Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
40 - broj stranica V  « < 38 39 40  
Reply to this topicStart new topic

Malo portreta od mene...

Ocena 3 V
V
Jo Husafet
poruka Jul 16 2018, 08:26
Poruka #781

Urednik

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

Mnogo nedobra poza modela.
Go to the top of the page

+Quote Post
Foto turista
poruka Jul 16 2018, 08:54
Poruka #782

Grupa: Članovi
Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

@simazoran
Moze i tako, samo uz drugaciji naziv smile.gif Pokusao sam obradom, a nije mnogo trebalo, da docaram ambijent te zaista mracne ulce, sto je bi i razlog zasto je nastala fotografija, jedini, jer tada kada je nastala na pocetku bavljenja fotografijom nisam umeo jos nesto da vidim u toj ulici sem zanimljivog svetla i potencijlne mogucnosti da fotografiju kroz obradu vizuelizujem na zanimljiv nacin, sto mi naravno pre 3 god nije uspelo tongue.gif
Ne vezano za ovu fotografiju, ne volim kada nesto previse ljasti, ni boje, ni svetlo, jednolicno eksponirane fotografije, bespotrebno sarenili, i prenaglasene boje, naracito ako sve to nije povezano sa glavnim motivom na adekvatan nacin, ali ako jest, onda su mi i takve fotografije odlicne, bez obzira sto je meni blizi neki drugaciji pristup. Sustinski se trudim da sve navedeno dobro izbalansiram, kao i sve ostale elemente od kojih se sastoji jedna fotografija... Za sad i ako znam da moze, ja ipak ne vidim da mogu bolje od ovoga sto moze da se vidi na mojim fotografijama, a kada budem mogo valjda ce i fotke biti bolje smile.gif

@Jo Husafet
Verovatno si u pravu, i to nije zato sto je fotka nastala pre 3 god... I ako sam dosta posvecen portretnoj fotografiji, za mene je to i dalje jednako veliki izazov ka i na pocetku. Konkreno kod ove ne vidim da nesto estetski nije dobro sto se tice poze, ali to sto ja ne vidim ne znaci da je zaista tako.

+Quote Post
simazoran
poruka Jul 16 2018, 10:39
Poruka #783

Datum reg.: 3-January 10
Član broj: 33,661

Da ona nosi neku kukuljicu i ogrtac (fazon inkvizitora)onda bi taj mrak na njoj imao smisla, ovako je ocekivano da neko mlad i lep ko gleda manje vise ka kameri ne bude progutan tamom.
Postoji i opcija siluete, ako se zadesis tamo lep snimak bi bio sa leđa u odlasku, tada bi tamna figura imala smisla.Ovako si na pola puta, sto obicno nije najbolji izbor.
Za pozu se manje vise slazem sa Jo-om, prvo mi se svidela ali na drugi pogled sam promenio misljenje.Ako budes ponovo u prilici mozete da ovo razradite, ima potencijala.Izgled zenske figure jako zavisi od izbora obuce i polozaja noge, a potom slede ruke, ramena itd da ne smaram dalje.
I jos nesto, moja prica nije vezana za to da li mozes bolje, tehnicka realizacija ti je na zavidnom nivou, siguran sam da mozes uspesno u obradi da odvedes istu fotografiju u razlicitim pravcima/smerovima.
Pokusaj da je obradis drugacije, ostavi to da odlezi i pogledaj/uporedi posle nekog vremena.

+Quote Post
Foto turista
poruka Jul 16 2018, 11:10
Poruka #784

^
Hvala kolega... To je nesto sto stalno radim, ostavim da odlezi i trudim se pre postavljanja da je sto bolje pronaliziram i sagledam dali je to najbolje sto mogu, i sto je moglo da se uslika na terenu... Konkretno ako stavimo kadriranje po strani i pozu, ovo je druga obrada ove fotografije, kada sam je prvi put sredio bio sam zadovljan, a sada sam zadovoljan ovom a predhodna mi je bezveze hehe tongue.gif To tako ide u krug, ucim se na svojim fotografijama analizirajuci sve, i dobre, i lose detalje, retko kad neku fotografiju danas napravim a vec sutra finalizujem.

Nemam tako cesto prilike za fotkanje kao sto bi zeleo, mnogo puta se vratim iz tih nasih setnji bez i jedne fotke i ako uvek nosim opremu sa sobom, ako nema inspiracije nema ni fotki, zato je pristup tako posvecen, temeljan, analiticki, bukvalno sto se tice svakog kadra koji sam do sada napravio.

Jos nesto da kazem... Svoje fotografije postavljam na forum upravo zbog ovakvih komentara, konstruktivnih, korisnih meni i pre svega nekom ko preti rad forum smile.gif

-----------------
Imam potrebu zbog nedavne prozivke da objasnim ovo sto se svakome na forumu obracam sa kolega, mi i jesmo kolege, kolege forumasi, kolege po interesovanju, to nema veze sa zanimanjem.

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Jul 16 2018, 13:47
Poruka #785

Urednik

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

CITAT (Foto turista @ Jul 16 2018, 09:54) *
Konkreno kod ove ne vidim da nesto estetski nije dobro sto se tice poze, ali to sto ja ne vidim ne znaci da je zaista tako.

Mnogo toga nije dobro. Model izgleda kao da ima ishijas i/ili spondilozu, a sto jelte, ne valja. Ne valja poza, ne valja pozicija (+svetlo) desne ruke. Ne valja ni desno rame. Ne valja pozicija denog kolena u odnosu na levo (trouglovi!). Da li si ikada video nekoga da ovako stoji naslonjen na zid, a da je pri tom prav i zdrav? Ja nisam. Da je model malo ispravila ledja, sve ovo bi imalo daleko vise smisla.

Ono sto valja, though je svetlo i hajlajt na levom ramenu...

+Quote Post
Foto turista
poruka Jul 16 2018, 15:13
Poruka #786

^
Ona se sama tako postavila, ne samo na toj fotografij, na svakoj, moje sugesitije su eventualno ako bas vidim da se nesto ne uklapa, a ovde kao sto rekoh nisam sagledao kadar dalje od svetla, zapravo mraka ulice, i mogucnosti da nesto od toga napravim u obradi. Tvoje primedbe su svakako na mestu, objektivne, ipak bez obzira sto je sve to na neki nacin zaista tako ne mogu da kazem da kadar u celini vidim kao losu fotografiju, tako je za sad, mozda je nekad vidim kao losu fotku, kao sto su mnoge gledano sa ove distance, a koje sam ranije napravi, i koje su mi tada bile dobre, zapravo lose.

+Quote Post

40 - broj stranica V  « < 38 39 40
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Wednesday 18. July 2018 - 05:50

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.