Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

14 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic

5rovic - kafanska fotografija, sta se zgodi kad se offtopic rodi

Ocena 5 V
V
RUMUN
poruka Jun 3 2015, 11:37
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 23-March 07
Član broj: 9,903

Umetnost je kada napravis dobru fotku smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Abdee
poruka Jun 3 2015, 11:43
Poruka #42

Duhovni vođa

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 16-January 05
Član broj: 13

Nije. To je umesnost.

+Quote Post
Kisha
poruka Jun 3 2015, 11:44
Poruka #43

Datum reg.: 5-August 09
Član broj: 31,208

CITAT (Jo Husafet @ Jun 2 2015, 22:11) *
Guru, uz svo duzno postovanje - kenjas k'o mlad tuljan. Ajde jednom, molim te, probaj da sagledas malo "sire" a ne samo iz svoje mikro-nise. Molim te.

Ove fotografije su sve samo ne slucajne. Covek je jebeni Kudelka, samo je potrebno malo ukljuciti mozak i pogledati ih. Kisha je drvio sta je umetnos? Ovo je komotno odgovor na njegovo pitanje. Ovo je umetnost onolika.

Ne znam da li je ovo umjetnost, ali moram priznati da ima dosta dobrih fotografija i da mi dopadaju, što bi se reklo raw life, a ne stock life.

Ima tu još jedna stvar - vrijeme.

Nostalgija je čudna stvar, a generalno živimo u hardship vremenu, pa nam se svako drugo čini bolje.

Vidim da neki ismijavaju čovjeka, ali po meni ovdje ima dosta odličnih fotografija; e sad što neki misle da su najbolji, to je njihov problem.

+Quote Post
istankov
poruka Jun 3 2015, 13:32
Poruka #44

Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

Ovo što je Petrovic napravio nije nimalo naivno.

Pogledajte "Hori ma panenko"

Ne može ovo da se napravi čistim škljocanjem. Za ovo treba imati neku dozu lucidnosti u glavi - biti tamo, raditi i na kraju uraditi i predati sve tako da si veći ludak od svih ludaka koji su tamo bili, a da te ne provale. Jebeno tanana nit. Morate sebi na bilo koji način reći "Ja - ovo - ne bih mogao da izvedem".

+Quote Post
Goshke
poruka Jun 3 2015, 17:47
Poruka #45

Datum reg.: 14-November 11
Član broj: 45,753

CITAT (Kisha @ Jun 3 2015, 12:44) *
Ne znam da li je ovo umjetnost, ali moram priznati da ima dosta dobrih fotografija i da mi dopadaju, što bi se reklo raw life, a ne stock life.

Ima tu još jedna stvar - vrijeme.

Nostalgija je čudna stvar, a generalno živimo u hardship vremenu, pa nam se svako drugo čini bolje.

Vidim da neki ismijavaju čovjeka, ali po meni ovdje ima dosta odličnih fotografija; e sad što neki misle da su najbolji, to je njihov problem.

Lepo receno.

Druga stvar, ko nije iz male sredine, nece ovo razumeti.

Ja jesam mlad, ali dovoljno star da pamtim svadbe u mom selu i okolini bas ovako kako ih je doticni prikazao.

Sada toga vise nema ni u manjim sredinama, tu su sale, niko ne pravi svadbu pod 'šatrom'.

Sto rek'o jedan moj rodjak, drugar i komsija - "Za mene svadba nije svadba ako se nisam pijan uvaljao u blato i povracao sa glavom naslonjenom izmedju račvi šljive" biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

+Quote Post
DeepBlue
poruka Jun 3 2015, 17:54
Poruka #46

Datum reg.: 18-November 05
Član broj: 2,316

Petrovićeve fotke su skontavaju ili na prvu loptu ili nikako.

+Quote Post
ikon
poruka Jun 3 2015, 20:55
Poruka #47

Datum reg.: 24-February 06
Član broj: 3,507

CITAT (Goshke @ Jun 3 2015, 17:47) *
Lepo receno.

Druga stvar, ko nije iz male sredine, nece ovo razumeti.

Ja jesam mlad, ali dovoljno star da pamtim svadbe u mom selu i okolini bas ovako kako ih je doticni prikazao.

Sada toga vise nema ni u manjim sredinama, tu su sale, niko ne pravi svadbu pod 'šatrom'.

