Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

CakePHP i slicni framework - Sta je to prosto receno?

V
Karenski89
poruka Jul 5 2015, 22:11
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 1-December 13
Član broj: 51,517

Drugar mi jedan rekao da ne bi bilo lose da osim html/css i sl. ucim za pocetak cakePHP e sad ja sam recimo koristio Wordpress ali ovaj tip stvari nisam i ako bi neko mogao da mi objasni poblize sta je to i kako funkcionise za pravljenje sajtova...
Go to the top of the page

+Quote Post
kobayashi
poruka Jul 8 2015, 23:02
Poruka #2

Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

To što si "koristio" Wordpress zaboravi, jeste on baziran na PHP, ali pri korišćenju nemaš dodira sa php kodom.

Za početak, kreni odavde: http://www.w3schools.com/php/default.asp

Kad naučiš PHP, onda možeš krenuti sa nekim framework-om.

Takođe, nije dovoljno sam to, ako znaš dobro HTML5 i CSS, mogao bi da kreneš i sa angular.js, node.js i drugim JS baziranim frameworks-ima što se tiče HTML-a, takođe možeš da malo naučiš i "less" ili neki drugi CSS framework.

Kod malih projekata sve ovo možda nije toliko važno, ali kod složenih projekata drastično olakšava neke stvari.

Takođe, Bootstrap se podrazumeva (ne funkcionišu više @media upiti za "responsive", jer sada i telefoni imaju HD rezoluciju, ali je ekran dosta manji od 19-24" koliki se najčešće koriste uz desktop računare, pa se mora znati tip uređaja na kome se sadržaj prikazuje).

+Quote Post
Karenski89
poruka Jul 9 2015, 23:41
Poruka #3

Datum reg.: 1-December 13
Član broj: 51,517

Hvala ti @kobayashi na izdasnom odgovoru...videcu ako naucim malo php-a mozda i probam a za node.js sam cuo ali videcu kad malo bolje naucim css tj. onaj advanced deo a bootstrap vec znam onako radio sam par stvari sa njim...

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 21. November 2019 - 12:53

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.