Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

Najbolji mirorless oko 500e?

V
simazoran
poruka Nov 24 2019, 20:09
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 3-January 10
Član broj: 33,661

Ima smisla kupiti ovakve široke optike, dok bih se za normalce (mislim na 50mm) opredelio za Minoltu 50/1.4 ili neki Pentax, Olympus....
Go to the top of the page

+Quote Post
NShappy
poruka Nov 24 2019, 20:13
Poruka #22

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 725

Da li ima neki Macro iz BruceLee grupe? Ne viđam nešto?!? dry.gif

+Quote Post
yagodinac
poruka Nov 25 2019, 17:56
Poruka #23

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Ja sam samo našao ovo. Prvo sam pomislio da je Rokinon, budući da za oba isto piše da imaju 12 stakala u 10 grupa. Međutim, Rokinon je 2.0 a ovaj 2.8. Osim toga, za široko staklo nikako ne bih eksperimentisao, bez obzira na uštedu. Decentriran primerak da dobijem, uz nepostojanje servisa u ovoj zemlji, nema šanse da bih izbegao infarkt. Na širokom uglu se to sve itekako primeti, a pedesetice su nekako drugačije, nemam pojma zašto ali ko god da ih napravi - one optički ispadaju dobro.

+Quote Post
yagodinac
poruka Nov 25 2019, 21:38
Poruka #24

Sorry, video sam da ti treba nešto široko a ne macro... Eto, godine laugh.gif

+Quote Post
Darkves
poruka Nov 30 2019, 17:30
Poruka #25

Datum reg.: 14-October 06
Član broj: 6,765

Ovo nije baš taj tip Kineza, treba da je ozbiljan Kinez po pristupačnoj ceni, ima i makro:

https://www.venuslens.net/product/laowa-60mm-f2/

+Quote Post
voanerges
poruka Dec 3 2019, 09:14
Poruka #26

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 7-November 19
Član broj: 57,417

Не знам да ли је пала куповина, али током мог двонедељног интензивног истраживања, читања безброј чланака и гледања исто толико фотографија и видеа, Fuji се показао као најлогичнији избор. Једноставно (и лаички) његови резултати највише леже оку. Добар систем може да се започне баш од 500 евра, да се узме половна опрема, али у (безмало) савршеном стању. Дакле, за тај новац има да се бира.

Нисам се претерано бавио објективима алтернативних произвођача, али оно што сам видео даје довољно повода да се размишља и о њима. Мислим да сам детаљније гледао 7artisans 35mm f1.2 и да је био сасвим добар, а цена је била око 100евра, што је ипак подношљиво.

+Quote Post
dr_kolew
poruka Juče, 11:42
Poruka #27

Datum reg.: 25-November 10
Član broj: 39,052

sony rx100m3 ili m4 ,ubija za to za sta tebi treba,raw sa dinamikom boljom od eos 6d mk2(licno sam uporedjivao jel imam oba ,senke,hajlajti ma sve)
nosim ga u malom dzepu od ranca na okolotrbusnom zatezacu,uvek na dohvat ruke,ne smeta ni malo na planinarenju i mtb voznjama,ne skidas poklopac sa objektiva svaki put pre i posle fotkanja,ima trazilo i to jako dobro trazilo,a o video je suvisno bilo sta da kazem jel bukvalno kida i mogo ozbiljnije aparate,da ne zaboravimo da je ovaj senzor stavljen u dji mavic pro 2,a ljudi sa tim prave holiwood.

objektic Zaiss 24-70 f1.8-2.8 sa stabilizacijom naravno.

jedina mana ako to moze biti mana za ovako dobro upakovanog malca je sto ekran moras odmah da zastitis folijom jel se ljusti kao blesav i sto aparat kosta. i to kosta dosta.otprilike se uklapa u tvoj dudzet.