Sto rek'o jedan moj rodjak, drugar i komsija - "Za mene svadba nije svadba ako se nisam pijan uvaljao u blato i povracao sa glavom naslonjenom izmedju račvi šljive" biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Neko ce pomisliti da smo se zadnjih decenija produhovili kao nacija, postali fini i kulturni. Naravno, stidimo se svojih korena(sljivik, kukuruzno polje, planine sa ovcama itd), jer je cela srbija zasigurno seljacka pretezno(citat jednog naseg pozn.pisca).
Sticajem okolnosti znam se dugo sa nekom gospodom Norvezanima i Austrijancima. Kada su dosli kod nas u Srb pre nekoliko godina, na veceri koju smo im priredili su se toliko napili, da su cascavali cigansko/sremacki kafanski orkestar tri pita bolje nego mi(videli su da se pare trpaju u trube (a oni su imali samo evre-cige poludeli i upisali se od srece)).
Na kraju oko 03:30 su igrali kolo ispred skadarlijske kafane skoro kao srbi.
Sutradan na zavrsnom sastanku, pomalo se stideci, ali ocigledno prezadovoljni hepeningom, potpisali su ponudjeni nacrt ugovora bez reci(koji je uzgred bio prilicno bolji za nas).
Jedan od tih likova je bio(i danas je) CEO nad preko 1700 ljudi, i vazi za vrlo zajebanog lika.. On je u trubu strpao preko 350€.
Tada sam video da svi ljudi vole vrlo obicne stvari, i da je ta Gosketova sljivova racva jedna mlogo fina stvar ko zna sta znaci( a znaju svi samo nece da ispadnu seljaci)..

+Quote Post
.Milos
poruka Jun 3 2015, 21:22
Poruka #48

Datum reg.: 13-August 10
Član broj: 37,058

Ja sam imao priliku da vidim ovakvu satru a la Petorovic fazon i to usred Beograda, nedaleko od centra, ispraznjen parking i tutnut sator, scenografija ko Kusta da je snimao.

Doduse to je bio ispracaj za vojsku u zajebana vremena.

Btw Norveska, tacnije Oslo je tek od osamdesetih dobila svoj prvi restoran. Pre energetske ekspanzije, glavna izvozna delatnost im je bila riba i cizme.

Zato danas u istom je retko videti sportski automobil tipa Ferari, jer narod je naucio da zivi sa malo i to ceni. Danas i sami znate kako je tamo.

+Quote Post
Elektroničar
poruka Jun 3 2015, 22:17
Poruka #49

Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

Ja bih samo da kazem da je 5rovic napravio jednu mnogo genijalnu stvar. Svesno ili nesvesno, to me apsolutno ne interesuje niti meni kao gledaocu nesto znaci. Mnogo mi lici na Times2 fotografije, a Times2 je jedan mega car, mada on pokida na jos nekoliko nivoa. Znam da ovo nije tema o njemu, ali mene podsetilo i opet mu pregledao fotografije i moram negde da napisem da je mega car. Mega car je.

+Quote Post
puckons
poruka Jun 4 2015, 05:34
Poruka #50

Datum reg.: 26-February 11
Član broj: 42,398

kad sam video prvi put asocijacija mi je bila - filmovi Jiri Menzel-a, nema to veze sa nostalgijom, jednostavno odlično

+Quote Post
Bolivar
poruka Jun 4 2015, 06:42
Poruka #51

Datum reg.: 4-December 06
Član broj: 7,774

I ja da se "umešam". Petrović nije umjetnik, fotografije nisu umjetničke, ali je izuzetan dokumentarist i fotografije imaju jaku dokumentarnu notu... Šta je slično glede svadbe i tome slično od pre i sada? I pre i sad je ovaj događaj/i ljuti kič,ali, moliću lepo, Petrovića je zamenio Guru (ništa lično naravno) pa je razlika u tome što sada fotografije nisu dokumentarne, nego samo sladunjavo kičaste, ustvari užasno sladunjavo kičaste...
Zaključak, moj: možemo pričati šta želimo, ali Petroviću ravna nema...

+Quote Post
NShappy
poruka Jun 4 2015, 07:05
Poruka #52

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 725

Nije mi baš jasno dal' se vi zayebavate, ili stvarno cenite ove fotografije, ali meni su većina besmisleni snapshot-ovi nekog ko ne zna da koristi aparat, tj. škljoca samo na auto i blic u glavu.

Da, ima fotografija koje jesu sjajni momenti veoma krakteristični za naše prostore, za naše šatorske svadbe (koje polako izumiru), ali ok bi bilo da su takve probrane i poređane na sajt. Ali tu ima i potpuno besmislenih kadrova, pa još tehnički očajnih i kadriranih k'o da su detetu od 3 godine dali fotoaparat.

Da se sa tog sajta probere 50-ak fotki, bija bi jedna sjajna galerija nekog prošlog vremena, ali ovih ostalih 200 potpuno obesmišljavaju vreme provedeno na sajtu.

+Quote Post
smena 8
poruka Jun 4 2015, 07:35
Poruka #53

Datum reg.: 17-July 06
Član broj: 5,455

Times2 jeste megacar.

A kad od 2000 fotki iz vremena za kojim mnoge pate, treba da izvučeš 10 dobrih momenata, ne deluje previše teško...

