Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

14 - broj stranica V  « < 12 13 14  
Reply to this topicStart new topic

Jeftin monitor za posao, sveti gral

V
christofer
poruka Jan 17 2017, 13:51
Poruka #261

Grupa: Članovi
Datum reg.: 12-February 06
Član broj: 3,333

Pa recimo....sad ako se slozimo da je 4k novi standard, onda mozemo da pocnemo da gledamo tek od 27" (po nekima je i to malo), ali iole pristojan ekran sa 60Hz IPS je trenutno min 650-700 evra. Ima i za manje, ali IPS sa 78% sRGB, 45 Hz....nije za rad, barem po meni. A ako krenes na optimalnih 32" onda gledas 950+ evra. Ne spominjem ultrawide, oni su jos skuplji iako nisu 4K, ali su sad "popularni". Jednostavno receno, ludilo sa pixelima nas je bacilo u novu cenovnu kategoriju dry.gif ili se meni tako cini. Ja sam uzimao ranije poznati i ovde preporucen Dell-ov 24" 16:10 IPS, 1080p a pristojan za rad za cca 200-300 Evra. Cak i da se uzme 2 kom za side by side, nije prelazilo 600 evra ni u ludilu. Sad 24" je jednostavno premalo spram kolicine informacija koje se dobiju sa povecanom kolicinom pixela...rad na tim dijagonalama vise nije komforan nazalost.
Go to the top of the page

+Quote Post
SlowMotion
poruka Jan 18 2017, 14:05
Poruka #262

Datum reg.: 2-January 14
Član broj: 51,713

CITAT (Dare @ Jan 17 2017, 10:38) *
Razmisljam o novom monitoru za posao. Da li neko ima iskustva sa monitorima vece rezolucije i skaliranjem na windowsu 10? Nesto nalik retini, da li funkcionise i u kojoj kombinaciji. Na primer, ako se uzme gore pomenuti QHD monitor i na sistemu podesi 125%, kakva ce biti slika? Verovatno da podrska zavisi i od aplikacije a ne samo od windozea. Ili mozda 4K pa skaliranje 150-200%.. probao neko? rolleyes.gif

Pretpostavka je dobra, podrska zavisi od aplikacije a u samom windows-u je sve relativno ok.

@christopher
Dobro primecujes, od 200~250eur krecu cene prihvatljivih monitora. I monitori kao i vecina ostalog HW, poskupljuju iz generacije u generaciju jer im dodaju tu novu muziku biggrin.gif , e sad po meni ti noviteti dok ne udju u 2,3 iteraciju ne isplate se kupovati(zbog vece cene, cestih gresaka ili nedostatka podrske), sa druge strane razumem da nekome 4k itekako znaci, ali kao sto si i sam primetio treba odresiti kesu za dobre 4k monitore. Mene Dell 4k i uopsteno nova generacija U i UP monitora nisu preterano odusevili u praksi, pogotovu u poredjenju sa prethodnom generacijom(ako zanemarimo rezolucije i dizajn). Zbog toga i kontrole uniformnosti panela sam i rekao da mi se taj Samsung dopada.

+Quote Post
Dare
poruka Jan 20 2017, 14:40
Poruka #263

Datum reg.: 5-April 05
Član broj: 462

Da, na primer za VS Code mora da se dodaje neki hack da text u editoru ne budu mutan, kada se Windows skalira na vise od 100%. Inace je Code skoro neupotrebljiv tako blurovan - kada radim na laptopu koji je 15" full HD, skaliram Windows na 130%.

+Quote Post

14 - broj stranica V  « < 12 13 14
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 24. January 2017 - 18:17

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.