+Quote Post
mbane
poruka Danas, 09:47
Poruka #28

Datum reg.: 21-July 16
Član broj: 55,385

CITAT (dr_kolew @ Dec 4 2019, 11:42) *
sony rx100m3 ili m4 ,ubija za to za sta tebi treba,raw sa dinamikom boljom od eos 6d mk2(licno sam uporedjivao jel imam oba ,senke,hajlajti ma sve)
nosim ga u malom dzepu od ranca na okolotrbusnom zatezacu,uvek na dohvat ruke,ne smeta ni malo na planinarenju i mtb voznjama,ne skidas poklopac sa objektiva svaki put pre i posle fotkanja,ima trazilo i to jako dobro trazilo,a o video je suvisno bilo sta da kazem jel bukvalno kida i mogo ozbiljnije aparate,da ne zaboravimo da je ovaj senzor stavljen u dji mavic pro 2,a ljudi sa tim prave holiwood.

objektic Zaiss 24-70 f1.8-2.8 sa stabilizacijom naravno.

jedina mana ako to moze biti mana za ovako dobro upakovanog malca je sto ekran moras odmah da zastitis folijom jel se ljusti kao blesav i sto aparat kosta. i to kosta dosta.otprilike se uklapa u tvoj dudzet.

Ja imam RX100VA i fenomenalan je za poneti, bio je skoro V za 450€ na KP što je bila odlična kupovina.
A za ekran, tempered glass je na AE oko 2€, fenomenalno čuva i deluje kao fabričko, ne primeđuje se, mnogo bolje nego folije.

S druge strane, ograničen si na 24-70, tako da prenosivost i to što ga uvek imaš uz sebe ima svoju cenu.

+Quote Post
ikon
poruka Danas, 12:17
Poruka #29

Datum reg.: 24-February 06
Član broj: 3,507

Meni taj RX100 fajl nikada nije imao tu oštrinu kao, recimo, najobičniji 3N pa sam uvek davao prednost ovom drugom sa apsc senzorom.
Mislim da najnoviji telefoni skoro dostižu taj (pre)skupi RX, tako da ta sprava donekle gubi smisao.

+Quote Post
yagodinac
poruka Danas, 14:06
Poruka #30

CITAT (dr_kolew @ Dec 4 2019, 11:42) *

Porediti ova dva senzora je čista blasfemija. Ko ne vidi razliku među njima ne znači da je loš fotograf već znači samo da mu FF u njegovom radu uopšte nije potreban. Kome je potreban - e taj zna u čemu je razlika i spreman je da tu razliku plati koliko treba. I slažem se da nije svima potreban FF.
Npr opali Mlečni Put na f2.8 sa oba aparata pa da pogledamo njihove dinamike. A nakon toga okači RAW-ove da vidimo koji možemo koliko da rastegnemo, čisto da uporedimo i taj parametar laugh.gif
Sony RX100 sve verzije su idealni aparati ako treba nešto malo spakovati i nositi sa sobom, ako treba fotografisati ulicu i biti tu_i_tamo nezapažen, ako se ne vrši neka teška obrada na pejzažima i slično. Ako je potrebno više od toga onda se ide na veće senzore i brže optike.

+Quote Post
mbane
poruka Danas, 14:49
Poruka #31

Datum reg.: 21-July 16
Član broj: 55,385

CITAT (ikon @ Dec 5 2019, 12:17) *
Meni taj RX100 fajl nikada nije imao tu oštrinu kao, recimo, najobičniji 3N pa sam uvek davao prednost ovom drugom sa apsc senzorom.
Mislim da najnoviji telefoni skoro dostižu taj (pre)skupi RX, tako da ta sprava donekle gubi smisao.

Side by side RX100VA i Huawei P30 Pro - nebo i zemlja, ne dostiže ništa.

Takođe, A6000 je bila bolja od RX100 samo sa dobrim objektivom (Sigma 16 ili 30 1.4 i sl), u odnosu na kit 16-50 i sl. RX100 VA je bolji.

Ali nije za poređenje sa FF (osim po pitanju AF gde ubija smile.gif

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 5. December 2019 - 15:35

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.