Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic

Iskustva sa foto-radnjama, kupovina nove opreme

V
dragan8
poruka Jan 16 2018, 00:24
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 22-December 14
Član broj: 53,399

Posto imam pravo na povracaj PDV,prilikom kupovine mislim da je bila kamera,pitam ja prodavca da mi vrate PDV.Dobio sam odgovor da ne moze po toj ceni da mi vrate PDV .Ako hocu da mi bas vrate PDV ,moraju da mi prodaju robu po vecoj ceni. I to mi sve dodje na isto.Pa se pitam da li je regularan racun sto dobijamo prilikom kupovine?
Go to the top of the page

+Quote Post
krsticmilan
poruka Jan 16 2018, 00:49
Poruka #42

Datum reg.: 8-February 10
Član broj: 34,321

E 'vako! Da se pohvalim. Sve cene po kojima se reklamiraju domaci prodavci, su cene po sistemu, imas ti garanciju, al nema racuna, ili moze racun al ne moze da pise to sto si kupio, ili moze racun, cena 30% gore, pa ko kako voli.. Elem, uz potragu za studijskom rasvetom, bacih se u jurenje cena za FF i novo staklo, pa krenuh redom.. Naravno, u interesu mi je da prodjem najpovoljnije, ali... Trosak cca 3500 eur, kesh, ali hocu gotovinski racun za firmu.. Kako to pomenem, od onih najpovoljnijih cena koje nude, i daju silne popuste za kesh, svima odjednom problem neki, i cene nisu ni najmanje povoljne. Izgleda da domacim trgovcima nedostaje osnovno znanje sta to znaci biti kesh kupac danas. Ako hoce da prodaju robu bez racuna, treba da stave tezgu na pijaci. Ako mi prodavac kaze da je cena sa pdv-om, kakav on problem ima da mi uz gotovinsko placanje (kesh kupac) izda fiskalni racun i gotovinski za firmu. Ne razumem pa da ga hebes!!! U svakom slucaju, od mojih 3500 odo ja na 4000 ako 'ocu racun....

+Quote Post
dragan8
poruka Feb 15 2018, 11:26
Poruka #43

Datum reg.: 22-December 14
Član broj: 53,399

CITAT (Zoran Rodic @ Jan 4 2018, 18:53) *
Firma jeste zvanicna u svakom mogucem smislu. Kada odes na njihov sajt, imas u zaglavlju ''kontakt'' koji ti otvara stranicu sa mapom koja direktno pokazuje gde se nalazi prodavnica.

Dakle, za garanciju se ne treba brinuti, a sto se tice cena... to je vec na tebi da procenis sta je gde sta jeftinije. Ima svoj forum, a da ne pricam o svetski odradjenim testovima fotoaparata, koji se i ovde citaju. Mozda ce neko reci da sam pristrasan, s obzirom da sam sa Ljubom dugo godina imao odlicnu saradnju, ali samo iznosim svoje iskreno misljenje.

Eto tako wink.gif

Dali LJuba prodaje opremu u radnji ili na neki drugi nacin?

+Quote Post
Zoran Rodic
poruka Feb 15 2018, 12:58
Poruka #44

Datum reg.: 24-May 09
Član broj: 29,948

Naravno da se prodaje u radnji. Imas izlozenu opremu, prodavca ... a mogu i drugi vidovi isporuke, kako se dogovorite.

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 20. May 2018 - 20:51

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.