+Quote Post
tehnickolice
poruka Jun 4 2015, 07:36
Poruka #54

Datum reg.: 24-October 09
Član broj: 32,446

mogu da pretpostavim da ce danasnje cool fotografije za 20-25 godina nekome izgledati dziberske, kicerica i povrsne, ali ce deo tih slika imati bar dokumentarnu vrednost

tesko je na svadbi napraviti fotografije da zadovolji vise drugih, takoreci forumskih, kriterijuma, koji su ovde imanentni. ni škot u kiltu ne zna da igra balet, pa mu to ne smeta

snapsot!? pa sve najpoznatije fotografije su nastale u trenutku. moglo bi jednom da se postavi tema o snapsotu i da se malo razjasni ko je ko

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Jun 4 2015, 08:42
Poruka #55

Urednik

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

Aman, nije probem vremena, nego svih elemenata na fotografijama. Da niko od nas nije proziveo ta vremena, opet bi bile jednako do jaja, jer su.... do jaja. Prevazilaze dokumentarnu vrednost koje nose, potpomognute odlicnim kadrovima, kontrastima, bojama, rasporedom elemenata u samom kadru, vodecim linijama...

Iznenadjujuce je odsusvto prepoznavanja tih stvari na jednom fotografskom forumu dry.gif

+Quote Post
hellenic
poruka Jun 4 2015, 09:06
Poruka #56

Datum reg.: 15-May 14
Član broj: 52,464

Mislim da je g.Petrovic, ove fotografije ``skrivao`` od musterija, tj da su radjene za svoju dusu i cuvane u privatnoj arhivi.

Ne znam da li svi svadbari to rade, da fotografisu neke momente nekomercijalno, samo za sebe, ali bih ja to sigurno radio.

Znaci ne prodajes fotografiju na kojoj coveku viri supa iz ustiju dok jede ali si je zabelezio na najbolji moguci nacin i ides na to da je proslo 20 godina pa se ljudi sad i ne prepoznaju... biggrin.gif

+Quote Post
istankov
poruka Jun 4 2015, 09:11
Poruka #57

Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

Mislim da je jedini pravi komentar dao Poljak:

CITAT
Поштован господине маjсторе фотографиjе!

Пишем Вам из Полjске. Извините, само импровизирам српски. Врло волим просторе Jуге, неколико пута сам био тамо.

Пишем Вама да захвалуjем Ваше слике! Разгледам jе па од 30 минута и желим да кажам: велик сте ви уметник и, заjeдно и не мениjе важно, велик сте архивист! Благодарам вас за смех, за сузе, за рефлексиjе! За истину – благорадарам!

Свака част и све наjболjе!
Павел Лицкиевич из Варшаве

Nepatvorena, direktna, sirova istina.

Rasprava o linijama, kompoziciji, likovnosti ... mislim da su nepotrebna.

+Quote Post
smena 8
poruka Jun 4 2015, 09:18
Poruka #58

Datum reg.: 17-July 06
Član broj: 5,455

Samo sam želeo da kažem da je neko drugi, recimo naš dragi duhovni vođa bio na svim ovim mestima, fotografije bi bile daleko doyaynije. Cenim da su više proizvod kasnijeg filtriranja iz ogromnog kvantiteta i omogućenog pristupa lokacijama-događajima, nego umešnosti, baš kao što ja ne bih imao ni dve zanimljive sličice da nije bilo rudnika...
Pogledao sam sve ove slike još onomad, ima baš odvaljeno odličnih, slažem se da nije bitno kako i zbog čega su nastale ali po meni je bar 70% krša, koji mi uopšte nije zanimljiv. Dozvolite, jbg-a da svako ima svoj pogled, niko ovde nije aksiom istorije umJetnosti. smile.gif

+Quote Post
NShappy
poruka Jun 4 2015, 09:20
Poruka #59

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 725

Ja htedoh reći da razumem vrednost ovakve fotografije, kao slike naših seoskih i šatorskih veselja:

...ali ne mogu razumeti ovakve (a ipak je većina takvih):

Na kraju krajeva, moglo je to i bez blic u glavu, i uz mal(kick)o pažljivije kadriranje.

Jbt, pričate k'o da između stock-erski idealne svadbene fotografije, i pred.zidom.dvoje.stoji.da.pozira/sprženo/krivo/full.auto, ne postoji mogućnost da se zabeleži veselje.

+Quote Post
yagodinac
poruka Jun 4 2015, 10:54
Poruka #60

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Za 50-100g verovatno će svi gledati ove fotke i vrištaće kakav je to bio prodor u kreativnosti krajem 20. i početkom 21. veka. Onog momenta kad poumiru svi živi svedoci šatora i kazana, tojes mi, to prestaje da bude glupost i nove generacije ga gledaju sa sasvim druge distance.
Isto tako su za impresioniste svi njihovi savremenici mislili da su moroni - pa cene na današnjim aukcijama pokazuju da nikako nisu bili moroni nego behu moroni njihovi kritičari. Za svrstavanje u umetnost je, između mnogo toga ostalog, potreban i značajan protok vremena.

+Quote Post

14 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 19. October 2019 - 00:38

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.