Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Canon G5X, Pomoć za korišćenje

V
Zenit11
poruka Oct 11 2017, 09:04
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 15-September 14
Član broj: 52,952

Kupio sam pre 3 nedelje G5X. Pre njega sam koristio Canon A710 model iz 2006. Ova dva modela deli tehnološki jaz od 9 godina. Ipak MENI ima sličnosti, s tim da je na G5X znatno proširen. S obzirom na prelaz na novu mašinu imam neka pitanja koja nisam uspeo da nađem u pretrazi. Mislim da ne morate imati baš ovaj model kako bi mi pomogli oko nekih stvari. Verujem da su MENI-ji manje više kod svih Canona slični kao i druge stavke. Pa da krenem.
1. Odmah sam primetio, a što je i naglašavano kroz razne revije na netu, da je baterija prilično mršava sa 1250 mah. Treba da uzmen rezervnu. U uputstvu piše da ako se ne koristi originalna Canonova baterija da će da blinka na displeju nešto kao bateri error. Kakva su vaša iskustva. Sumnjam da svi koristite originalne baterije, jer su skuplje. Ja bi naručio sa Allija. Zanima me da li imate neka iskustva sa njima , da li neku firmu treba izbegavati.
2. Kad smo kod baterija, na ovom modelu nisam uspeo da nađem slot za onu malu bateriju koja drži datum. da li je ima uopšte.
3. Takođe nisam uspeo u MENI-ju da nađem panorama mod. Ako ga nema onda je propust jer svaki telefon ima taj mod.
4. Čisto da prokomentarišem da mi se ne sviđa što se G5x ne može povezati sa telefonom van područja WIFI. Mislio sam da će moći da se nekako veže zbog korišćenja GPS- taga, u kući mi ne treba GPS tag na fotografiji već kad sam negde u prirodi. Pokušao sam preko vruće tačke povezivanja ali ne reaguje. NFC nisam probao još jer mi fon ne podržava to. Kad zamenim fon probaću. Ali prema onom što piše u uputstvu ne vidim veliku korist od te veze, jer nemam nameru da prebacujem fotke na fon. Ako imate neki komentar u vezi ovoga dobrodošao je.
5. Vrlo često u macro modu fotkam cvetove na livadi, međutim često promaši fokus, kad je automatski. Čak i na tač isfokusira negde u pozadini. Ako imate neki savet kako da podesim parametre da ovo bude bolje. Naravno korišćenje MF je nešto drugo.
6. I poslednje za sada, nisam skontao čemu služi My meni Seting, poslednji tab u meniju.

Toliko za sada, i hvala unapred.
Go to the top of the page

+Quote Post
yagodinac
poruka Oct 12 2017, 10:09
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Za početak, (ili što bi preko bare rekli RTFM).

1. Zamenske baterije su generalno skoro uvek ispod originalne, i kapacitetom i cenom (bar kod DSLR-a). Ako ti je taj kompromis prihvatljiv - uzmi jednu ili možda dve.
2. Nebitno, ona ionako služi da drži datum kad velika baterija nije u aparatu, što će reći skoro nikad.
3. Panorama = tripod + photoshop. Ako ti je to komplikovano onda uvek imaš telefon laugh.gif
4. smile.gif
5. Str87 u uputstvu. Ne može automatika da zna gde je cvet a gde pozadina, to ti sam treba da udesiš da se AF tačka nađe na cvetu. A ako ni to ne pomaže onda je vrlo moguće da si ispod minimalnog odstojanja koje je potrebno za makro - udalji se malo i probaj ponovo. U principu što pre počneš da koristiš tripod za makro tim bolje.
6. Str104.

+Quote Post
Zenit11
poruka Oct 12 2017, 12:42
Poruka #3

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 15-September 14
Član broj: 52,952

Hvala Yagodinac. Ipak:
1. Trenutno na Ebay-u.de je originalna 62 a zamenska od 16+ e. Tako da jeste prihvatljivo. Ipak ako je neko voljan da napiše i konkretno iskustvo vezano za korišćenje baterija.
2. Ima u uputstvu nešto o tome. Biće OK.
3. Može i tako, ali najčešće na mestu odakle bi pravio panorama snimak nije moguće postaviti tripod. Svakako - za G5X.
4. Šta je tu je. Napredovaće jednog dana da svaki model ima sopstveni GPS.
5. Video sam uputstvo. treba malo vežbati. A710 ovih 10 godina kolko imam samo njega uglavnom sam koristio u macro modu.
6. Nije mi jasno i dalje šta se time postiže. Probaću ovih dana da se malo igram s tim.

Svakako bi cenio još nečije mišljenje. Pozdrav svima.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 19. October 2017 - 12:03

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.