom koji je naplacivao prvi render 500$ a sledece po 200$ ako se dobro secam, ali nisam shvatio njegovu logiku i biznis model. Zar nije logicnije da se naplacuje prema komplexnosti projekta, utrosenom vremenu, a ne prema broju rendera.

+Quote Post
okmijun
poruka Jul 5 2019, 11:07
Poruka #3

Grupa: Članovi
Datum reg.: 20-July 05
Član broj: 1,236

Taj fazon PO REDNERU mene lično izludjuje već godinama, nidje veze sa mozgom nema, ali u "industriji" bukvalno sve veće firme, na tome insistiraju. Pre toga nije bilo, pogadjao se posao, pa kolko voliš rendera.

Cela ta igranka "po renderu" je počela oko 2010 čini mi se, tad su svi krenuli sa tim fazonom.
Meni se čini da je za taj fazon krivo ne-3D radno osoblje, koje je moralo da smisli neku foru, kolka šta košta u "invosju", samo da bude premereno, ne bitno što je besmisleno. Da ne kažem one ljubazne sekretarice istočnoazijskog naglaska!

Isto kao kada bi u kafani račun se plaćao po broju gostiju, pa čekaj bre da vidimo šta su ti ljudi jeli, nije to svadba da bude12€ stolica!

LOGIKE nema, to je pritisak velikih firmi, i sad su svi kao fensi koji to stave u ponudu. To ima veze i sa onim Skečap post produkcijama u PSu i ubacivanjem ljudi (o, ne! samo ljudi neeeeee!). Kako god, mnoge ponude se i ne gledaju ako nisu
"po renderu!"

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 18. July 2019 - 23:21

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.